ÇEVRİMİÇİ AÇIK ELEMELER 2. HAFTA ÖZETİ

26.04.2019
Yazar: Fortnite Rekabetçi Ekibi

Fortnite World Cup Çevrimiçi Açık Elemeler 2. Hafta Özeti

 

Okyanusya

CoverH ve MF Twizz, JAM_zoreh ve JAM Gheez çiftini alt ederek New York'taki Fortnite World Cup davetiyesini kapan ilk Çiftli takım oldu. İlk 6 maçta gerilerde seyretmelerine rağmen CoverH ve Twizz sonlara doğru bastırarak kendilerini ortaya koydular ve böylece en tepeye oturdular.

 

Asya

Japonya'dan katılan

CR.bell ve Scarlet No.1, bu bölge için ayrılan tek davetiyeyi kimseye kaptırmadı. Yüksek avlama sayısında yakaladıkları dengenin üzerine bir de sıralamada yukarılara göz dikmeleri eklenince mücadelede ön plana çıktılar. Son maçlarında 14 puan kazanarak kendilerinden sonra gelen çifte üç puan fark atmış oldular.

 

Avrupa

Dört davetiyesi olan Avrupa âdeta bir muharebe meydanı gibiydi. Pazar günkü yarı finallerde mücadele etmek için bile en az 58 puana ulaşmış olmak gerekiyordu; ilk dörde yerleşmenin ne kadar zor olduğunu siz düşünün. Nihayetinde, NRG benjyfishy ve NRG MrSavageM en tepeye otururken Secret_Mongraal, Atlantis Mitr0, E11 Stompy ve E11 Tschiiiinken gibi aşina olduğumuz isimler de hemen onların arkasından ikinci ve üçüncü sıralara yerleşti.Lootboy Skram ve Lootboy Mexe de en son maçlarında 20 puanlık bir performans göstererek Solary Airwaks ve Solary Nikof'u son anda dışarıda bıraktı ve final davetiyesini kaptı. Stompy ve benjyfishy aynı zamanda Fortnite World Cup'da hem Tekli hem de Çiftli olarak yarışma hakkı kazanan ilk oyuncular olarak Fortnite tarihine de isimlerini yazdırmış oldular.

 

Brezilya

Brezilya'da Code W7M-Nicks, Güney Amerika performansıyla en çok göz dolduran oyunculardan biri olduğunu tekrar kanıtladı. Geçen haftayı ikinci olarak tamamlamasının ardından pes etmedi ve ekip arkadaşı W7M pfzin ile omuz omuza vererek Çiftli davetiyesini kapmayı başardı. Beşinci ve altıncı maçlarında toplamda 36 puan kazanarak rakiplerine üstesinden gelinemeyecek bir fark attılar ve böylece mücadelenin geri kalanını birinci sıradan sürdürdüler.

 

Kuzey Amerika - Doğu

Yukarılarda hep tanıdık yüzleri görmeye tam alışıyorduk ki mücadelenin sonunda sıralamanın ilk üç yerini de nispeten yeni diyebileceğimiz yüzler kaptı. OT Spadess ve Woofgang crimz, son maçlarında gösterdikleri etkileyici performansla 14 puan aldılar ve toplamda 90 puana ulaşarak lider koltuğuna oturdular. MSF Clix ve MSF Sceptic çiftiyse sonlara doğru önemli mücadelelere imza atarak 87 puanın ve ikinci davetiyenin sahibi oldu. Envy LeNain (geçen haftaki tekli elemelerinde davetiyeyi kıl payı kaybetmişti) ve LG Tyler15, 87 puan toplayarak dördüncü sırayla aralarına bir puan fark koydular ve böylece finale adlarını yazdırdılar.
 

Kuzey Amerika - Batı

Son bölgemizde altı farklı takım tek bir davetiye için kıyasıya mücadele etti. En sonunda Arkhram1x ve Bloom Falconer, birinciliği garantileyerek diğer New York yolcularının arasına katıldı. Bu çiftimiz etkinlikten yalnızca üç gün önce ilk defa birlikte oynamışlar. Buna rağmen tutarlı bir performans göstererek 99 puanla Fortnite World Cup Finallerine gitmeye hak kazanan 11. Çift oldular.

 

Elemeleri geçen herkesi tebrik ederiz. Kazanamayanlar lütfen hemen yelkenleri suya indirmesin, ufukta daha nice Fortnite yarışmaları var!