Centrum ekipy – FAQ

18.09.2019
Przez: Twórcy Fortnite
Cześć wszystkim!

W Fortnite na urządzenia mobilne pojawiło się właśnie Centrum ekipy. To nowa funkcja, która zapewnia wam i waszym znajomym miejsce, gdzie możecie się zebrać, zanim wskoczycie do akcji. Poinformujcie znajomych, skrzyknijcie ekipę i dajcie się usłyszeć! Poniżej znajdziecie odpowiedzi na część najczęściej zadawanych pytań, a kiedy zadacie nam kolejne, zaktualizujemy wpis:

P: Czym jest centrum ekipy?
O: To nowa funkcja w mobilnej wersji Fortnite, która pozwala sprawdzić, którzy znajomi są online, stworzyć ekipę i rozmawiać z jej członkami na czacie głosowym, przed wskoczeniem do gry na dowolnej platformie lub pobraniem Fortnite na urządzenie mobilne. 

Jeśli gracie na urządzeniu mobilnym, możecie teraz zebrać ekipę w czasie pobierania aktualizacji.

P: Jak korzystać z centrum ekipy?
O: Jeśli zainstalowaliście już mobilną wersję Fortnite, na początek sprawdźcie, czy macie jej najnowszą wersję. Nie? Przejdźcie na fortnite.com/download z poziomu urządzenia.

P: Na moje urządzenie miała zostać pobrana mobilna wersja gry, ale wszystko wygląda inaczej niż powinno. Czy trzeba było zainstalować inną aplikację?
O: Nie. Po prostu trochę się zmienił ekran główny mobilnej wersji Fortnite. Po uruchomieniu aplikacji na górze ekranu głównego znajdziecie przycisk umożliwiający wam przejście wprost do gry. Korzystając z dolnej części ekranu przejdziecie natomiast do centrum ekipy, gdzie spotkacie znajomych przed grą. 

P: Jak grać w Fortnite na urządzeniu mobilnym?
O: Stuknijcie jeden z przycisków, „Instaluj” lub „Graj”, które znajdziecie na ekranie głównym, a jeśli jesteście w Centrum ekipy – strzałkę w górnej części ekranu lub przeciągnijcie palcem w dół, by zobaczyć przycisk Fortnite. Po zakończeniu instalacji po prostu stuknijcie „Graj”! Jeśli byliście w ekipie pozostaniecie w grupie możecie wskoczyć do gry razem.

Uwaga: część urządzeń może pobrać aplikację i korzystać z Centrum ekipy, ale nie pozwala uruchomić gry, ponieważ urządzenie nie spełnia minimalnych wymagań – w takim przypadku na waszych ekranach pojawi się odpowiednie powiadomienie (wymagania nie zmieniły się od momentu wprowadzenia Centrum ekipy, pracujemy jednak nad dodaniem nowych obsługiwanych urządzeń). 

P: Czy w centrum ekipy mogę wysyłać znajomym wiadomości tekstowe zamiast używać czatu głosowego?
O: Jeszcze nie, ale pracujemy nad taką funkcją.

P: Czy mogę rozmawiać ze znajomymi, którzy są w meczu, nawet jeśli z nimi nie gram?
O: Tak!

P: Jak mogę przenieść ekipę z telefonu na konsolę/PC?
O: Uruchomcie Fortnite na wybranej platformie, mając otwartą aplikację na telefonie. Ekipa i czat głosowy przeniosą się gry.

P: Czy mogę dołączyć do znajomego w grze, gdy jestem w Centrum ekipy?
O: Tak!

P: Mam w ekipie znajomego, który jest w Centrum, ale ze mną nie gra. Czy system będzie wymuszać na mnie grę w trybach z większymi drużynami? Czy gracze w Centrum ekipy i w mojej ekipie będą wpływać na moją kolejkę?
O: Nie. Znajomi z ekipy, którzy znajdują się w Centrum ekipy, będą traktowani jak przeczekujący grę.

P: Co jeśli do rozmów z ekipą wolę używać telefonu, a nie zestawu słuchawkowego na PC lub konsoli?
O: Mając otwartą aplikację na waszym urządzeniu i będąc w ekipie na PC lub konsoli, stuknijcie przycisk „Przenieś czat głosowy na to urządzenie”. Zyskacie możliwość komunikowania się ze znajomymi przez urządzenie mobilne, ale zarządzanie ekipami będzie możliwe jedynie w lobby w grze.

P: Jak mogę powstrzymać innych graczy przed dołączaniem do mojej ekipy w Centrum ekipy?
O: Możecie zamknąć ekipę, by można było do niej dołączyć tylko na zaproszenie – wystarczy użyć ikony kłódki nad awatarem. Jeśli nie chcecie, by inni rozmawiali z wami na czacie głosowym lub dołączali do waszej ekipy, pamiętajcie o jej kliknięciu. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji zobaczycie powiadomienie z prośbą o ustawienie tej opcji.

P: Jak mogę zaprosić kogoś do ekipy w Centrum ekipy?
O: Dzwonkami! Możecie zadzwonić dzwonkiem lamy waszych znajomych w wielu miejscach i zaprosić ich do swojej ekipy. Znajdziecie je na ekranie głównym, znajomego, ekipy, a także w menu dzwonków. Pamiętajcie, by nie dzwonić za dużo – dzwonki mają limity zabezpieczające przed spamowaniem znajomych.

P: Czy można wyłączyć centrum ekipy? Czy muszę korzystać z funkcji społecznościowych centrum?
O: Nie, ale jeśli nie chcecie kontaktować się z innymi graczami, możecie zmienić ustawienia grupy, by była prywatna.

P: Dlaczego nie udało mi się dołączyć do ekipy mojego znajomego?
O: Po pierwsze, sprawdźcie, czy macie stabilne połączenie internetowe. Po drugie, spróbujcie dołączyć do ekipy ponownie – być może jej ustawienia uległy zmianie. Możliwe również, że w chwili, gdy próbowaliście dołączyć do ekipy, aplikacja waszego znajomego zaczęła działać w tle lub została zamknięta.

P: Czy mogę korzystać z centrum ekipy na PC lub konsoli?
O: Centrum ekipy jest dostępne wyłącznie na urządzeniach mobilnych, jednak każdy w Centrum ekipy może stworzyć ekipę z graczami z innych platform. 

P: Korzystam z urządzenia mobilnego. Po dołączeniu do ekipy stworzonej przez znajomych na konsolach nikt mnie nie słyszy. Co mam zrobić?
O: Niektóre ekipy konsolowe wymagają, by gracze dokonali wyboru pomiędzy czatem głosowym ekipy a czatem głosowym w grze. Do działania funkcji w ekipach międzyplatformowych w Fortnite niezbędny jest działający kanał głosowy w grze.
PlayStation: Przejdźcie do menu i wybierzcie swoją ekipę, potem [Ustawienia ekipy] > [Czat głosowy], a następnie włączcie opcję „Traktuj priorytetowo czat głosowy w grze”.
Xbox: [Przycisk Xbox na padzie] > [Zakładka „Ekipa”] > [Wybierz ekipę] > Wciśnijcie przycisk opcji, by przełączyć się na czat głosowy w grze

P: Jak zmienić zdjęcie profilowe? A kolor tła?
O: Użyjcie przycisku-hamburgera, który znajdziecie w lewym górnym rogu ekranu, by otworzyć menu profilu. Stuknijcie „Edytuj profil”, a potem ikonę z awatarem. W tym miejscu będziecie mogli wybrać dowolny strój, który posiadacie w grze lub kilka innych, darmowych, a także zmienicie kolor tła.

Centrum ekipy to zupełnie nowa platforma komunikacji w Fortnite, dlatego zachęcamy wszystkich graczy do ponownego przejrzenia Zasad społeczności. Znajdziecie je tutaj.

Centrum ekipy tworzy nowe sposoby na porozumiewanie się z drużyną i kontakt ze znajomymi, a to tylko mała część opcji, które pojawią się w nim w przyszłości. Nie możemy się doczekać waszych opinii w miarę jak będziemy udoskonalać Centrum. Wypróbujcie je i dajcie nam znać, co myślicie.