Aktualizacja 18.20 w Fortnite: Battle Royale: bojowy karabin szturmowy kontra bojowy pistolet maszynowy

12.10.2021
Przez: Twórcy Fortnite

Wysiłek wojenny podejmowany w walce z Sześcianami trwa i znów przyszedł czas na globalne przedsięwzięcie. Zbudowaliście Wieżyczki i postanowiliście sfinansować granatniki uderzeniowe zamiast Szczelin na Wynos. Przed Pętlarzami z wyspy kolejna decyzja o strategicznym znaczeniu. Do wyboru będą dwa nowe przedmioty...


Bojowy karabin szturmowy kontra bojowy pistolet maszynowy

Fortnite Combat Assault Rifle vs. Combat SMG

Badania nad dwiema nowymi broniami – bojowym karabinem szturmowym i bojowym pistoletem maszynowym – to część wysiłku wojennego. Podobnie jak w poprzedniej rundzie, możecie dorzucać kolejne sztabki dzięki tablicom datków, by wasza ulubiona broń jako pierwsza osiągnęła 100% finansowania i znalazła się na wyspie!

Czym różnią się bronie klasy bojowej od innych? Mają niewielki rozrzut i są wyjątkowo potężne. Bojowe wersje karabinu szturmowego i pistoletu maszynowego w rękach eksperta potrafią być bardzo groźne. Tylko uważajcie, bo kopią! Zarówno bojowy karabin szturmowy, jak i bojowy pistolet maszynowy mają silny odrzut, nad którym musicie zapanować, by wycisnąć z nich jak najwięcej.


Zmiany PD i zadań

Fortnite XP and Quests

W razie, gdyby wam umknęło: zaktualizowaliśmy ostatnio powtarzalne zadania wspólne, które zapewniają teraz więcej PD. Oto porównanie:

PD za zadania wspólne

Klasa rzadkości

v18.10

v18.20

Zwykłe

500

2500

Niepospolite

525

2650

Rzadkie

550

2750

Epickie

575

2900

Legendarne

750

3750


W kolejnej aktualizacji dodamy również kolejne zadania do dziennej i tygodniowej karty medali.

(A że wysiłek wojenny znów pędzi pełną parą, włączyliśmy też wątek fabularny J.B. Szympańskiego).


Tryb Oszuści otrzymuje funkcję Preferencja i czat głosowy

PL 17BR Impostors Social

Aktualizacja v18.20 wnosi poprawki do Oszustów, trybu inspirowanego Among Us, stworzonego przez Innersloth!

Skoncentrujcie się na wykonywaniu zadań lub ćwiczcie umiejętności sabotażysty dzięki nowej funkcji Preferencja. Możecie teraz wybrać, czy wolicie być oszustami, czy agentami. W zależności od decyzji, będziecie mieć większą, ale wciąż nie stuprocentową, szansę otrzymania danej roli w meczach prywatnych i publicznych.

Dodaliśmy także tryby Oszustów z otwartym czatem głosowym! Komunikacja będzie podzielona na graczy w grze i tych, którzy zostali zlikwidowani, ale złośliwi oszuści i skrupulatni agencji będą rozmawiać na tym samym kanale. Przekonajcie grupę, by głosowała na Ciacha, który stanowczo markował wykonywanie zadań, podczas gdy was absolutnie nie było nigdzie w okolicy fragmentu Pieseła. Ci z was, którzy nie przepadają za komunikacją głosową, mogą wybierać takie tryby Oszustów, w których włączony jest wyłącznie szybki czat.


Lubicie swój oddział? To w nim zostańcie!

Dobrego składu się nie zmienia! Od teraz w regionie Ameryka Płn. – wschód możecie wybrać opcję Pozostań z oddziałem podczas uzupełniania drużyny, by zagrać następny mecz w tym samym gronie. Funkcja jest aktywna wyłącznie w trybach gry w parach, trójkach i oddziałach.

Opcja „Pozostań z oddziałem” zostanie wprowadzona na całym świecie w późniejszym terminie.


Żądania zwrotu 

Żądania zwrotu w Fortnite odnawiają się z czasem. Przeczytajcie nasz nowy post o żądaniach zwrotu, by dowiedzieć się więcej.
 Poprawki poważnych błędów

  • Naprawiono błąd, przez który gracze nie mogli używać wędki, gdy znajdowali się na miejscu pasażera w motorówce lub siedzieli na pace OG Beara.

  • Naprawiono błąd, przez który postępy w odblokowywaniu stron karnetu bojowego nie zawsze były śledzone poprawnie.

  • Naprawiono błąd, przez który gracze na Nintendo Switch nie byli słyszani na czacie głosowym przez graczy na innych konsolach.
     Uwagi do trybów turniejowych:

  • Wprowadziliśmy zmiany w strojach z zestawu Bez Granic – takie, dzięki którym stwierdziliśmy, że możemy z powrotem wprowadzić te elementy do trybów turniejowych. Zauważycie, że po aktualizacji stroje mają nieco inne efekty światła i cienia.