Fortnite Battle Royale - stan prac

22.09.2017
Przez: The Fortnite Team

Mamy nadzieję, że dobrze się bawicie w Fortnite Battle Royale. Pracujemy pełną parą, aby zapewnić wam mnóstwo atrakcji w drodze po parasole. Czas omówić, jak się sprawy mają!

Najważniejszą wiadomością jest wprowadzenie 26 września pierwszej wersji oddziałów, obsługujących stan DBNO („powalony, lecz nie wykluczony”), grę w parach (2 graczy) i oddziałach (1-4 graczy). „Pierwsza wersja” jest tu terminem kluczowym, gdyż na razie skupiamy się na dopracowaniu podstawowych funkcji, a później będziemy je rozwijać i szlifować. Lista oddziałów zostanie włączona 26 września i będziemy sprawdzać liczebność graczy, aby wybrać właściwy moment na dodanie możliwości gry w parach. Komunikacja w grze (tekst, głos, podpowiedzi itp.) jest kluczowa w wypadku automatycznie uzupełnianych drużyn, więc stanowi następną pozycję na liście.

Mamy nadzieję, że wprowadzenie oddziałów zredukuje dążenia do gry drużynowej w trybie solo. To powiedziawszy, uruchomiliśmy system, który umożliwia automatyczne i szybkie blokowanie graczy drużynowych. Na razie sprawdzamy rezultaty ręcznie przy pomocy wykrywacza i nasz dział obsługi gracza już od tygodnia wspomaga się jego efektami przy banowaniu graczy. Pełna automatyka zostanie włączona w aktualizacji z 26 września.

Oszustwa (aimboty, nakładki itp.) traktujemy poważnie zarówno pod względem prawnym, jak i programowym. Przejście na darmowy model biznesowy zwiększa poziom wyzwania i wzmaga nasze wysiłki. Ciężko nam zdradzać szczegóły naszej pracy bez ułatwiania życia oszustom, więc tego nie zrobimy :-) Oszustów wywalamy z gry!

W aktualizacji z 26 września pojawią się:

1) Oddziały!

2) Karabin szturmowy średniego zasięgu z lunetą oraz pistolet maszynowy średniego zasięgu, co uzupełni wachlarz dostępnych broni.

Fortnite%2Fblog%2Ffortnite-battle-royale-state-of-development%2FSAR-1920x800-5fd1c422c64eb655cc0100c2bdf222277dcd0413

Fortnite%2Fblog%2Ffortnite-battle-royale-state-of-development%2FTSMG-1920x800-bdd6525f18ede7a8c9a9d0c39378e20606f855f3

3) Poprawki interfejsu, które ułatwią zauważenie różnych znaczników i wskaźników kierunku.

4) Mnóstwo innych poprawek, które zostaną dokładnie opisane w informacjach o aktualizacji.

 

A już wkrótce, po aktualizacji z 26 września:

Fortnite%2Fblog%2Ffortnite-battle-royale-state-of-development%2Fsuppydrops-1920x800-3f3a4f25dc497ce0094a4b7500f52365946ed550

Zrzuty zaopatrzenia pozwolą na wprowadzenie co bardziej odjechanych broni z kampanii Ratowanie Świata i pomogą nam dostosować moment wprowadzenia konkretnych broni do gry. Nasze początkowe testy wykazały, że powodują one zaostrzenie akcji w środkowej fazie gry, gdyż gracze walczą o przejęcie zrzutów. Zależnie od powodzenia testów i balansu gry, mogą one dostać dodane już 26 września lub w kolejnym tygodniu.

Klimat walki to szerokie pojęcie i zawiera kilka projektów, które zasługują na osobny artykuł w przyszłym tygodniu. O naszych ostatnich zmianach możecie poczytać we wpisie na forum.

Ulepszone zarządzanie ekwipunkiem, czyli podnoszenie amunicji, zasobów i pułapek, gdy przechodzi się przez nie. W dalszej przyszłości zamierzamy gruntownie przerobić system ekwipunku.

Uwielbiamy statystyki i analizy i w ciągu najbliższych tygodni udostępnimy wam podstawy tego rodzaju systemów.

Po wprowadzeniu statystyk naszym celem będą tablice rankingowa i wyników oraz sam ranking. Tablice będą wynagradzać wyższe pozycje i dokonania w grze, zaś ranking będzie bezpośrednim odzwierciedleniem waszych umiejętności. Sprawdzamy algorytmy każdego z nich i chcemy zadbać o to, aby celem gry nie było jedynie zachowanie życia.

Już wkrótce dodamy przedmioty kosmetyczne. Pierwszym ich przykładem są skórki lotni, lecz wprowadzimy też różne inne kategorie. To wymaga możliwości wyboru wariantów w interfejsie i oczywiście możliwości zdobycia tych przedmiotów podczas gry.

Wzięliśmy również pod lupę schematy sterowania na konsolach, aby sprawdzić, czy nie ma lepszych możliwości. Dopracowanie ich zajmie nam trochę czasu, ale będziemy was informować w miarę postępów.

 

Kolejne informacje są mocno techniczne, ale nie szkodzi, w końcu jestem programistą :-)

 

W tej chwili działają dedykowane serwery w Virginii (w USA) i Frankfurcie (w Niemczech). Nasza infrastruktura pozwala nam łatwo uruchamiać serwery w innych regionach po osiągnięciu określonych progów liczebności graczy, aby poprawić komfort dobierania graczy.

Jeśli chodzi o minimalną przepustowość sieci wymaganą do gry i wydajność serwerów po pierwszych paru minutach gry, to jesteśmy z nich zadowoleni, lecz nadal staramy się poprawić parametry. Nie całkiem zadowala nas wydajność serwerów w lobby i podczas wczesnej fazy gry. Ten obszar będzie wymagać poprawek kodu sieciowego na wyższym poziomie.

Musimy zwracać uwagę na to, czy ogólna wydajność klienta gry się nie pogarsza. Tak samo opóźnienia sygnału. Dajcie nam znać, jeśli doświadczacie problemów w którymś z powyższych aspektów.

Stabilność klienta gry wynosi chwilowo około 100 godzin MTBF (średniego okresu między awariami) w trybie Battle Royale. Oznacza to, że gra zawiesza się średnio raz na 100 godzin gry. Awarie gry są niedopuszczalne i bez przerwy pracujemy nad usunięciem najczęstszych błędów. Dajcie nam znać, jeśli gra często wam się zawiesza, to pozwoli nam zlokalizować błędy! Wspomniane 100 godzin stanowi dla nas minimalną dopuszczalną granicę, lecz zarazem nie chcemy poświęcać tempa rozwoju i pragniemy wprowadzać po kolei nowe funkcje.

Stabilność serwerów jak na razie zdaje egzamin (odpukać)... co ma kluczowe znaczenie, gdyż jedno zawieszenie się serwera może mieć wpływ na nawet 100 graczy naraz! Naszym celem jest przekroczenie 10 000 godzin MTBF, szybkie reagowanie na ewentualne przerwy w pracy i aktualizowanie serwerów po kolei, aby nie sprawiać graczom dodatkowej niewygody.

 

Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w grze!

Daniel Vogel