Podsumowanie pierwszego tygodnia otwartych turniejów online

17.04.2019
Przez: Zespół ds. rywalizacji w Fortnite

Podsumowanie pierwszego tygodnia otwartych turniejów online Fortnite World Cup


Oceania

Goons Volx szybko wyszedł na prowadzenie i utrzymywał je, jednak slaya dał czadu w ostatnich meczach, a finałowa gra, w której zaliczył 16 likwidacji i skończył na 10 miejscu, sprawiła, że ostatecznie wyprzedził Goonsa Volxa o 1 punkt.
 

Azja

FaxFox z ekipy Top rządził od samego początku. Wygrał 4 pierwsze mecze, zaliczając średnio 8 likwidacji na mecz. Mając po pierwszej połowie swoich rozgrywek na koncie 72 punkty, dociągnął do 84 i zdobył miejsce w finałach w Nowym Jorku.

 

Europa

W Europie na prowadzenie wyszli weterani gry solowej, ale mniej znani gracze także dali radę przejść do finałów. Walka była zażarta. Na pierwszym miejscu z 74 punktami znalazł się Stompy z ekipy E11. Po piętach deptał mu Prisi0n3r0 z TQ, który zdobył 72 punkty.

Benjyfishy z ekipy NRG zajął trzecie miejsce, a Belaeu z hREDS w ostatnim meczu wskoczył na czwartą pozycję. Zaraz za nim uplasował się Gambit.Letw1k3 z 66 punktami na koncie, który właściwie wykorzystał każdy ze swoich meczów, by znaleźć się czołowej ósemce.

Zarówno Nayte z LDLC, jak i DiegoGB z S2V zdobyli po 61 punktów, co dało im szóste i siódme miejsce – zaledwie 3 punkty powyżej progu kwalifikacji. O miejsce ósme walczyło 3 remisujących graczy, DRG z Train, Khisanth z VGIA i Airwaks z Solary. Przypadło ono ostatecznie DRG, który zdobył znakomite Królewskie Zwycięstwo dzięki Szczelinie na Wynos. Ta dodatkowa wygrana zapewniła mu ostatnie miejsce w finałach z Europy.

 

Ameryka Płn. – wschód

We wschodnim regionie Ameryki Północnej do zgarnięcia było 6 miejsc, a uczestnicy szli łeb w łeb. Na pierwszym miejscu znalazł się Bugha z ekipy SEN, a jego wynik, 69 punktów, od miejsca szóstego oddzielało jedynie 6 punktów. Następny w kolejce, czyli fn z Dubs, zdobył zaledwie 1 punkt mniej. Weteran turniejów, Bizzle z ekipy Ghost zajął trzecie miejsce, konsekwentnie prezentując wysoki poziom i pokazując, że doświadczenie w grze solo i ćwiczenie przynoszą efekty.

Miejsce czwarte przypadło TSM_Comadonowi, który dzięki dwóm decydującym Królewskim Zwycięstwom zdołał wyjść na prowadzenie w sytuacji pięcioosobowego remisu na poziomie 60 punktów i walki o ostatnie dwa miejsca finałowe. Królewskie Zwycięstwa zadecydowały także o tym, że miejsca piąte i szóste zgarnęli Vivid z Liquid oraz Ceice z 100T.  

Brazylia

Bitwa o miejsce w finałach w Ameryce Południowej rozstrzygnęła się w ostatniej chwili! W7M-Nicks uzyskał wielką przewagę, zdobywając na drodze do zwycięstwa imponującą liczbę likwidacji, jednak leleo z ekipy QUASAR nie dało się pokonać. Rozegrał o jeden mecz mniej od Nicksa, a jego bardziej wyważona taktyka prowadząca do zdobycia jak najwyższego miejsce i jak największej liczby punktów za likwidacje pozwoliła mu wyprzedzić Nicksa o 1 punkt w ostatniej grze.
 

Ameryka Płn. – zachód

Ostatni region otwartych turniejów online decydował o dwóch miejscach w finałach. Ostatecznie zdobyli je snow xd i Riversan z ekipy Bloom, pozostawiając resztę daleko w tyle. Obaj rozegrali jedynie 8 z 10 dopuszczalnych meczów i zdobyli kolejno 83 i 80 punktów. Ich średnie punktów na mecz należały do najlepszych, byli też jedynymi zakwalifikowanymi z dwucyfrową przewagą nad przeciwnikami.