Najnowsze informacje dotyczące sygnalizowania – Fortnite Turniejowy 2020

15.01.2020
Przez: Zespół ds. Fortnite Turniejowego
Szczęśliwego nowego roku, zawodnicy Fortnite!

Przez cały rok 2019 nasze zespoły zajmujące się Fortnite Turniejowym i zwalczaniem oszustw pracowały wspólnie nad eliminowaniem z turniejów i Areny graczy naruszających regulamin rozgrywek turniejowych lub inne oficjalne zasady dotyczące turniejów w Fortnite. Naszym głównym celem jest wspieranie takiej rywalizacji, która daje radość, jest otwarta dla wszystkich i pozostaje w zgodzie z duchem Fortnite. Niesportowe zachowanie nie współgra z tym ostatnim i nie będziemy go tolerować w oficjalnej rywalizacji.


Uczciwa rywalizacja w 2020 roku

W roku 2020 oraz kolejnych nasz zespół będzie w dalszym ciągu monitorować rozgrywki turniejowe we wszystkich regionach, w razie potrzeby reagując na nieuczciwą grę. W nowym roku rywalizacji w Fortnite pragniemy podkreślić pewną zasadę i wyjaśnić, jakie działania będziemy podejmować w przyszłości:

Reguła dotycząca zmowy w Fortnite Turniejowym:

Gracze nie mogą ze sobą współpracować w celu wprowadzenia w błąd lub oszukania w jakikolwiek sposób innych graczy w trakcie któregokolwiek meczu (działanie takie jest zwane dalej „Zmową”). Przykłady Zmowy to:

 • Współdziałanie: Gracze z przeciwnych drużyn współpracują ze sobą w trakcie trwania rozgrywki.
   
 • Planowanie ruchów: Uzgodnienie przez co najmniej 2 graczy z wrogich drużyn konkretnego miejsca wspólnego lądowania lub poruszanie się po mapie w sposób zaplanowany przed rozpoczęciem rozgrywki.
   
 • Komunikacja: Wysyłanie lub odbieranie sygnałów (zarówno werbalnych, jak i niewerbalnych) w celu komunikowania się z graczami z wrogiej drużyny.
   
 • Podrzucanie przedmiotów: Celowe wyrzucanie przedmiotów, które mają w zamyśle być zebrane przez gracza z przeciwnej drużyny.

Podczas ubiegłorocznych oficjalnych turniejów Fortnite gracze wysyłali lub odbierali sygnały znacznie częściej – do tego stopnia, że zasady okazały się niejasne dla wielu osób. 

Od 2020 roku (od 20.01.2020) podejmujemy działania mające na celu zwalczanie wszelkiej komunikacji między przeciwnikami poprzez korzystanie z sygnałów w oficjalnych meczach turniejowych. Dotyczy to między innymi następujących elementów: 
 • Machanie kilofami
 • Używanie emotek
 • Wyrzucanie zabawek
 • Skakanie

Wszelkie przypadki sygnalizowania, takie jak wymienione powyżej, będą od teraz podlegać karze za współdziałanie/zmowę. Pragniemy wyraźnie podkreślić, że unikanie walki podczas gry jest nadal dopuszczalne, jednak jeśli dojdzie do prób sygnalizowania, będziemy przyglądać się sprawie i podejmiemy odpowiednie działania, nakładając karę za współdziałanie/zmowę. Kary dla osób nagminnie łamiących zasad mogą być poważniejsze.


Widzisz coś niepokojącego? Zareaguj.

Jeśli doświadczyliście sytuacji, w której ktoś zachowywał się nie fair, i chcielibyście to zgłosić, skontaktujcie się z nami, pisząc do działu pomocy. Jego zespół zadba, by wasze zgłoszenia trafiły we właściwe miejsce.
 
Możecie także zgłaszać w grze graczy, którzy oszukują, wykorzystują błędy kody gry, nękają innych itp. Wasze zgłoszenia bardzo pomagają nam w możliwie szybkiej identyfikacji potencjalnych winnych. Dziękujemy za czas, który na to poświęcacie.