Centrum ekipy – FAQ

18.09.2019
Przez: Twórcy Fortnite
AKTUALIZACJA: Funkcja Centrum ekipy nie jest już dostępna w Fortnite.
 
Cześć wszystkim!

W Fortnite na urządzenia mobilne pojawiło się właśnie Centrum ekipy. To nowa funkcja, która zapewnia wam i waszym znajomym miejsce, gdzie możecie się zebrać, zanim wskoczycie do akcji. Poinformujcie znajomych, skrzyknijcie ekipę i dajcie się usłyszeć! Poniżej znajdziecie odpowiedzi na część najczęściej zadawanych pytań, a kiedy zadacie nam kolejne, zaktualizujemy wpis:

P: Czym jest Centrum ekipy?
O: To nowa funkcja w mobilnej wersji Fortnite, która pozwala sprawdzić, którzy znajomi są online, stworzyć ekipę i rozmawiać z jej członkami na czacie głosowym, przed wskoczeniem do gry na dowolnej platformie lub pobraniem Fortnite na urządzenie mobilne. 

Jeśli grasz na urządzeniu mobilnym, możesz teraz zebrać ekipę w czasie pobierania aktualizacji.

P: Jak używać Centrum ekipy?
O: Jeśli masz już zainstalowaną mobilną wersję Fortnite, na początek sprawdź, czy jest ona zaktualizowana do najnowszej wersji. Nie? Przejdź na fortnite.com/download z poziomu urządzenia.

P: Na moje urządzenie miała zostać pobrana mobilna wersja gry, ale wszystko wygląda inaczej niż powinno. Czy trzeba było zainstalować inną aplikację?
O: Nie. Po prostu trochę się zmienił ekran główny mobilnej wersji Fortnite. Po uruchomieniu aplikacji na górze ekranu głównego znajdziesz przycisk umożliwiający przejście wprost do gry. Używając dolnej części ekranu przejdziesz natomiast do Centrum ekipy, gdzie spotkasz znajomych przed grą. 

P: Jak grać w Fortnite na urządzeniu mobilnym?
O: Dotknij jeden z przycisków, „Instaluj” lub „Graj” na ekranie głównym, a jeśli jesteś w Centrum ekipy – strzałkę w górnej części ekranu lub przeciągnij palcem w dół, by zobaczyć przycisk Fortnite. Po zakończeniu instalacji po prostu dotknij „Graj”! Gracze, którzy byli wcześniej w ekipie, pozostaną w grupie i mogą wskoczyć do gry razem. 

Uwaga: część urządzeń może pobrać aplikację i wejść do Centrum ekipy, ale nie pozwala uruchomić gry, ponieważ urządzenie nie spełnia minimalnych wymagań – w takim przypadku na ekranie pojawi się odpowiednie powiadomienie (wymagania nie zmieniły się od momentu wprowadzenia Centrum ekipy, pracujemy jednak nad dodaniem nowych obsługiwanych urządzeń). 

P: Czy w centrum ekipy mogę wysyłać znajomym wiadomości tekstowe zamiast używać czatu głosowego?
O: Jeszcze nie, ale pracujemy nad taką funkcją.

P: Czy mogę rozmawiać ze znajomymi, którzy są w meczu, nawet jeśli nie gram z nimi?
O: Tak!

P: Jak przenieść ekipę z telefonu na konsolę/PC?
O: Uruchom Fortnite na wybranej platformie, mając otwartą aplikację na telefonie. Ekipa i czat głosowy przeniosą się gry.

P: Czy mogę dołączyć do znajomego w grze, gdy jestem w Centrum ekipy?
O: Tak!

P: Mam w ekipie znajomego, który jest w Centrum ekipy, ale ze mną nie gra. Czy system będzie wymuszać na mnie grę w trybach z większymi drużynami? Czy gracze w Centrum ekipy i w mojej ekipie będą wpływać na moją kolejkę?
O: Nie. Znajomi z ekipy, którzy znajdują się w Centrum ekipy, będą traktowani jak przeczekujący grę.

P: Co jeśli do rozmów z ekipą wolę używać telefonu, a nie zestawu słuchawkowego na PC lub konsoli?
O: Mając otwartą aplikację na swoim urządzeniu i będąc w ekipie na PC lub konsoli dotknij przycisk „Przenieś czat głosowy na to urządzenie”. Zyskasz możliwość komunikowania się ze znajomymi przez urządzenie mobilne, ale zarządzanie ekipami będzie możliwe jedynie w lobby w grze.

P: Jak mogę powstrzymać innych graczy przed dołączaniem do mojej ekipy w Centrum ekipy?
O: Możesz zamknąć ekipę, by można było do niej dołączyć tylko na zaproszenie, używając ikony kłódki nad awatarem. Pamiętaj o jej kliknięciu, jeśli nie chcesz, by inni gracze rozmawiali z tobą na czacie głosowym lub dołączali do twojej ekipy. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji zobaczysz powiadomienie z prośbą o ustawienie tej opcji.

P: Jak mogę zaprosić kogoś do ekipy w Centrum ekipy?
O: Dzwonkami! Możesz zadzwonić dzwonkiem lamy znajomego w wielu miejscach i zaprosić go do swojej ekipy. Znajdziesz je na ekranie głównym, znajomego, ekipy, a także w menu dzwonków. Pamiętaj, by nie dzwonić za dużo – dzwonki mają limity zabezpieczające przed spamowaniem znajomych. 

P: Czy można wyłączyć centrum ekipy? Czy muszę korzystać z funkcji społecznościowych centrum?
O: Nie, ale jeśli nie chcesz kontaktować się z innymi graczami, możesz zmienić ustawienia grupy, by była prywatna.

P: Dlaczego nie udało mi się dołączyć do ekipy mojego znajomego?
O: Po pierwsze, sprawdź, czy masz stabilne połączenie internetowe. Po drugie, spróbuj dołączyć do ekipy ponownie – być może jej ustawienia uległy zmianie. Możliwe również, że w czasie próby dołączenia do ekipy, aplikacja twojego znajomego zaczęła działać w tle lub została zamknięta.

P: Czy mogę korzystać z centrum ekipy na PC lub konsoli?
O: Centrum ekipy jest dostępne wyłącznie na urządzeniach mobilnych, jednak każdy w Centrum ekipy może stworzyć ekipę z graczami z innych platform. 

P: Używam urządzenia mobilnego. Po dołączeniu do ekipy stworzonej przez znajomych na konsolach nikt mnie nie słyszy. Co mam zrobić?
O: Niektóre ekipy konsolowe wymagają, by gracze dokonali wyboru pomiędzy czatem głosowym ekipy a czatem głosowym w grze. Do działania funkcji w ekipach międzyplatformowych w Fortnite niezbędny jest działający kanał głosowy w grze. 
PlayStation: Przejdź do menu i wybierz swoją ekipę, potem [Ustawienia ekipy] > [Czat głosowy], a następnie włącz opcję „Traktuj priorytetowo czat głosowy w grze”
Xbox: [Przycisk Xbox na padzie] > [Zakładka „Ekipa”] > [Wybierz ekipę] > Wciśnij przycisk opcji, by przełączyć się na czat głosowy w grze

P: Jak zmienić zdjęcie profilowe? I kolor tła?
O: Użyj przycisku-hamburgera, który znajdziesz w lewym górnym rogu ekranu, by otworzyć menu profilu. Dotknij „Edytuj profil”, następnie ikonę z awatarem. W tym miejscu możesz wybrać dowolny strój, który posiadasz w grze lub kilka innych, darmowych, a także zmienisz kolor tła.

Centrum ekipy to zupełnie nowa platforma komunikacji w Fortnite, dlatego zachęcamy wszystkich graczy do ponownego przejrzenia Zasad społeczności. Znajdziecie je tutaj

Centrum ekipy tworzy nowe sposoby na porozumiewanie się z drużyną i kontakt ze znajomymi, a to tylko mała część opcji, które pojawią się w nim w przyszłości. Nie możemy się doczekać waszych opinii w miarę jak będziemy udoskonalać Centrum. Wypróbujcie je i dajcie nam znać, co myślicie.