PODSUMOWANIE DRUGIEGO TYGODNIA OTWARTYCH TURNIEJÓW ONLINE

26.04.2019
Przez: Zespół ds. rywalizacji w Fortnite

Podsumowanie drugiego tygodnia otwartych turniejów online Fortnite World Cup

 

Oceania

CoverH i Twizz z ekipy MF pokonali duet _zoreh i Gheez z JAM i stali się pierwszą parą, która zakwalifikowała się do finałów Fortnite World Cup w Nowym Jorku. Mimo że przez 6 pierwszych meczów okupowali tyły, CoverH i Twizz zdołali pod koniec w brawurowym stylu nadrobić straty i wyjść na prowadzenie.

 

Azja

Japońscy gracze z ekipy CR, .bell i Scarlet No.1, zgarnęli jedyne miejsce finałowe tego regionu. Ich zrównoważone podejście do rozgrywki w połączeniu z dążeniem do zdobywania wysokich pozycji sprawiło, że zostawili innych w tyle. W swoim ostatnim meczu zdołali zgarnąć 14 punktów, dzięki czemu wskoczyli na pierwsze miejsce i zdobyli trzypunktową przewagę nad kolejną parą w rankingu.

 

Europa

Zdobycie każdego z czterech europejskich miejsc finałowych było trudnym wyzwaniem. Do wzięcia udziału w rozgrywkach niedzielnych niezbędne było zdobycie co najmniej 58 punktów w półfinałach, co zapowiadało zaciętą walkę. Najwyższe miejsce przypadło ostatecznie benjyfishy’emu i MrSavageMowi z ekipy NGR. Drugie i trzecie miejsce finałowe zgarnęli dobrze znani _Mongraal z TS i Mitr0 z Atlantis oraz Stompy i Tschiiiinken z ekipy E11. Ostatnie zdobyli Skram oraz Mexe z Lootboya, którzy w ostatnim meczu zaliczyli 20 punktów i wyprzedzili Airwaksa oraz Nikofa z Solary. Stompy i benjyfishy zostali również pierwszymi graczami w historii Fortnite, którzy zakwalifikowali się do finału Fortnite World Cup zarówno grając solo, jak i w parze.

 

Brazylia

Nicks z W7M znowu udowodnił, że obserwujący rozgrywki południowoamerykańskie powinni mieć na niego oko. W poprzednim tygodniu zajął drugie miejsce, a tym razem, wraz z graczem z pary, pfzinem z tej samej ekipy, zgarnął jedyne miejsce finałowe w grze dla par w tym regionie. 36 punktów zdobytych łącznie w 5 i 6 meczu zapewniło temu duetowi niekwestionowaną przewagę, dzięki czemu obaj gracze całą resztę turnieju mogli bezpiecznie przesiedzieć na samym szczycie tabeli.

 

Ameryka Płn. – wschód

Na szczycie tabeli przez długi czas widać było znane twarze, ale ostatecznie okazało się, że wszystkie trzy miejsca finałowe trafiły do mniej popularnych graczy. Na pierwszym miejscu znaleźli się Spadess z OT i woofgang crimz z solidnymi 90 punktami i imponującym ostatnim meczem, w trakcie którego zgarnęli 14 punktów. Duet graczy z ekipy MSF, Clix i Sceptic również rozegrał kilka fantastycznych meczów na zakończenie, dzięki czemu zdobył drugie miejsce za 87 punktów. Tyle samo – o jeden punkt więcej niż pozycja czwarta – mieli LeNain z Envy (który niemal zakwalifikował się solo w ubiegłym tygodniu) oraz Tyler15 z LG, co zapewniło im ostatnie miejsce w finałach i podróż do Nowego Jorku.
 

Ameryka Płn. – zachód

W rozgrywkach ostatniego regionu dnia brało udział 6 różnych drużyn, a do zdobycia było jedno jedyne miejsce. Ostatecznie Arkhram1x i Falconer z Bloom zdołali odeprzeć ataki pozostałych graczy nacierających w ostatnich momentach. Para zaczęła grać razem zaledwie trzy dni przed wydarzeniem, ale dzięki utrzymywaniu wysokiego poziomu gry udało im się zdobyć 99 punktów. To jedenasta para, która przeszła do finału Fortnite World Cup.

 

Gratulujemy tym, którym udało się zakwalifikować. I nie zapominajcie, że czeka nas jeszcze mnóstwo rywalizacji w Fortnite.