Stan prac nad kampanią Ratowanie Świata – październik 2018 r.

22.10.2018
Przez: Twórcy Fortnite

Czołem, fani Fortnite!

Od czasu ostatniego raportu o stanie prac wyciągnęliśmy mnóstwo wniosków z niedawnych aktualizacji. Zajmowaliśmy się również dużymi zmianami w ramach przygotowań do przejścia na model free-to-play (rozgrywki darmowej) oraz dalej rozwijaliśmy Ratowanie Świata. Opublikowaliśmy też pierwszą część wątku fabularnego Doliny Samowitości, dodaliśmy nowych wrogów i świętowaliśmy nasze pierwsze urodziny. Zaczynamy!
 

Model free-to-play jednak nie w 2018

Postanowiliśmy opóźnić model free-to-play w Ratowaniu Świata. Do jego wprowadzenie konieczny jest szereg zmian w funkcjonalności mechanizmów oraz system skalowania serwerów, jakiego naszym zdaniem wymaga model darmowy. Od momentu premiery w lipcu 2017 roku kampania Ratowanie Świata znacznie się rozrosła, a popularność Fortnite sięgnęła niespotykanego dotąd poziomu. Musimy dostosować nasze możliwości do rzesz graczy, którzy dołączą do rozgrywki i zagwarantować im wrażenia na odpowiednim poziomie. Dotyczy to zarówno dotychczasowych, jak i nowych graczy, dlatego nie spieszymy się i dbamy, aby wszystko odbyło się tak, jak powinno.

Pragniemy podziękować naszym fundatorom, zarówno nowym, jak i tym, którzy są z nami od dawna, dlatego jeśli zalogujecie się i zagracie w trakcie trwania wydarzenia Fortnite: Koszmarów Czar, otrzymacie Mózgowca Jonesy’ego i Czaszkownicę Ramirez za darmo!

Tym z was, którzy chcą zacząć grać już teraz, chcemy powiedzieć, że możecie na nas liczyć! Już w tym tygodniu wprowadzimy zniżkę 50% na pakiety fundatora w wersjach standardowej, Super Deluxe i limitowanej.
 

Udoskonalenia interfejsu użytkownika

Uważamy, że interfejs użytkownika powinien być bardziej zrozumiały i lepiej zintegrowany z grą. Pierwszym etapem działań w tym celu było wprowadzenie do niego ekwipunku, ale nadchodząca modyfikacja oznacza kolejne zmiany.

TutorialScreen_UI.png

Zmieniamy strukturę opcji menu, aby było je łatwiej znaleźć oraz modyfikujemy zadania samouczka ze starego interfejsu w taki sposób, by wykorzystywały nowy system powiadomień. Poza tym poprawiamy wygląd i charakter menu (i postaci). Chcemy, aby po zakończeniu przeróbek jak najwięcej czynności można było wykonywać w samej grze, a nie w głównym menu gry. W najbliższych tygodniach opublikujemy szczegółowe omówienie nadchodzących zmian, aby przygotować się do ich wprowadzenia w kolejnych miesiącach.

CommandScreen_UI.png

Nowy system bohaterów

Z radością ogłaszamy zupełnie nowy, zaktualizowany system bohaterów! Został przeprojektowany, aby umożliwić większą swobodę i kreatywność oraz więcej możliwości podczas dobierania wyposażenia. Do dyspozycji będzie sześć pól bohaterów, a nie trzy, jak było to dotąd. Wybór głównego bohatera, odpowiedzialnego za dowodzenie, oraz pięciu dodatkowych będzie wpływać na profity i cechy. Planujemy zwiększyć różnorodność wariantów wyposażenia, które można tworzyć – otrzymacie w tym celu narzędzia pozwalające na podejmowanie nowych, znaczących decyzji. Kiedy sfinalizujemy wszystkie szczegóły, przygotujemy wyczerpujący artykuł z omówieniem całego systemu.
 

Zmieniacie sporo rzeczy, które udało mi się ulepszyć. Co stanie się z zainwestowanymi materiałami?
Pracujemy nad funkcją zwrotów za inwestycje, która będzie aktywowana zawsze po wprowadzeniu przez nas znaczących zmian do schematów, bohaterów, ocaleńców, obrońców lub innych elementów, które udało ci się ulepszyć. W momencie premiery proces ten będzie wymagać wyboru – zaznaczymy przedmiot, który został zbalansowany, a do ciebie będzie należeć decyzja o ewentualnym jego dostosowaniu. NIE będziemy automatycznie dostosowywać twoich przedmiotów. W pierwszej wersji wprowadzimy znacznik zbalansowania wyłącznie dla bohaterów zmodyfikowanych według nowego systemu. Jednocześnie będziemy testować, w jaki sposób zwracać materiały w skrajnych przypadkach.

 

Fortnite: Koszmarów Czar

Powraca najbardziej upiorne wydarzenie roku! Znani i nieznani bohaterowie pokażą swoje nowe oblicza.
 

StW06_Social_BrainiacJonesy+SkullRangerRamirez-copy.jpg

Wyruszysz do Heksylwanii, gdzie powrócisz do wątku fabularnego Blask Władego Księżyca. Gracze, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznym wydarzeniu, z pewnością zauważą kilka zmian… oraz jeszcze więcej Włada niż poprzednio! Goszczący w Heksylwanii po raz pierwszy zobaczą, jak to jest ratować świat w upiornych okolicznościach, a Ray i spółka staną oko w oko z najnikczemniejszym Władem w historii.
 

Dziękujemy, że jesteście z nami!