Tryb kreatywny w Fortnite – sesja pytań i odpowiedzi – 27.08.2019

27.08.2019
Przez: Twórcy Fortnite

Cześć wszystkim!

Dziękujemy, że dołączyliście do nas na Reddicie podczas wtorkowej sesji pytań i odpowiedzi na temat trybu kreatywnego w Fortnite. Z przyjemnością odpowiedzieliśmy na palące pytania naszej społeczności i uchyliliśmy rąbka tajemnicy na temat przyszłości tego trybu. Poniżej znajdziecie pełny zapis sesji. Możecie również odwiedzić oryginalną stronę, klikając tutaj.
 

Reddit – sesja pytań i odpowiedzi

Witajcie na dzisiejszej sesji pytań i odpowiedzi dotyczącej trybu kreatywnego w Fortnite! Zanim weźmiemy się do rzeczy, przedstawmy twórców gry uczestniczących w dzisiejszej sesji.

  • Zookeeperzak – dyrektor ds. rozwoju trybu kreatywnego

  • Curu_FN – starszy projektant

  • BrownFort – relacje z twórcami

  • Slevin_009 – projektant rozgrywki

Poprosiliśmy was o zadanie paru pytań na dobry początek. Oto nasze odpowiedzi:

P: Czy w trybie kreatywnym pojawi się możliwość nazywania miejsc na mapie?
O: Widzieliśmy taki projekt na Reddicie. Wygląda super. Dodamy to do naszej listy zadań czekających na wprowadzenie.

P: Czy pojawi się zaawansowany edytor terenu?
O: Edytor terenu znajduje się na liście narzędzi, które chcemy stworzyć, jednak mamy inne priorytety: usprawnione przeglądanie zawartości oraz cofanie/edycję. Minie trochę czasu, zanim się za to weźmiemy.

P: Czy pojawią się większe wyspy?
O: Zawsze chcemy dawać wam wszystkiego „WIĘCEJ”. Pracujemy nad technologią, która pozwoli na tworzenie większych wysp, ale jesteśmy dopiero na etapie prototypu.

P: Czy pojawi się możliwość wyboru przedmiotów kosmetycznych w szafce?
O: Bardzo chcielibyśmy dodać tę możliwość. Ciągle zastanawiamy się nad możliwą skalą tej funkcji i ograniczeniami technicznymi, jakie pojawiłyby się na urządzeniach mobilnych.

P: Czy możliwe jest dodanie szczelin umieszczanych przez graczy, które prowadziłyby na inne wyspy? W ten sposób gracze mogliby tworzyć gry obejmujące wiele poziomów/wysp.
O: TAK, pracujemy nad tym. Żeby to zadziałało, musimy umożliwić graczom przemieszczenie się między serwerami, dlatego praca nad tą funkcją zajmuje nam sporo czasu.

P: Czy dałoby się jakoś zapisać ustawienie swobodnej kamery, żeby po opuszczeniu mapy i powrocie znajdowała się w tym samym miejscu? A jeśli nie, czy możliwe jest zapisanie ustawienia kamery i zbliżenia mapy, żeby dało się idealnie odtworzyć sytuację? 
O: Mamy kilka projektów kamer i narzędzi do robienia zrzutów ekranu. Mamy ten temat na tapecie. Czy możesz rozwinąć ten temat? W jaki sposób gracze korzystaliby z tego rozwiązania i co by im ono dało?

P: Czy macie plany, żeby wprowadzić system dobierania graczy na polecanych mapach, podobnie jak w trybie okresowym? Obecnie najłatwiej znaleźć graczy na Placu zabaw, ale zwykle wchodzą na wyspę Storm Wars. Możliwe rozwiązania: wejść do kolejki z innymi lub grać na serwerze z graczami zaproszonymi podczas przeglądania informacji o szczelinie, która przenosi na wyróżnione wyspy?
O: Pracujemy nam tym w ramach funkcji, która ma umożliwić łączenie wysp przez portale.

P: Myśleliście o przeprojektowaniu całego menu trybu kreatywnego? Panuje tam okropny bałagan i ciężko znaleźć właściwy gotowiec lub galerię. Lepiej sprawdziłyby się rozwijane kategorie.
O: Tak, pracujemy nad tym obecnie w ramach usprawniania przeglądania zawartości.

P: Czy planujecie zwiększyć maksymalną pamięć wysp i zgłoszeń na Podium?
O: Tak, pracujemy nad bardziej precyzyjnymi narzędziami związanymi z wydajnością. Pozwolą nad one stworzyć dokładniejszy budżet pamięci, który powinien zapewnić większą pamięć oraz możliwość wprowadzenia pamięci strefy jak na mapie Battle Royale. To plan długoterminowy, więc nieprędko ujrzycie te zmiany.

P: Czy w grze pojawi się menu do przeglądania opublikowanych map, żeby gracze nie musieli wyszukiwać gier za pośrednictwem mediów społecznościowych lub po prostu poprzez grę na wyróżnionych mapach? u/BENZ4DUCKS
O: Pracujemy nad usprawnionym odkrywaniem gier.

P: Czy wprowadzicie kiedyś inną metodę publikacji map? Powstało wiele świetnych map, których nie można opublikować, ponieważ ich twórcy (a wśród nich ja) z różnych powodów nie mają kodu w systemie Wesprzyj Twórcę. u/JakeBoycometh
O: Pracujemy nad tym, żeby więcej twórców zyskało dostęp do publikacji map. To plan długoterminowy, więc na razie najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z nami w celu przedstawienia swojego wspaniałego dzieła. Często w takiej sytuacji możemy umieścić jego twórcę w programie Wesprzyj twórcę.

P: Czy pojawi się możliwość zmiany ustawień czyjejś wyspy po otrzymaniu pozwolenia od jej twórcy?u/ramon_221
O: Widzieliśmy niedawno taką prośbę na Reddicie. Będzie to wymagało pewnych zmian. Obecnie plan jest taki, żeby przenieść te ustawienia na urządzenia, które będziecie umieszczać na mapie. Podzielilibyśmy je na bardziej logiczne grupy. W takiej sytuacji opcje w menu „Moja wyspa” byłyby używane tylko do zarządzania wyspą oraz rozpoczynania/zatrzymywania gry.

P: Jakie są wasze ulubione mapy? Czy któreś was zaskoczyły? u/ll-FooFighter-ll
O: Mapa u/THCommandBlocks Gravity Swap Deathrun autorstwa Pitmu jest bardzo fajna https://www.youtube.com/watch?v=k3KWX6vi46g Wykorzystanie barier do teleportowania graczy to bardzo pomysłowe rozwiązanie, ale nie polecamy go, bo ma sporo błędów :).

P: 
Zookeeperzak – czy jesteś Zakiem z kampanii Ratowanie Świata? Czy jest szansa, żeby w trybie kreatywnym pojawiły się opcje z RŚ, żeby gracze mogli tworzyć własne misje?
O: Tak, jestem tym Zakiem. Kampania RŚ jest bardzo bliska mojemu sercu! Pracujemy nad tym, żeby przenieść tryb kreatywny na poziom, który umożliwi graczom tworzenie scenariuszy takich jak RŚ. Nie jestem jednak pewien, czy kiedykolwiek pojawi się możliwość tworzenia misji RŚ. Chociaż byłoby super, będziemy o tym pamiętać.

Q: Czy pojawią się kiedyś własne gotowce?
A: Chcemy dać twórcom możliwość tworzenia własnych gotowców, mamy to na liście.'
P: 
Czy pojawi się możliwość wysłania sygnału, gdy gracz kogoś zlikwiduje lub sam zostanie zlikwidowany?
O: Tak.

P: 
Macie plany dodania rekwizytów z wydarzeń, jak lodowa kula ze Srogiego Szczytu lub Rakieta z sezonu 4?
O: Nadal będziemy dodawać kultowe mapy i elementy z BR do trybu kreatywnego, np. Sześcian Kevina.

P: 
Mam 3 pytania:
1. Myśleliście kiedyś o dodaniu widmowych sześcianów i szczelin w trybie kreatywnym?
2. Myśleliście o dodaniu wysp-lokacji? Miejsc ze Stęchłym Składem, Lodowymi Lądowiskami itp. 3. Co z efektami w strefie szczeliny? Planujecie je wprowadzić w trybie kreatywnym?
O: Widmowe sześciany i teleporty są w naszych planach. Rozmawiamy też o lokacjach. Głosujcie na ten wpis, jeśli interesują was szablony wysp-lokacji. Planujemy również efekty w strefie szczeliny.

P: Jak widzicie przyszłość trybu kreatywnego? Jako tryb gry całkowicie oddzielny od Battle Royale czy oba tryby pozostaną blisko ze sobą związane?
O: W szerokiej perspektywie tryb kreatywny jest bardzo blisko związany z Battle Royale. Planujemy rozwijać ten tryb i wprowadzać inne rodzaje gry, a także ciągle zapewniać graczom możliwość tworzenia własnej wersji Battle Royale. Tryby te będą blisko ze sobą związane, a jednocześnie oddzielne :)

P: 
Kiedy będziemy mogli dodać do naszych wysp zwykłe szczeliny?
O: Sprawdzę, czy to możliwe. Wymagałoby to trochę pracy.

P: Kiedy będziemy mogli generować własne kody wysp?
O: Planujemy wprowadzić taką możliwość, ale potrzeba do tego wielu nowych systemów, które dopiero zaczęliśmy projektować. Zajmie to trochę czasu. Na razie staramy się, żeby program Wesprzyj Twórcę był dostępny dla wszystkich, którzy tworzą świetną zawartość. Pracujemy nad zwiększeniem przejrzystości zasad uczestnictwa w nim.

P: 
Czy w przyszłości pojawi się więcej misji/wyzwań związanych z karnetem bojowym? Przydałyby się w trybie kreatywnym, żeby przyciągnąć więcej graczy.
O: Tak, planujemy wprowadzić więcej elementów związanych z karnetem bojowym.

P: Planujecie wprowadzić zwykłe szczeliny, takie jak przy kamiennej głowie, głowie Durrr Burgera czy w Oazie Odpoczynku?
O: Sprawdzę, czy to możliwe. Wymagałoby to trochę pracy.

P: Czy moglibyśmy dostać wszystkie warianty wyspy startowej z Battle Royale jako wyspy w trybie kreatywnym?
O: Możemy się nad tym zastanowić.

P: Czy w grach fabularnych pojawią się jakieś postaci niezależne lub opcje dialogowe?
⁠Czy zamierzacie wprowadzić opcje pogodowe?
⁠Wiele osób, które nie są w stanie zdobyć 1000 obserwatorów w mediach społecznościowych (w tym ja), też chciałoby mieć możliwość zaprezentowania swoich dzieł. Czy planujecie udostępnić tę możliwość dla wszystkich? ⁠Czy pojawi się menu wyboru serwerów, takie jak w grach typu Minecraft albo Gary’s Mod? Dzięki za wasz czas!
O: Postaci niezależne i opcje dialogowe są na naszej liście.
Planujemy wprowadzić opcje pogodowe.
Pracujemy nad zwiększeniem przejrzystości zasad uczestnictwa w programie Wesprzyj Twórcę.
Pracujemy nad koncepcjami, które umożliwią dobieranie graczy, oraz takimi, które wprowadzą doświadczenie zbliżone do gry na serwerze oficjalnym.

P: 
Czy pojawi się łatwiejszy sposób wybierania jednego lub dwóch rekwizytów z galerii zamiast wybór całej galerii?
O: Pracujemy nad przeglądarką zawartości. Niestety zajmuje nam to więcej czasu, niż planowaliśmy.

P: Czy pojawi się kolejny projekt, w którym Epic wybierze twórców do tworzenia map (lub innych elementów) w trybie kreatywnym? Coś jak w Fortnite World Cup – Game Jam, mapa Weezer itp.
O: Też podobają nam się te kreatywne projekty, bo to wy je tworzycie! Właśnie zastanawiamy się nad kolejnymi takimi projektami i wydarzeniami. Będziemy was o nich informować na bieżąco. ;)

P: Czy moglibyście dodać w sekwencerze muzycznym opcję zmiany kierunku w górę/dół?
O: Na pewno przyjrzymy się tej kwestii.

P: Czy będziemy mogli personalizować boty, np. za pomocą skórek? Nie podoba mi się, że są po prostu szare. Byłoby fajnie móc je zmienić.
O: Zamierzamy dodać opcje, które umożliwią wybór skórek dla botów, ale jeszcze nie wiemy, jakie to będą skórki.

P: 
Czy do trybu kreatywnego mogą trafić wszystkie bronie? W ten sposób każdy będzie miał więcej broni do wyboru i będzie można korzystać także ze starszych broni.
O: Obecnie dodajemy każdą broń poza wyrzutnią rakiet kierowanych (z którą wiąże się mnóstwo okropnych błędów) oraz przedmiotami, którym zmieniono kategorię, takimi jak fioletowa strzelba taktyczna, którą zmieniono w niebieską strzelbę taktyczną. Jeśli czegoś brakuje, dajcie nam znać.

P: Czy możliwe będzie dodanie w trybie kreatywnym opcji pogodowych oraz rozmycia podczas ruchu? Teraz, gdy możliwe jest ustawienie natężenia światła, efekty śniegu, deszczu, wiatru itp. byłyby świetnym dodatkiem. Z kolei rozmycie podczas ruchu to fajny drobiazg, który sprawiłby, że wyspy wyglądałyby bardziej autentycznie.
O: Pracujemy nad wprowadzeniem tych elementów.

P: 
 Czy długo będziemy czekać na urządzenia teleportujące? Byłoby super, gdyby można ich było używać jako odbiorniki i gdyby były schowane. Ich „działanie” można by również wyłączyć, żeby usprawnić poruszanie się po mapie. Byłoby świetnie zobaczyć coś takiego! (I dzięki za system transmisji – jest super!)
Czy możliwe jest wprowadzenie punktów odradzania, które można przechwycić? Byłoby super, gdybyśmy mogli ustawić promień przechwytywania i inne opcje, oraz możliwość nadawania im nazw. Po likwidacji gracze mogliby wybrać punkty odradzania i odrodzić się tam następnym razem. A co powiecie na możliwość wygranej za przechwycenie wszystkich punktów (z licznikiem czasu)? :)

O: Teleporty są obecnie tworzone. Pojawie się jeszcze kilka aktualizacji, zanim naprawimy wszystkie błędy.
Przechwytywanie punktów odrodzenia brzmi bardzo interesująco. Wkrótce dodamy nowe funkcje do strefy punktowanej. Pozwolą one połączyć kanał z punktem odrodzenia, co mogłoby umożliwić realizację twojego pomysłu. To by było super! Prawdopodobnie można by to zrobić już teraz w generatorze przedmiotów za odpowiednią cenę.

P: 
Czy planujecie wprowadzenie kolejnych unikalnych obiektów i gotowców, których nie ma w Battle Royale (jak w bazie wojskowej)?
O:  Wprowadzimy kolejne zestawy gotowców tematycznych, których nie ma w BR.

P: Czy w trybie kreatywnym pojawią się bronie z RŚ?
O: Wprowadzimy do trybu kreatywnego część broni z RŚ, ale będą one miały właściwości z Battle Royale.