Ratowanie Świata | Raport sytuacyjny bazy głównej, 26.10.2021

26.10.2021
Przez: Twórcy Fortnite
Uwaga, dowódcy!

W ostatnim Raporcie sytuacyjnym bazy głównej podano, że Heksylwania będzie kończyć się 16 listopada. Niepoprawnie! Heksylwania zniknie dopiero 20 listopada, dając wam nieco więcej czasu na zebranie wszystkich słodkich nagród.

Z dumą słyszymy, że wielu z was pokonało loch Laboratorium. Dobra robota, tak trzymać. A skoro już mowa o lochach, pewien ktoś twierdzi, że ma nowe informacje, które bez wątpienia „podkręcą klimat” waszych przyszłych przygód z lochami. Posłuchajmy, co ma do powiedzenia.

„No, cześć, dowódcy! To ja. Loch. Któregoś dnia przekopywałem się przez katakumby w poszukiwaniu zapasowych kluczy, kiedy natknąłem się na kilka utworów muzycznych. Nie chciałbym, żeby te słodkie muzyczki się zmarnowały, więc zdecydowałem się grać je w zapętleniu, gdy będziecie eksplorować lochy Krypty, Inferno, Grotę i Labirynt. Mam nadzieję, że te przerażające kawałki przyspieszą popadnięcie w szaleństwo przy zgłębianiu tych korytarzy!”

Loch Krypty w Fortnite: Ratowaniu Świata


Dzięki, loch... cała przyjemność jak zawsze po naszej stronie... A teraz do rzeczy. Raport sytuacyjny bazy głównej... Zaczynamy!


W sklepie okolicznościowym od godz. 2:00 31 października – Widmowe Ostrze daje łudzącą przewagę a LKM Cukierek Kukurydziany zapewnia słodkiego kopa!

Widmowe Ostrze w Fortnite: Ratowaniu Świata

 

Widmowe Ostrze 

Świetne do krojenia dyń i pustaków! To widmowe ostrze wykorzystuje ponadprzeciętną szybkość ataku, by zadawać wysokie stałe obrażenia ze średnią siłą trafienia. Użyjcie Widmowego Cięcia, by teleportować się do celu i zadać mu poważne obrażenia, oszałamiając mniejszych wrogów.
 

LKM Cukierek Kukurydziany w Fortnite: Ratowaniu Świata

 

LKM Cukierek kukurydziany

Nieważne, czy lubisz cukierki kukurydziane, czy nie – mocy temu LKM-owi nie można odmówić!
 

Od godz. 2:00 31 października – awansujcie swoje rzeczy w trakcie Sesji Zakuwania i pomóżcie Izzie-Arrlecie znaleźć miłość w wątku fabularnym „Swatka”

 

12 Sesja Zakuwania w RŚ


Wracać do zakuwania!

Awansujcie i ewoluujcie ulubione przedmioty w trakcie mini-wydarzenia Sesja Zakuwania!

 • W czasie wydarzenia misje alarmowe z minibossami będą zapewniać dodatkowe PD, materiały do ewolucji, re-profity lub profity+.
 • I nie zapomnijcie o zadaniach! Dowódcy otrzymają zestaw zadań z nagrodami (takimi jak PD, materiały do ewolucji, profity+ lub złoto) za każdy ukończony etap. W każdym zadaniu jest 10 etapów, każdy zwiększa ilość przyznawanych nagród.
 

Wątek fabularny: Swatka

Ray jest na zasłużonym urlopie i na razie rządzi Lok! W tym czasie Penny pracuje niezależnie nad czymś swoim i potrzebuje waszej pomocy, by to skończyć. Jak możecie pomóc? Dosłownie tworząc jej nowego przyjaciela! I nie martwcie się „Regułą Ray gdy nie ma Ray nr 2: Żadnego ożywiania rzeczy”, ponieważ zbudowanie osoby to technicznie ciągle budowanie. Ukończenie tego romantycznego wątku fabularnego odblokuje potwornego budowniczego, Izzę-Arrletę.
 

Izza-Arrleta w Fortnite: Ratowaniu Świata

 

Izza-Arrleta

Zbudowana, by budować!” – Izza-Arrleta
 
 • Profit standardowy: Rozwalanie Potworów
  • Zwiększa kradzież życia przy ataku w zwarciu i Szale Budowania o maksymalnie 15%, zależnie od procentowego ubytku zdrowia
 • Profit dowódcy: Rozwalanie Potworów +
  • Zwiększa kradzież życia przy ataku w zwarciu i Szale Budowania o maksymalnie 15%, zależnie od procentowego ubytku zdrowia. Ponadto każda likwidacja atakiem w zwarciu i Szałem Budowania ma 50% szansy na przyzwanie zjawy.
 

Od godz. 1:00 7 listopada – rusznikarka Cassie „Clip” Lipman wkracza do sklepu okolicznościowego

Clip w Fortnite: Ratowaniu Świata


Clip

„Wejdźmy na nowy poziom.” – Clip

 • Profit standardowy: Żniwa dużego kalibru 
  • Zniszczenie obiektu Uderzeniem Burzącym daje 33% szansy na stworzenie dodatkowych składników.
 • Profit dowódcy:  Żniwa dużego kalibru +
  • Zniszczenie obiektu Uderzeniem Burzącym daje 100% szansy na stworzenie dodatkowych składników.

11StW BlackMetalLauncher Social

 POWRACA METALOWY MARUDER!

Clip świetnie się bawiła, tworząc tę wyrzutnię blackmetalową! Wystrzeliwuje ona rakiety o dużym zasięgu, raniące i odrzucające grupy wrogów na średnim obszarze.

W sklepie okolicznościowym od 14 listopada, godz. 1:00 czasu polskiego.

PL 17BR LarsPack Social Social
 

Pakiet Lars w Fortnite

„Zespół chyba jest znów w komplecie” – Lars

Główny gitarzysta legendarnej grupy rockowej Wätä Staløwa (i słynny badacz burzy) jest gotowy, by zagrać pustakom na nerwach! 

Pakiet Lars wprowadza nowego bohatera i strój, plecak Burzowy Brzdękacz Larsa, kilof Siekacz Śmigłowy Larsa, wyzwania Larsa i dostęp do Ratowania Świata. Dzięki tym wyjątkowym wyzwaniom w Ratowaniu Świata możecie zdobyć 1000 V-dolców i 1000 talonów rentgenowskich.

Elementów kosmetycznych z pakietu można używać w Battle Royale, Ratowaniu Świata i trybie kreatywnym. Nowa seria pakietów nie wpłynie na dotychczasowe nagrody dla Fundatorów za codzienne logowanie ani na zdobyte V-dolce, ponieważ otrzymują je wyłącznie Fundatorzy, którzy dołączyli na etapie wczesnego dostępu. Stroje te mogą pojawić się w przyszłości w sklepie.

Do zobaczenia następnym razem, dowódcy!