Winter Royale 2019 – Wiadomości dotyczące rankingów i płatności

20.01.2020
Przez: Zespół ds. Fortnite Turniejowego

Winter Royale 2019


Dziękujemy wszystkim uczestnikom Winter Royale 2019. Miliony graczy wskoczyły do busa bojowego, by wziąć udział w tym trzydniowym turnieju, a ponad 45 000 osób otrzymało nagrody pieniężne.

Tablice rankingowe turnieju Winter Royale 2019 są już ostateczne, ponieważ rozwiązaliśmy wszystkie związane z nimi problemy, w tym między innymi:
 

Problemy związane z rankingami


1) PROBLEM – Zdarzały się sytuacje, w których jeden z graczy był rozłączany przed dołączeniem do meczu, a punkty zdobyte przez drugiego gracza nie były uwzględniane. Zgodnie z oficjalnym regulaminem mecz liczy się, nawet jeśli nie uda się do niego dołączyć wszystkim członkom drużyny.

ROZWIĄZANIE – W celu rozwiązania tego problemu po zakończeniu serii turniejów zaczęliśmy pracować nad skorygowaniem rankingów w taki sposób, by punkty, które początkowo przepadały z powodu gry w pojedynkę, były uwzględniane w rankingu dla pary graczy. Obecnie pracujemy nad naprawą błędu związanego z niekompletnymi drużynami. Powinniśmy rozwiązać ten problem przed rozpoczęciem kolejnej większej serii turniejów. 

2) PROBLEM – Efektem ubocznym prób usunięcia błędu z rozłączaniem graczy była możliwość przekroczenia przez niektóre drużyny limitu 15 meczów w poszczególnych seriach. 

ROZWIĄZANIE – Po odkryciu problemu musieliśmy całkowicie wyczyścić rankingi i przeprowadzić ich pełną naprawę, w ramach której unieważniliśmy wszystkie mecze powyżej limitu 15.

Przepraszamy, że przekazywaliśmy ostatnio informacje i przetwarzaliśmy nagrody nieco wolniej, niż byśmy chcieli, lecz było to spowodowane świętami oraz czasochłonnym rozwiązywaniem wyżej wymienionych problemów. Udało nam się przesłać informacje na temat nagród do portalu płatności oraz skontaktowaliśmy się z potencjalnymi zwycięzcami Winter Royale 2019 poprzez adresy e-mail powiązane z ich kontami Epic Games. W przesłanych wiadomościach znajdziecie informacje na temat kolejnych działań w celu rozpoczęcia procesu weryfikacji wygranych. 

Ponownie dziękujemy za udane turniej Winter Royale oraz Festiwal Zimy i do zobaczenia w busie bojowym!

– Zespół ds. Fortnite Turniejowego