Rozmowa z twórcami na temat aktualizacji Ratowania Świata 9.0

7.05.2019
Przez: Twórcy Fortnite
Cześć wszystkim!

W aktualizacji 8.50 wprowadziliśmy modyfikacje do końcowych etapów Twine Peaks i uważnie śledziliśmy dyskusje na temat tych zmian. Oczywiście mamy świadomość faktu, że gracze znajdujący się na tych etapach potrzebują lepszych materiałów budowlanych oraz, co ważniejsze, epickich i legendarnych profitów.

Dlatego też w aktualizacji 9.0 wprowadzimy następujące zmiany:

Twine Peaks

Obecnie badamy zależność między otrzymywanymi PD a profitami i materiałami do ewolucji, by stwierdzić, czy potrzebne są większe zmiany w PD. W najbliższej przyszłości zwiększymy częstotliwość występowania wszystkich nagród w końcowych misjach Twine Peaks poza nagrodami w postaci PD, by częściej pojawiały się nagrody innego typu.

Zmiana struktury Twine Peaks:
  • Misje w Twine Peaks będą teraz bardziej liniowe, dzięki czemu ich struktura będzie bardziej przejrzysta od poprzedniej, przypominającej diagram kołowy.
  • Do każdego regionu Twine Peaks dodajemy nowe misje, by zapewnić ich większą różnorodność oraz większy wybór nagród.
  • Zredukowaliśmy skalowanie wytrzymałości elementów otoczenia w misjach na końcowym etapie Twine Peaks, by nie przewyższało ono skalowania obrażeń zadawanych kilofem.
    • Na końcowych etapach Twine Peaks wytrzymałość możliwych do zniszczenia elementów otoczenia była ciągle skalowana, przez co gracze musieli poświęcać na pozyskiwanie zasobów więcej czasu, niż powinni. Ograniczyliśmy skalowanie wprowadzone w nowych misjach, by zdobywanie zasobów na końcowym etapie było mniej uciążliwe.

Misje alarmowe

Rozważyliśmy również wasze uwagi dotyczące misji alarmowych: cele były mylące i wymagały odkładania misji do momentu pojawienia się satysfakcjonującej nagrody. W aktualizacji 9.0 usuwamy te niewidoczne cele i wprowadzamy zwiększające komfort gry zmiany w zakresie działania misji alarmowych:
  • Każdą widoczną na mapie misję alarmową można ukończyć raz dziennie. Mówimy tu o każdej misji alarmowej: grający w Twine Peaks, jeśli tylko zechcą, mogą wykonać wszystkie misje alarmowe od Twine Peaks do Kamiennego Lasu. Odkładanie misji na później nie ma już sensu.
  • Misje alarmowe, które ukończyliście w danym dniu, będą oznaczone ptaszkiem. Oznacza to, że nie otrzymacie za ich ukończenie żadnych nagród dodatkowych, dopóki nie odświeżą się kolejnego dnia.
  • Misje alarmowe będą teraz odświeżane na mapie raz dziennie, o tej samej porze (o 2:00 czasu polskiego). Wtedy wszystkie ptaszki znikną, a misje alarmowe zostaną wylosowane od nowa.

Wprowadzamy również kolejne ulepszenie misji alarmowych dzięki nowej funkcji o nazwie:

Zadania tygodniowe

Wprowadzamy kolejną nowość: zadania tygodniowe! Ich celem jest podbicie tygodniowych nagród za postępy w celach krótkoterminowych — nagradzane będą czynności, które i tak już wykonujecie.
  • Pierwszy rodzaj zadania tygodniowego, który zostanie wprowadzony w aktualizacji 9.00, dotyczy misji alarmowych. Wymaga wykonania 10 misji alarmowych o poziomie trudności odpowiednim do waszych ogólnych postępów w kampanii.
  • Pierwsze zadanie tygodniowe zostanie dodane do dziennika zadań po odebraniu nagrody za dzienne logowanie po pobraniu aktualizacji 9.00.

Na koniec chcieliśmy poinformować, że wynagrodzimy wam problemy z usuwaniem z gry podczas wielkanocnego weekendu. Po pobraniu aktualizacji 9.10 wszyscy gracze otrzymają legendarną lamę ze skrytki trolla oraz pakiet nagród za misje odpowiedni do poziomu konta. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak frustrujące były utrudnienia w rozgrywce i bardzo przepraszamy, że rozwiązanie problemu trwało tak długo.

Dziękujemy wam za wytrwałość w przesyłaniu uwag i jak zawsze:

Czołem, fantastyczni fani Fortnite!