Pierwsze kroki – Fortnite na urządzenie mobilne

13.04.2020
Przez: Twórcy Fortnite
Mobilna wersja Fortnite przenosi wszystko co kochasz w tej grze na urządzenia przenośne. Dołącz i kontaktuj się ze znajomymi niezależnie od platformy, z jakiej korzystają, i rób postępy w ramach karnetu bojowego w taki sam sposób, jak na komputerach PC czy konsolach!

Ale jak przeprowadzić się z używania klawiatury/myszy lub kontrolera na ekran dotykowy? Mamy dla ciebie kilka porad, jak sobie radzić. 

Tryby strzelania w Fortnite na urządzenie mobilne

Rozpoczynając grę w Fortnite na urządzeniach mobilnych, w pierwszej kolejności musisz zdecydować, jak chcesz strzelać z broni. Fortnite na urządzenia mobilne oferuje trzy możliwości: automatyczny strzał, dotknięcie gdziekolwiek oraz specjalny przycisk. 

Rada: Najpierw wypróbuj automatyczny strzał

Automatyczny strzał polecamy wszystkim użytkownikom, którzy grają w Fortnite na urządzeniach mobilny po raz pierwszy. Automatyczny strzał sprawia, że kiedy gracz patrzy w kierunku celu, wybrana broń strzela sama.

Weapon Fire Controls for Fortnite Mobile

Automatyczny strzał świetnie sprawdza się z następującymi rodzajami broni:
  • Karabiny szturmowe
  • Strzelby
  • Pistolety maszynowe
  • Pistolety
  • Broń ładowalna (minigun)

Automatyczny strzał nie działa z następującymi rodzajami broni. Aby użyć poniższych broni, musisz nacisnąć przycisk ognia/kilofa: 
  • Broń biała
  • Kilof
  • Karabiny snajperskie i łuki 
  • Wyrzutnie (rakietnica, bandażownica)
  • Przedmioty miotane (Granaty)
Dotknij gdziekolwiek

Ustawienie „Dotknij gdziekolwiek” jest przeznaczone dla graczy, którzy chcą zyskać więcej kontroli nad swoim ogniem, ale nie chcą przejmować się naciskaniem określonego przycisku. Funkcja „Dotknij gdziekolwiek” pozwala wystrzelić z broni, stukając w ekran w dowolnym miejscu! 

Tap weapon fire fortnite mobile

Specjalny przycisk

To opcja dla zaawansowanych graczy, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad tym, kiedy i jak strzelają z broni. Wybierając opcję „Specjalny przycisk”, broń wystrzeli tylko, gdy gracz naciśnie lub przytrzyma przycisk strzału. 

Dedicated Button for Weapon Fire Fortnite Mobile

Wypróbuj wszystkie tryby strzelania i pamiętaj, że zawsze możesz zmienić obecny tryb w zmieniaczu układu interfejsu! 
 
Fortnite Mobile HUD Layout Tool
 
 

Zaprojektuj swój interfejs: zostań profesjonalnym wojownikiem i budowniczym 

Przejmij pełną kontrolę nad sposobem gry w Fortnite na telefonie lub tablecie dzięki zmieniaczowi układu interfejsu. Przenoś i zmieniaj rozmiary przycisków albo wprowadź bardziej zaawansowane zmiany, dodając/usuwając przyciski z interfejsu.

Become a Combat or Pro Builder on Fortnite Mobile

Wiemy, że tak ogromny wybór może być odrobinę przytłaczający, dlatego chcemy ci pomóc! Oprócz ustawień domyślnych, gra oferuje dwa dodatkowe schematy interfejsu: Bojowy Pro oraz Budowniczy Pro. Przyjrzyjmy się obu tym ustawieniom i zobaczmy, który z nich odpowiada twojemu stylowi gry!

Schemat Bojowy Pro

Schemat Bojowy Pro wprowadza niewielkie zmiany w domyślnym ułożeniu interfejsu. To idealne ustawienie dla graczy, którzy chcą się skupić na walce i zminimalizować ikony zajmujące przestrzeń na ekranie. 

Schemat Budowniczy Pro
Jeśli chcesz stanąć do walki z najlepszymi, to ustawienie interfejsu jest dla ciebie. Ten schemat posiada rozmieszczone na ekranie ikony budowania i walki. Umożliwia to graczom szybkie budowanie osłon podczas wymiany ognia.

Fortnite na urządzenie mobilne  Używanie dotykiem

Sterowanie w Fortnite na urządzenia mobilne zostało zoptymalizowane tak, by interakcje nie stanowiły problemu. Otwieranie skrzynek i podnoszenie łupów zależy od twoich ustawień używania dotykiem. Fortnite na urządzenia mobilne posiada trzy tryby interakcji: łatwa interakcja, interakcja w świecie gry oraz wyłączona.

Najpierw wypróbuj łatwą interakcję

Nowość pośród opcji używania dotykiem to jednocześnie domyślne ustawienia dla nowych graczy. Celem tego trybu było usprawnienie sposobu interakcji graczy z przedmiotami w Fortnite poprzez stworzenie większych i czytelniejszych ikon. 

Fortnite Mobile Touch Controls and Interactions

W świecie gry 

To ustawienie pozwala graczom wejść w interakcję z przedmiotami zarówno za pomocą specjalnego przycisku, jak też dotknięcie ekranu urządzenia. Daje to graczom odrobinę większą elastyczność i kontrolę.

Wyłączona

To ustawienie zalecamy wyłącznie zaawansowanym graczom, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad interakcjami dotykowymi. Wszystkie interakcje wymagają użycia specjalnego przycisku.

Trzymaj się tego, co znasz

Nie możesz przywyknąć do sterowania dotykowego? Jeśli potrzebujesz kontrolera, mamy dobre wieści. Fortnite na urządzenia mobilne obsługuje najpopularniejsze kontrolery Bluetooth na rynku. Po sparowaniu urządzeń, możesz użyć tego samego schematu sterowania, co na konsolach. 

Bądź w kontakcie ze znajomymi

Instalując Fortnite na swoim urządzeniu mobilnym, możesz łatwo utrzymać kontakt ze swoimi znajomymi z gry. Niezależnie od tego, jakiej platformy używają twoi znajomi, aplikacja Fortnite pozwala ci pozostać z nimi w kontakcie. Więcej informacji znajdziesz w naszym FAQ dot. Centrum ekipy.

Do zobaczenia w grze!