Rozmowa z twórcami na temat Ratowania Świata | Zmiany dotyczące najpopularniejszych strategii gry

20.12.2019
Przez: Twórcy Fortnite
Cześć wszystkim!

Powracamy do rozmów na temat zmian wpływających na balans rozgrywki, które wprowadziliśmy w aktualizacji 11.30, oraz dzielimy się naszymi przemyśleniami na ten temat. Uważnie śledzimy opinie od momentu wprowadzenia tej aktualizacji i z przyjemnością informujemy, że w kolejnej zajmiemy się niektórymi z waszych uwag. 

Jednym z naszych głównych celów była zmiana najpopularniejszych strategii rozgrywki w taki sposób, by tunele z pułapkami pozostały jej ważnym elementem i pozwalały osiągać dobre rezultaty. Chcemy jednak, by utrzymanie ich funkcjonalności i sprawności wymagało aktywnego udziału graczy. Docelowo pragniemy sprawić, by aktywny styl gry był bardziej angażujący i satysfakcjonujący niż pasywny, dlatego wprowadzamy te wstępne zmiany w najpopularniejszych strategiach. Obrażenia od zdolności i wzmocnienia zdrowia/osłony również stanowią krok w tym kierunku, jednak przed nami jeszcze sporo pracy.

Pułapki gazowe i wyrzutnie podłogowe

Zauważyliśmy, że pułapki gazowe były używane w sposób powodujący kumulowanie bólu i zadawanie o wiele większych obrażeń niż w przypadku innych pułapek. Zmodyfikowaliśmy pułapki gazowe, by nie zadawały już pełnej wartości obrażeń poprzez ból, lecz zadawały duże obrażenia wrogom, którzy zostaną uwięzieni w zasięgu ich działania. Ilość obrażeń zadawanych na impuls została zwiększona o 15%, a pułapki gazowe pozwalają teraz unikać rojów pszczół. W pułapkach tego typu musimy wprowadzić jeszcze kilka zmian, na przykład dotyczących nieprawidłowego działania profitu czasu trwania efektu. 

Nie jesteśmy również zadowoleni z ogólnego działania wyrzutni podłogowych i wykorzystywania ich do zadawania obrażeń procentowych pustakom. Powodowało to nadużywanie wyrzutni w trybach gry z większym skalowaniem poziomu mocy, takich jak Mróznite czy tryb wytrzymałościowy, gdzie sprawdzały się o wiele lepiej niż inne pułapki. 

Butle z gazem

Wcześniej tunele z pułapkami otrzymywały obrażenia w wyniku przypadkowych strzałów i innych błędów graczy powodujących detonowanie znajdujących się na podłożu butli z gazem. Wysadzacze nie zostawiają już butli z gazem i aktywnie atakują tunel, przez co kontrolowanie ich wymaga od graczy reagowania. Ponadto wysadzacze ulegają samozniszczeniu, gdy ich zdrowie spadnie poniżej ⅓ w wyniku obrażeń od pułapki, przez co nadal będą stanowić zagrożenie dla tuneli z pułapkami. Zasadniczo chcieliśmy, by pustaki dysponowały dodatkowymi narzędziami, które będą efektywne w walce z tunelami, podobnie jak było to w przypadku modyfikacji wysadzaczy i gruchotaczy oraz dodanych niedawno pustaków-uzdrowicieli.

Więcej gruchotania, gruchotacze!

Jak sugeruje sama nazwa, zadaniem gruchotaczy od zawsze było niszczenie budowli. Przed zmianą przez długi czas istniał łatwy do wykorzystania błąd związany z SI gruchotaczy. Uniemożliwiał on rozpoznawanie przez nie określonych edytowanych budowli jako prawidłowych celów. Skorygowanie tego błędu oraz zmiany dotyczące wyrzutni podłogowych pozwoliły odkryć powiązany z tymi kwestiami problem ze skalowaniem pustaków w Mróznite i trybie wytrzymałościowym. Powodował on, że gracze nie mieli realnego kontrataku wobec gruchotaczy na wyższych poziomach. 

Wydaliśmy poprawkę zmniejszającą skalowanie pustaków w trybie wytrzymałościowym, Mróznite i górnej części Twine Peaks. Dzięki temu łatwiej będzie sobie poradzić z gruchotaczami i wysadzaczami. Poza zmianami skalowania przyjrzymy się niektórym broniom i pułapkom, które nie sprawdzają się zbyt dobrze, i poszukamy sposobów na ich skorygowanie.

Bardzo dziękujemy za wszystkie konstruktywne komentarze przesłane od wprowadzenia aktualizacji 11.30. Wasza cierpliwość oraz zaangażowanie niezwykle nam pomogły i nie możemy doczekać się opinii społeczności na temat nadchodzących zmian. W przyszłości możecie spodziewać się kolejnych zmian dotyczących najpopularniejszych strategii gry.

Wesołych Świąt!