RATOWANIE ŚWIATA | RAPORT SYTUACYJNY BAZY GŁÓWNEJ 12.12.19

12.12.2019
Przez: Twórcy Fortnite
Dowódcy, znów nadszedł ten czas!
 

Wątek fabularny „Świąteczne porwanie”

Czas ubierać choinki, śpiewać kolędy i... negocjować z porywaczami? Pomóżcie bohaterom bazy głównej uratować Łupiorzecha w nowym wątku fabularnym „Świąteczne porwanie”.


StW07_Subgameselect_Frostnite_Environment.jpg

Powraca Mróznite!

Trzymajcie się ciepło w tę długą zimową noc! Zasilajcie spalacz znajdowanym Bluglutem, bo jak się skończy, sytuacja bardzo szybko stanie się lodowata. Wraz ze zmniejszaniem się wytrzymałości spalacza, kurczy się też burzowa tarcza, więc lepiej go pilnujcie!

Przetrwajcie, ile się da, mając tylko zwykłe startowe bronie, schematy i umiejętności.

Gruchotacze-Krampusy, zamieszkujące te chłodne obszary są niebezpieczne, ale cenne, bo wyrzucają bardzo potrzebny Bluglut. Wypatrujcie wyzwań tygodnia w nadchodzących tygodniach!

11StW_JingleJess_Social.jpg

Świąteczna Jess

Nikt nie jest zbyt fajny na Boże Narodzenie, nawet Jess!
 • Profit standardowy: Chce Mi Się
  • Wydłuża czas trwania MISIA o 4 s.
 • Profit dowódcy: Chce Mi Się +
  • Wydłuża czas trwania MISIA o 12 s.


11StW_Krampus_Social.jpg

Wartownik Krampus

Nie przybył po prezenty!
 • Profit standardowy: Zbieranie Węgla
  • Każda likwidacja przy użyciu EWKI zwiększa jej obrażenia o 4%. Efekt kumuluje się do 30 razy.
 • Profit dowódcy: Zbieranie Węgla +
  • Każda likwidacja przy użyciu EWKI zwiększa jej obrażenia o 12%. Efekt kumuluje się do 30 razy.
StW07_Social_GingerBlaster.jpg

Piernikowa Pukawka

Żelka? Poproszę! Silny i szybkostrzelny rewolwer o niewielkim odrzucie, generujący leczące żelki przy likwidacjach pustaków.


StW07_Social_Crackshot.jpg

Powraca Łupiorzech, świąteczny żołnierz!

„HEJ! Kto mnie porwał?” – Łupiorzech
 • Profit standardowy: Złe Wieści
  • Wystrzelenie z broni dystansowej daje 1 kumulację świątecznego klimatu, do maks. 50 kumulacji. Każda kumulacja świątecznego klimatu zwiększa obrażenia broni dystansowych o 1%, lecz zmniejsza stabilność broni o 0,2%. Efekt znika po przeładowaniu lub zmianie broni.
 • Profit dowódcy: Złe Wieści +
  • Wystrzelenie z broni dystansowej daje 1 kumulację świątecznego klimatu, do maks. 50 kumulacji. Każda kumulacja świątecznego klimatu zwiększa obrażenia broni dystansowych o 2,9%, lecz zmniejsza stabilność broni o 0,7%. Efekt znika po przeładowaniu lub zmianie broni.

11StW_PaperAirplane_Gun_Social.jpg

Niszczarka z Papieru

Nie chcecie znaleźć się na drodze tego samolotu z papieru! Ten pistolet wykorzystuje loftki i breneki do wystrzeliwania powolnych wybuchowych samolotów z papieru, raniących grupy wrogów na średnim obszarze.

11Stw_Snowball_Launcher_Social.jpg

Śnieżkownik

To nie są zwykłe śnieżki... Wystrzeliwuje po łuku lodowe granaty, raniące i odrzucające grupy wrogów na średnim obszarze!

W sklepie tygodniowym od 13 grudnia, godz. 1:00, do 19 grudnia, godz. 1:00.


11StW_WinterLlama_Social.jpg

Zimolama

Nawet lamy przepełnia świąteczny duch. Zróbcie sobie kakao i rozwalcie tę lamę, by zdobyć świątecznych bohaterów i bronie. Im więcej, tym radośniej!

StW07_Social_DownTierCrafting_Weaponsmith.jpg

Obóz Generała

„Najlepsza jest obrona? Lepszy jest atak? Użyjmy obydwu! Będziemy tego potrzebować. Zmierzają do nas Geniusze Gruchotacze i Pustaki Leczące Pustaki. Dowódcy, czeka nas zaciekła walka.” – Generał

Protokoły obronne bazy głównej wymagają najwyższej formy bohaterów w starciu z nowym zagrożeniem ze strony pustaków. Generał wzmocnił obrażenia zdolności bohaterów najwyższego poziomu (do +72% obrażeń zdolności), ich zdrowie i osłony (do 42%) i znacząco przyspieszył tempo zbierania zasobów w późnych etapach Twine Peaks.
 

Kącik Clip

11StW_AntiAirTrap_Social.jpg
„Pogadajmy o pułapkach i broniach. Wzięłam i naprawiłam wasze pułapki-talizmany. Myślałam, że przydałoby się coś na czachomiotki i butle z gazem, więc pożegnajcie pułapkę-talizman i przywitajcie pułapkę przeciwlotniczą.

Zmodyfikowałam też pułapki gazowe, żeby miały określoną funkcję. Nie zadają już obrażeń stopniowych, więc lepiej znajdźcie sposób, jak zatrzymać pustaki pod waszymi pułapkami. I jeśli macie jak ja i nienawidzicie bycia atakowanym przez tysiące wściekłych pszczół, to ucieszy was, że możecie używać pułapek gazowych do likwidowania rojów pszczół.

W ostatniej rundzie testów nasze pułapki wystrzeliwujące nie są w stanie wystrzelić gruchotaczy. Problem w tym, że gruchotacze są wielkie.

I wreszcie zmniejszyłam trochę moc Gniewu Króla Burzy. Chyba sama nie wiedziałam, co mogę, kiedy go tworzyłam. Wciąż ma kopa, ale zrobiłam, że można go zresetować.

Nie przestawajcie walczyć!” – Clip
 

Memo od Kierownika

„Jednym ze efektów ubocznych bycia Wilkiem Biznesu... jest wilcza efektywność!” – Kierownik Riggs

Gracze mogą już decydować, przedmioty jakieś klasy rzadkości mają być poddawane automatycznemu recyklingowi. Ponadto, jeśli w Księdze kolekcji nie ma przedmiotu, który ma być poddany recyklinowi, trafi on do niej automatycznie, żeby uniknąć nieumyślnego recyklingu.