Aktualizacja 17.30 Fortnite: Battle Royale: Chwytotron i porwanie Siorbanych Szuwarów

3.08.2021

Przesłano na listę mailingową Gorących Talerzy:

Podobno nawet zwyczajne przedmioty mogą być niebezpieczne... a Obcy wzięli sobie te słowa do serca. Tyle już przerzucono rzeczy za pomocą promieni ściągających z latających talerzy, a teraz pojawiło się jeszcze jakieś nowe ustrojstwo zwane „Chwytotronem”. Oto wszystko, co wiemy o tej zmyślnej broni Obcych (dokumentacja w załączniku).

– Mari
 Dokumentacja Chwytotronu

Fortnite Grab-itron

Tej broni, nazywanej czasem „podręcznym UFO” przez UR lub „zwyczajną jednostką latającą” przez Obcych, możecie używać do przyciągania znajdujących się przed wami obiektów. (Czyli to grubsza sprawa.) Wystarczy przyciągnąć obiekt latającą tarczą, zabrać go ze sobą, a następnie wystrzelić w przeciwnika. Zadawane obrażenia zależą od rozmiarów obiektu, materiału, z jakiego jest wykonany, i prędkości, z jaką jest wystrzeliwany. 

Chwytotron przydaje się nie tylko do atakowania. Jeśli przyciągniecie jakiś obiekt, będzie on blokować obrażenia zadawane przez wrogów przed wami, aż nie będzie w stanie otrzymać dalszych obrażeń. I bonusik: spróbujcie użyć Chwytotronu, by złapać nadlatujące obiekty wybuchowe i odrzucić je. Chwytotrony można znaleźć w skrzyniach, na Porywaczach i w statku-matce.
 Pozostałe nowości w aktualizacji 17.30 Fortnite: Battle Royale:


Szaleństwo w Siorbanych Szuwarach

The Abduction of Slurpy Swamp in Fortnite

Obcy zastosowali nową taktykę, planowaną od samego początku: porwanie całej lokacji. Emitowany ze statku-matki gigantyczny promień ściągający aktualnie pokrywa Siorbane Szuwary, kierując tę dzielnicę przemysłową ku przedwczesnej zagładzie. 

Porwanie całej lokacji może być powodem do obaw, lecz możecie również potraktować je jako okazję do nowych strategii. Cała dzielnica klasy Siorbanych Szuwarów jest dość ciężka, więc promień ściągający w trakcie podnoszenia siłą rzeczy łamie ją na części. Będąc w strefie obniżonej grawitacji wewnątrz promienia, możecie więc skakać z platformy na platformę i wymanewrować przeciwników przewagą zręczności. 

Porwanie całej lokacji nie jest czymś, czego można dokonać w ciągu jednej nocy, więc zaglądajcie tu przez cały tydzień, by sprawdzić, jakie postępy poczynili kosmici. 
 Nowy tryb okresowy: Rozróba drużynowa!

Fortnite Team Brawl LTM

Lubicie bliskie starcia małego kręgu burzy? Chcecie wracać do akcji zaraz po odrodzeniu? W nowym trybie okresowym Rozróba drużynowa stawicie czoła drużynie przeciwników, by jako pierwsi zdobyć łącznie 60 likwidacji. Jeśli zostaniecie zlikwidowani, odrodzicie się zlatując na ziemię bez swobodnego spadku, dzięki czemu od razu znajdziecie się w ogniu walki.

Otrzymacie nowe wyposażenie na początku gry i po każdym odrodzeniu. Mecze rozgrywają się w jednej lokacji, a jej budowle oprócz wzniesionych przez graczy są specjalnie wzmocnione i dają lepszą ochronę. Drużyna przeciwników zdobyła przewagę? Nie poddawajcie się od razu – jeśli zdobędą zbyt dużą przewagę likwidacji, otrzymacie pomoc: wszyscy członkowie wrogiej drużyny zostaną zaznaczeni i będą dla was widoczni nawet za ścianą. Efekty te znikną, gdy przewaga zmniejszy się poniżej określonego poziomu.

Rozróba drużynowa rozpoczyna się o 15:00 5 sierpnia 2021 r. Przygotujcie się na nowy, dynamiczny tryb!
 Zmiany balansu rozgrywki

 • Badania UR opłaciły się, karabin impulsowy zadaje większe obrażania, gdy używa się celownika.

 • Ciężki karabin szturmowy zadaje teraz większe obrażenia, ma nieco obniżoną szybkostrzelność, a podczas kilku pierwszych strzałów, wyższą niż wcześniej celność.
   Poprawki poważnych błędów

 • Naprawiono błąd w opcji „Słuchawki 3D” w Fortnite na PlayStation 5, przez który dźwięk stereo nie rozkładał się przestrzennie, czego efektem był dwuwymiarowy dźwięk stereo. (Było to szczególnie zauważalne przy strzałach z bliskiej odległości.)

  • Uwaga: Aby opcja „Słuchawki 3D” w Fortnite działała prawidłowo, należy włączyć opcję dźwięku 3D w ustawieniach konsoli PlayStation 5. (Ustawienia > Dźwięk > Wyjście dźwięku > Włącz dźwięk 3D).

 • Naprawiono błąd czasami uniemożliwiający działanie radia w pojazdach po włączeniu.

 • Naprawiono błąd z błędnie jeżdżącymi pojazdami, powodowany przez kierującego gracza w stanie rekwizytu. Gracze w stanie rekwizytu nie mogą już używać pojazdów.
   Różne

 • Pamiętajcie, że Chwytotron nie jest dostępny w trybach turniejowych.