Fortnite: Battle Royale - Aktualny stan prac #4

9.02.2018
Przez: Twórcy Fortnite

Problemy ze stabilnością usługi

Nie udało nam się nadążyć za tempem wzrostu liczby graczy i wiele z naszych usług sieciowych (np. funkcja znajomych i usługi logowania) w ciągu ostatnich kilku tygodni ledwo sobie radzi ze zwiększonym obciążeniem. Ponadto przepuściliśmy kilka poważnych błędów w aktualizacji 2.3.0.

Obie kwestie uważamy za niedopuszczalne. Zmieniliśmy nasze plany i procesy wydawania aktualizacji tak, aby poprawić jakość wersji wprowadzanych na ogólnodostępne serwery. Przydzieliliśmy również więcej ludzi, aby jak najszybciej poprawić skalowanie serwerów.


Prace optymalizacyjne w toku

Chcemy, aby w Battle Royale czas przejścia z lobby do akcji był jak najkrótszy. W tym celu przez cały czas pracujemy nad skróceniem czasów wczytywania. Domagacie się płynniejszej gry i w tej kwestii zgadzamy się z wami!

Testujemy już usprawnienia, które umożliwią lepsze wczytywanie sekcji mapy na bieżąco podczas rozgrywki i zredukują zacinanie się gry. Niedługo będziemy w stanie rozpocząć próby gruntownych poprawek kodu sieciowego, które pozwolą serwerom zachować co najmniej 20 Hz nawet w początkowej fazie gry.


60 klatek na sekundę na konsolach

Jeszcze w tym miesiącu planujemy wprowadzić opcjonalny tryb 60 klatek/sek. w Battle Royale na konsolach (PS4, PS4 Pro, Xbox One, Xbox One X). Ten tryb jest dostosowany do każdej konsoli tak, aby osiągnąć jak największą płynność gry jak najniższym kosztem szczegółowości grafiki. 


Serwery na zach. wybrzeżu USA i w Brazylii

Zdajemy sobie sprawę z waszych problemów z pingiem (sami przeprowadzamy początkowe testy po obu stronach oceanu). Dodaliśmy serwery na zachodnim wybrzeżu USA i w Brazylii, aby poprawić możliwości połączenia.

Poniżej przedstawiamy średnią poprawę pingu na zachodnim wybrzeżu USA:

west-coast-servers-ping.PNG


 

Usprawnienia w dobieraniu graczy

Pracujemy nad poprawkami systemu dobierania graczy, które mają na celu tworzenie rozgrywek o bardziej zrównoważonym rozkładzie umiejętności.


Grafika

Nasz zespół graficzny świetnie się bawi przy wymyślaniu nowych elementów kosmetycznych dla Battle Royale. Od czasu świątecznego wydarzenia widzimy, jak dobrze przyjęły się w społeczności graczy ubiory w rodzaju zestawów Rycerzy Okrągłego Fortu czy Gorączki Fortowej Nocy. Zamierzamy kontynuować ten trend wprowadzania bardziej zróżnicowanych przedmiotów.

Lotnie też zasługują na trochę miłości, więc rozpoczęliśmy prace nad procesem, który pozwoli nam na dodanie więcej części i materiałów do modelu, co umożliwi nam tworzenie bardziej wyjątkowych lotni. Poniżej przykład, który w najbliższej przyszłości może pojawić się w sklepie gry!
ConceptArt_DragonGlider.jpg
Pracujemy również nad nowymi ubiorami, które w większym stopniu zmieniają model gracza w podobny sposób jak niedawny „As przestworzy”!
ConceptArt_SpaceSquadFemale.jpg
Chętnie wysłuchamy waszych propozycji! Macie świetne pomysły, na przykład dzięki użytkownikowi Reddita /u/Pandanapper powstał kilof Lamorożec dla Bombowej Tęczy!
ConceptArt_BriteBomberPickaxe.jpg
Co powiecie na to, abyśmy jeszcze bardziej ulepszyli przedmioty, które już posiadacie? Przyglądamy się istniejącym elementom kosmetycznym, szukając możliwości na ich podrasowanie! Na przykład dodaliśmy nowe efekty do kilofa „Dusza imprezy” (teraz posiada on animowane rozpryski).


Rozgrywka

Co tydzień nowe aktualizacje, przedmioty i funkcje gry!

Testujemy prototypy nowych broni i przedmiotów jednorazowych. Wprowadzimy je do gry, gdy tylko będą gotowe. W przyszłości chcemy również dodać nowe rodzaje przedmiotów (tj. nie tylko broni i jednorazowych), które umożliwią nowe, ekscytujące sposoby gry.
W przyszłym tygodniu pierwsza z broni (pistolet maszynowy) trafi do skarbca. Te bronie mogą, ale nie muszą powrócić w przyszłości. Jest to nasz sposób na zachowanie sensownych rozmiarów puli uzbrojenia mimo wprowadzania nowych rodzajów broni.

Przyczyniliście się również do wprowadzenia poprawek komfortu gry; oto ich krótkie zestawienie:
 • Lepsze sterowanie budowaniem na konsolach;
 • Komunikacja drużynowa poza czatem głosowym;
 • Możliwość ponownego wejścia do kolejki z ekranu po śmierci;
 • Możliwość przytrzymania przycisku przeszukania jeszcze przed podejściem do obiektu, który można przeszukać;
 • Wyświetlanie ilości amunicji w magazynku na widżecie w broni;
 • Większa mapa z opcją zbliżenia.

Ulepszenia paska szybkiego dostępu

Pracujemy nad sprawniejszym przełączaniem paska broni na pasek budowy i z powrotem. Ułatwienie zmiany elementów budowli w warunkach średniego pingu oraz likwidacja zacinania się listy przedmiotów podczas ich szybkiego przewijania również są na naszej liście!


Funkcje społecznościowe

Wielu z was lubi grać w Fortnite ze znajomymi. Mamy to na uwadze i od pewnego czasu zaszyliśmy się w laboratorium, aby poeksperymentować ze sposobami na ulepszenie tego aspektu gry. W najbliższej przyszłości poprawimy wasze możliwości wyszukiwania znajomych i wspólnej gry z nimi. Na dłuższą metę planujemy przerobić społecznościową architekturę gry i wszelkie dotyczące jej funkcje w Fortnite (to znaczy czat i listę znajomych).

Zaproście znajomych, najpierw z Facebooka (opcja dostępna z początku na komputerach PC, później na konsolach), a wkrótce również z innych serwisów społecznościowych! Pracujemy też nad opcją wyszukiwania grupy, aby ułatwić wam zebranie oddziału lub werbunek nowych jego członków!

2018-02-07-11_35_59-Fortnite.png

Przykład nowych funkcji: będziecie mogli obserwować grę i rozmawiać ze znajomymi, czekając aż skończą swoją rozgrywkę solo, a wszystko to podczas gry!

A jeśli czujecie przypływ hojności, mamy w zanadrzu coś specjalnie dla was ;)


Tryby okresowe

Nadal majsterkujemy przy trybach okresowych! Zapewnienie wam wielu rodzajów rozgrywki (solo, par i oddziałów) podczas zabawy w tych trybach ma dla nas najwyższy priorytet. Wykorzystujemy różne źródła danych (w tym wasze uwagi), aby nieustannie poprawiać istniejące tryby okresowe oraz tworzyć nowe. Planujemy wkrótce rozkręcić kilkanaście nowych trybów, choć niektóre będą bardzo proste (jak Starcie Snajperów, Podstępne Tłumiki itp.). Wykorzystamy je także do testów nowych modeli strzelania.

Później zamierzamy wprowadzić wewnętrzne poprawki, które umożliwią nam tworzenie bardziej skomplikowanych trybów (np. „podłoga to lawa”).

Tryby, jakie planujemy wypuścić w ciągu najbliższych tygodni:
 • Gra błyskawiczna (krótsze rozgrywki!)
 • Zrzut do pierwszego kręgu burzy
 • Krótsze odstępy czasowe między kręgami burzy
 • Rozmiary ekip gdzieś pomiędzy oddziałami a ustawką 50 na 50
 • Ustawka, wersja 2.0
  • Bliższa akcji przedstawionej w zwiastunie trybu ustawki
  • Zaczynacie rozdzieleni
  • Skupiacie się w bitwie
  • Osobny bus dla każdej drużyny
  • Widoczność wszystkich członków oddziału na mapie
  • Więcej zrzutów zaopatrzenia


Własne rozgrywki

Być może widzieliście, jak niektórzy gracze zaangażowali się w towarzyskie rozgrywki Fortnite, poprzez które testujemy funkcjonalność prywatnych rozgrywek i wyłapujemy błędy. Zanim wprowadzimy tę funkcję do ogólnej gry, chcemy zlikwidować najważniejsze problemy!
 

Udźwiękowienie

Odgłosy kroków
Zaimplementowaliśmy odgłosy kroków dobiegających z góry i z dołu. Oznacza to, że w zależności od kierunku, z którego dobiega dźwięk, będzie on brzmiał inaczej. Przetworzyliśmy dźwięki w oparciu o prawdziwe dane, dzięki czemu brzmią faktycznie tak, jakby brzmiały dobiegając z piętra powyżej lub poniżej.

Dodatkowo, opisane powyżej dźwięki nie będą przetwarzane, jeśli gracz, którego odgłosy słyszymy, jest dla nas widoczny. Zmiana udźwiękowienia kroków powinna pomóc podczas rozgrywki w budynkach.

Pozycja słuchacza
W aktualizacji 2.5 zmienimy sposób, w jaki zachowuje się „słuchacz” w grze. Głośność dźwięku będzie liczona teraz na podstawie pozycji gracza natomiast kierunek, z którego dobiega na podstawie orientacji kamery. Wcześniej obie te wartości bazowało na pozycji kamery, co mogło powodować zamieszanie na przykład podczas szukania skrzyń, kiedy głośność zmieniała się w zależności od ustawienia kamery.

Budowanie
Udźwiękowienie umieszczania budowli zostało przeprojektowane tak, żeby położyć nacisk na „umieszczanie”. Jeśli więc do ciebie i twojej budowli będzie się zbliżał inny gracz i zacznie budować schody do twojej wieży, usłyszysz miarowy odgłos w miarę jak budowla będzie powstawać. Będziemy przyglądać się uważnie wpływowi tej zmiany na budowanie - zarówno w sytuacjach ofensywnych jak i podczas obrony.


Karnet bojowy - sezon 3

Dziękujemy wam wszystkim za wsparcie przez cały 2. sezon. Cieszymy się i z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli ogłosić atrakcje karnetu bojowego na kolejny sezon!
Na przykład zdajemy sobie sprawę z waszych wątpliwości w kwestii systemu wyzwań dnia.

W 3. sezonie dodamy trochę elastyczności poprzez zamianę drugiego wyzwania dnia na nowy system tygodniowy. Posiadacze karnetu bojowego odblokują nowy zestaw wyzwań w każdym tygodniu nowego sezonu. Można je ukończyć w dowolnej chwili, aż do końca sezonu.