Informacje o aktualizacji 9.40 na urządzenia mobilne

26.07.2019
Przez: Twórcy Fortnite
Cześć wszystkim!

17 lipca opublikowaliśmy aktualizację 9.40 na wszystkich platformach. Wkrótce potem zauważyliśmy problemy ze stabilnością, które dotknęły graczy na iOS. Pracowaliśmy nad rozwiązaniem tej kwestii w kolejnej aktualizacji, udostępnionej 18 lipca. Niestety, zamiast pomóc, spowodowała ona jeszcze więcej kłopotów.

Co się stało?
Po tym, jak wersja 9.40.1 została zaakceptowana i opublikowana w AppStore, odkryliśmy krytyczny błąd procesu aktualizacji, przez który gracze nie mogli poprawnie pobrać plików. Skutkowało to następującym komunikatem o błędzie: „Doszło do uszkodzenia pliku. Spróbuj ponownie później”. Po zbadaniu sprawy zdołaliśmy wymyślić tymczasowe rozwiązanie tego problemu wiążące się z przeinstalowaniem gry. Zdajemy sobie sprawę, że mieliście nie najlepsze doświadczenia w związku z tą aktualizacją, dlatego chcemy to naprawić.

Jak chcemy to naprawić?
Naszej ekipie udało się ostatecznie naprawić tę usterkę w nowej aktualizacji 9.40.2. Została ona opublikowana 19 lipca. Gracze, którzy pobrali wersję 9.40.1 i napotkali błąd, mogą teraz zaktualizować Fortnite bez przeszkód. W ramach rekompensaty za konieczność odinstalowywania i ponownego pobierania gry, 22 lipca poszkodowani dostali od nas 1000 V-dolców i 15 gwiazdek bojowych.

Inne problemy z wersją mobilną

Przy okazji całego zamieszania odkryliśmy dodatkowo błędy logowania, które znalazły się w grze wraz z aktualizacją 9.40 i utrudniały graczom mobilnym:
  • Logowanie się przy użyciu danych konta konsolowego.
  • Automatyczne logowanie mimo zaznaczenia opcji „Zapamiętaj mnie”.
Wraz z aktualizacją 9.40.2 usterki te zostały naprawione. Przepraszamy za problemy, które utrudniały graczom mobilnym korzystanie z tej wersji aplikacji. A jeśli mieliście kłopoty z logowaniem przed publikacją aktualizacji z poprawkami, to poinformujemy, że tworzymy pełną listę graczy, którzy natknęli się na te błędy i w ramach rekompensaty otrzymają oni od nas gwiazdki bojowe. Zaglądajcie na naszą stronę na Trello, by dowiedzieć się więcej na ten temat.  Aktualizacja: rekompensata w postaci 30 gwiazdek bojowych sezonu 9 została zrealizowana 31 lipca