Fortnite: Koszmarów Czar 2021 – wezwanie dla twórców

31.08.2021
Przez: Twórcy Fortnite

Witajcie, twórcy!

Znów nadchodzi TA pora roku... Pora strachów! Czekamy na wasze najlepsze mapy, gry i przeżycia w klimatach Halloween.

Dzięki Odkryciu będziemy mogli wyróżnić więcej waszych dzieł niż kiedykolwiek wcześniej! Pracujemy nad tym, by były lepiej widoczne i łatwiejsze do wyszukiwania. W październiku w menu Odkrycia pojawi się nowa zakładka, „Koszmarów Czar”, w której znajdą się wszystkie gry, które zgłosicie w odpowiedzi na nasze wezwanie!

 • Koszmarrrrne rekwizyty i gotowce 🎃
 • Gry zachęcające do poznawania nowych przyjaciół i opowiadania własnych historii 💬  
 • Gry dowolnych gatunków dla grup 🎉
 • Narracje dla jednego gracza... Może trochę straszne? 👻

Udostępnijcie swoje dzieła na stronach społecznościowych i opiszcie je tagiem #Fortnitemares. Wskoczcie na Discorda trybu kreatywnego na kanał Fortnitemares-callout i znajdźcie ekipę budowniczych do wspólnej pracy. To również świetne miejsce, by otrzymać rady dotyczące waszej twórczości!

Wybieranie map zakończy się w tygodniu 1 października 2021. Po zakończeniu etapu zgłoszeń, staniemy się mentorami najlepszych twórców i pomożemy im w szlifowaniu umiejętności, by ich gry były jak najlepsze! 

Mroczne Miasteczko

Szukacie inspiracji? Aby pokazać wam przykład tego, co można osiągnąć w kreatywnym, Epic podjął współpracę z Meta4 Interactive – pełnym pasji zespołem twórców, który zbudował dla was Mroczne Miasteczko, zabójczo zabawny horror survivalowy stworzony od podstaw w Fortnite. Meta4 wykorzystali do tego nowe i niedawno wprowadzone funkcje! Gorąco zachęcamy do sprawdzenia tej mapy.

Mroczne Miasteczko Meta4 Interactive to pełne niebezpieczeństw wesołe miasteczko, którego gospodarz, groźny złoczyńca znany jako TPK przetestuje wasze siły możliwości psychiczne i fizyczne. W tej asymetrycznej rozgrywce z gatunku survival horror sześciu ocalałych musi ze sobą współpracować, by uniknąć gniewu TPK i jego maniakalnego łowcy. Sprostacie wyzwaniu? 

Mroczne Miasteczko Meta4 Interactive jest już dostępne w trybie kreatywnym. Wraz ze znajomymi stawicie mu czoła, wpisując kod wyspy 8342-0826-6393 lub wyszukując „Mroczne Miasteczko” w Odkryciu. Jeśli chcecie dołączyć do społeczności fanów studia i być na bieżąco z jego projektami, sprawdźcie ich kanał na Discordzie.

17CM tryb okresowy Mroczne Miasteczko, społecznościowe

Wynieście swoją twórczość na wyższy poziom

Co podniesie wasze szanse na stworzenie popularnej rozrywki w trybie kreatywnym? Dbałość o następujące elementy w projekcie sprawi, że wasze mapy na pewno będą się wyróżniać:

KONKRETNE WRAŻENIA DLA NOWYCH GRACZY

 • Świetne samouczki i wstęp do rozgrywki, dzięki którym nowi gracze będą mogli zabrać się do gry i zrozumieć, co się dzieje
 • Mechanika, która nie przytłoczy nowych graczy, a raczej prowadzi ich ku lepszym przeżyciom. 

 GŁĘBOKI I INTUICYJNY SYSTEM (LUB SYSTEMY) ROZGRYWKI

 • Na przykład systemy ekonomiczne, które...
  • Umożliwiają graczom wzajemną interakcję i rośnięcie w siłę
  • Są łatwe do zrozumienia, ale trudne do opanowania na poziomie mistrzowskim
   • Mogą być proste lub zawierać elementy tworzenia przedmiotów czy handlu

 INTERESUJĄCY I STANOWIĄCY WYZWANIE SYSTEM POSTĘPÓW 

 • Gracze są wynagradzani za lepsze granie w waszą grę 
 • Gracze chcą codziennie wracać do gry, by osiągać cele
 • Może to obejmować mechaniki, takie jak... 
  • Systemy zdolności i awansu
  • Przedmioty do odblokowywania i zdobywania (np. domy, pupile, trofea)
  • Wyjątkowe sposoby na prezentowanie umiejętności lub biegłości w waszych grach

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ 

Ważne: pamiętajcie, by przed wysłaniem swoich dzieł przeczytać wskazówki dla twórców wyróżnionych centrów w Fortnite

Zgłaszajcie nam swoje gry do 1 października, wykorzystując formularz zgłaszania kreatywnych projektów do wyróżnienia w Fortnite. Użyjcie rozwijanego menu „Wydarzenie sezonowe”.

Pamiętajcie, że wszystkie zgłoszenia muszą być oryginalnymi pracami autorskimi spełniającymi wymogi wyróżnionych projektów z trybu kreatywnego w Fortnite.