Çevrimiçi Açık Elemeler 1. Hafta Özeti

17.04.2019
Yazar: Fortnite Rekabetçi Ekibi

Fortnite World Cup Çevrimiçi Açık Elemeler 1. Hafta Özeti


Okyanusya

Goons Volx çok sağlam geliyor ve liderliği elinde tutuyordu. Fakat sonra slaya son birkaç maçta bastırarak en son maçında 16 avlamayla 10. sıraya oturdu ve bu atağı sayesinde son anda Goons Volx’un 1 puan önüne geçti.
 

Asya

Top_FaxFox en baştan beri hâkimiyetini ilan etmişti. İlk 4 maçı kazandı ve maç başına ortalama 8 avlama sayısıyla inanılmaz bir ivme yakaladı. Oynanan maçların ilk yarısında 72 puan toplayarak neredeyse yakalaması zor bir noktaya oturdu. Toplamda 84 puan kazanarak en sonunda New York davetiyesini kaptı.

 

Avrupa

Avrupa’da deneyimli tekli oyuncuların zirveye oynadığını görmenin yanı sıra daha yeni yüzlerin de finaldeki yerini sağlamlaştırdığına şahit olduk. Mücadele oldukça çekişmeli geçti ve sonunda E11 Stompy, 74 puanla zirveye oturdu. TQ Prisi0n3r0 ise 72 puanla nefesini liderin ensesinde hissettirdi. 

Üçüncü, NRG benjyfishy olurken, hREDS BELAEU da 4. sırayı ucu ucuna yakaladı. Gambit.letw1k3, 66 puan toplayarak BELAEU’nun hemen arkasındaki yerini aldı. İlk 8’in içine girebilmek için maçlarda etkili bir strateji uyguladı. 

Hem LDLC Nayte hem de S2V DiegoGB 61 puana ulaşarak 6. ve 7. sıraları garantiledi ve son final davetiyesini kazanan oyuncuyla araya 3 puanlık fark koymuş oldu. 8. sıra için TrainH DRG, VGIA Khisanth ve Solary Airwaks berabere kaldı. DRG, Pratik Yırtık hamlesiyle kazandığı inanılmaz Azmin Zaferi sayesinde bu beraberlikten sıyrıldı. Bu ikinci zaferle birlikte Avrupa’nın son final davetiyesini almış oldu.

 

Kuzey Amerika - Doğu

Altı kişilik yer açtığımız Kuzey Amerika - Doğu’da turnuvanın en başından beri kıran kırana bir mücadeleye şahit olduk. SEN Bugha, 69 puanla zirvenin sahibi oldu. Hemen ardından gelerek ikinci olan Dubs fn’e sadece bir puanlık, 6. sıraya ise 9 puanlık fark attı. Rekabetçi oyunların gedikli oyuncusu Ghost Bizzle ise maçlarda çok tutarlı performanslar göstererek 3. sıraya yerleşirken tekli oyun deneyiminin ve pratik yapmanın önemini de göstermiş oldu. 

TSM_Comadon, son anda kazandığı iki Azmin Zaferi sayesinde kendinden sonra gelen ve boş kalan son iki yer için 60 puanla berabere kalan 5 oyuncuya 3 puan fark atarak dördüncülüğü garantiledi. Azmin Zaferi sayıları beraberlikte farkı göstermek için kullanılarak Liquid Vivid’i 5. ve 100T Ceice’i 6. sıraya oturttu.
 

Brezilya

Güney Amerika’daki mücadele son anda kızıştı! W7M-Nicks birden atağa kalkıp yarışma boyunca etkileyici avlama sayılarıyla liderliğe oturarak geride kalanlara müthiş bir fark atmıştı. Ama QUASAR leleo’nun önünü kesmek mümkün değildi. Nicks’ten bir maç daha az oynayan leleo, sıralamayı ve avlama puanlarını azami miktarda tutmaya yönelik çok daha dengeli bir strateji uygulayarak son maçında Nicks’i 1 puanla geride bırakmayı başardı.
 

Kuzey Amerika - Batı

Çevrimiçi Açık Elemelerin finale göndereceği son iki kişiyi belirleyen bölge burası oldu. Nihayetinde, snow xd ve Bloom Riversan geride kalan oyunculara hatırı sayılır bir fark atarak finaldeki yerlerini kaptı. İkisi de toplam 10 maç oynayabilecekken 8 maç oynamayı tercih etti ve sırasıyla 83 ve 80 puan aldı. İki finalist de yarışmanın en iyi ortalama puanını elde eden ve rakiplerine iki haneli fark atan tek oyuncular olarak turnuvaya damgasını vurdu.