Tryb kreatywny w Fortnite – nowy rok, nowe gry

17.12.2020
Przez: Twórcy Fortnite

Czołem, twórcy!

Rozpocznijmy rok 2021 w niezwykły sposób – naszym największym wezwaniem dla społeczności. Tym razem prosimy was o pomoc w tworzeniu gier, które zdefiniują zupełnie nowe gatunki w trybie kreatywnym. Macie możliwość ukształtowania waszego ukochanego trybu i wyróżnienia waszej twórczości przez dłuższy czas w centrum.

Wzywamy was do stworzenia gier RPG z otwartym światem, symulatorów socjalnych, gier survivalowych, symulatorów miejsca pracy, gier społecznościowych z elementami dedukcji oraz symulatorów biznesowych. Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń trybu kreatywnego i wiemy, że nie da się idealnie odwzorować takich gier. Najbardziej interesuje nas szczegółowość, jakość grafiki, konsekwencja i złożona mechanika gry. Jeśli żadne z otrzymanych zgłoszeń nie spełni naszych standardów dla danego gatunku, przełożymy wyróżnienie do czasu, aż otrzymamy zgłoszenie zgodne z wymaganiami. Poniżej podajemy krótkie, szczegółowe opisy poszczególnych gatunków.

Macie pomysł na narzędzie lub urządzenie, które sprawi, że gry te będą jeszcze lepsze? Dołączcie do naszego kanału na Discordzie i dajcie nam znać!

Przygodowe gry akcji z otwartym światem

Gry z elementami rozgrywki dającymi graczom do dyspozycji większą kreatywność w wypełnianiu głównego celu. Więcej informacji.

Symulatory socjalne

Symulatory socjalne to podgatunek symulatorów życia, który skupia się na interakcjach społecznych między wieloma wirtualnymi istotami. Więcej informacji.

Gry survivalowe

Rozgrywane w sesjach gry survivalowe charakteryzują się nieprzyjaznymi, groźnymi środowiskami w otwartym świecie. Gracze zwykle zaczynają z minimalnym wyposażeniem i muszą przetrwać sesję z limitem czasu, tworząc narzędzia, bronie i kryjówki oraz zbierając zasoby. Więcej informacji.

Symulator miejsca pracy

Symulatory miejsca pracy to podgatunek symulatorów życia, w którym odtwarzane są na pozór zwyczajne zawody. Więcej informacji.

Gry społecznościowe z elementami dedukcji

Gry odzwierciedlające ludzkie życie, z rozgrywką uwzględniającą snucie przypuszczeń na temat intencji i zachowań innych graczy. Więcej informacji.

Symulatory biznesowe

Symulatory biznesowe, znane również jako symulatory ekonomiczne lub gry biznesowe, skupiają się na zarządzaniu procesami ekonomicznymi w ramach pojedynczej sesji, polegającymi zwykle na prowadzeniu przedsiębiorstwa. Więcej informacji.

Jak przesłać grę do oceny

Wszelkie dzieła należy zgłosić do oceny przy użyciu oficjalnego formularza do 8 stycznia. Jeśli chcecie, byśmy wzięli waszą wyspę pod uwagę, w menu gatunków wybierzcie opcję „Wydarzenie sezonowe”. Nie zapomnijcie też o ustawieniu kamery na wyspie, dzięki czemu gracze będą mieć podgląd, zanim wskoczą do gry.

Sprawmy, by 2021 był naszym rokiem!