Stan prac nad turniejową rywalizacją w Fortnite – część 2

31.01.2019
Przez: Twórcy Fortnite

Czołem wszystkim!

Wracamy do cyklu artykułów o turniejowej rywalizacji w Fortnite! Jesteśmy gotowi uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o nadchodzących zmianach oraz o naszej wizji na rok 2019 i dalszą przyszłość.

Oficjalna rywalizacja w Fortnite

Wizją Fortnite jest, aby rywalizacja w grze była szeroko dla wszystkich dostępna. Oznacza to więcej trybów i stylów gry oraz różne formy ustrukturyzowanej rywalizacji. Poszerza to definicję i zakres rywalizacji w Fortnite, biorąc jednocześnie pod uwagę wyjątkowe talenty i różnorodność zręczności potrzebnej w poszczególnych trybach Fortnite

Narzędzia i nadchodzące funkcje

Środowisko rywalizacji

Wbudowany w grę system turniejowy umożliwia nam organizację zawodów z nagrodami dla szerokiego grona graczy i chętnie wprowadzimy tę możliwość w innych regionach świata. Zawody Winter Royale były organizowane właśnie przy użyciu tego systemu turniejowego. Wzięło w nich udział ponad 9 milionów graczy w Europie i Ameryce Północnej, którzy przez 2 dni zmagali się w zawodach kwalifikacyjnych. Niedawno wprowadziliśmy elementy silnika systemu turniejowego w rodzaju tablic rankingowych w grze, wielorundowych turniejów w systemie pucharowym oraz bardziej zróżnicowanych imprez, dzięki którym rozgrywka pozostanie świeża i satysfakcjonująca.

Ulepszenie systemu umożliwia wprowadzenie struktury, w której zdobycie znaczka lub wysokiej lokaty podczas rundy kwalifikacyjnej pozwoli wam na dalszy udział w tym turnieju lub nawet odblokuje nowy, prywatny turniej, dostępny wyłącznie dla posiadaczy znaczków. W najbliższych miesiącach będziemy eksperymentować z różnymi metodami i strukturami turniejów przy użyciu tych narzędzi, by przekonać się, jakie rodzaje zawodów są najfajniejsze i najciekawsze dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności.

W 2019 roku zamierzamy wspierać wielu niezależnych organizatorów turniejów. W tym roku współdziałaliśmy już w ten sposób z organizatorami Australian Open, ESL w Katowicach, ggCircuit, a także z kilkoma organizatorami lokalnymi. W miarę udoskonalania i usprawniania naszych narzędzi publicznych zamierzamy nawiązywać współpracę z wieloma kolejnymi partnerami organizującymi najróżniejsze imprezy. Mamy nadzieję, że nasza pomoc w tworzeniu znaczących turniejów przez cały rok da graczom na całym świecie więcej możliwości rywalizacji w Fortnite.

 

Widzowie i transmisje

Podstawowe funkcje wymagane do najważniejszych turniejów 2019 r. już działają. Mamy możliwość transmitowania fizycznych i internetowych zawodów, a klient obserwatora w grze ma dostęp do tablic wyników i różnych ujęć na mapie, które nadal zamierzamy udoskonalać.

Na początku tego roku naszym priorytetem była integracja klienta obserwatora z nowym internetowym systemem turniejów. Uważamy, że istotne znaczenie mają narzędzia, które pozwolą przybliżyć widzom historie wybitnych graczy na ich drodze do Fortnite World Cup.

Nadal zamierzamy usprawniać interfejs transmisji, a nowe możliwości funkcji statystyk i analizy danych pozwolą nam opowiedzieć historię gracza na przestrzeni wielu meczów i turniejów. W ramach tego interfejsu skupiamy się na określeniu najważniejszych informacji i na jak najlepszym ich przedstawieniu w każdym ze sposobów, na jakie widzowie oglądają turnieje Fortnite.

Broadcast1.png

Broadcast2.png

System zwalczania oszustw

Nasza polityka zera tolerancji dla oszustów nadal obowiązuje i każdy gracz stosujący oszustwa zostanie usunięty i na stałe wykluczony z Fortnite. 

Przed rozpoczęciem Fortnite World Cup pracujemy nad wprowadzeniem nowych funkcji, które dodadzą nowe warstwy zabezpieczeń do naszych systemów związanych z turniejami. Wprowadziliśmy nowe wymagania dotyczące brania udziału w naszych rozgrywkach i analizujemy dodatkowe wymagania, które jeszcze lepiej pozwolą wyeliminować wcześniejszych oszustów z rywalizacji. Niedawno wprowadziliśmy również znaczące zmiany do naszej funkcji zgłaszania graczy w grze, które pozwolą naszemu zespołowi szybko badać i podejmować działania wobec oszustów. 

Statystyki

Jak już wspominaliśmy, funkcja tablic rankingowych zbliża się wielkimi krokami i będzie dostępna w turniejach organizowanych w grze. Wprowadzimy również podsumowania meczów, które pokażą osiągnięte przez was miejsca w kontekście osiągniętych likwidacji w dowolnym turnieju. Wykorzystanie statystyk, by pokazać wam wasze postępy w grze turniejowej, może być znakomitą pomocą służącą poprawieniu sprawności w grze i zamierzamy nadal przybliżać wam istotne informacje.

W kwestii transmisji możliwość podawania na bieżąco dokładnych statystyk bezpośrednio wpływa na możliwość zapewnienia ciekawej transmisji widzom oficjalnych zawodów. W zeszłym roku nie byliśmy zadowoleni z szybkości, z jaką jesteśmy w stanie przekazywać kluczowe informacje w rodzaju ogólnego rankingu czy sprawności zawodnika na przestrzeni kilku gier. Aktualnie staramy się skrócić czas potrzebny na aktualizację elementów graficznych transmisji poprzez przyśpieszenie przekazywania bieżących statystyk naszemu zespołowi odpowiedzialnemu za transmisje. Poszerzamy również zakres śledzonych statystyk, by zapewnić więcej informacji transmitującym i umożliwić lepszą narrację fabularną podczas zawodów. Ostatecznie transmitujący będą mogli korzystać z punktacji bieżącej i w każdej chwili wiedzieć, na jakiej pozycji znajduje się dany zawodnik.

Gra rankingowa

System turniejów w grze jest rozwinięciem tradycyjnego systemu rankingowego i ma na celu wydobycie najlepszych elementów gry rankingowej. Ustalone terminy rozgrywek pozwalają nam lepiej wyeksponować graczy, wspierać aktywność społeczności dotyczącą tych wydarzeń i tworzyć najwyższej jakości rozgrywki na wszystkich poziomach umiejętności. Będziemy wypróbowywać harmonogram rotacyjny i przesunięte rozpoczęcia turniejów, aby były dostępne dla jak największej ilości graczy. 

W najbliższych tygodniach możecie się spodziewać więcej informacji na temat turniejowej rywalizacji Fortnite oraz Fortnite World Cup.