Ratowanie Świata | Raport sytuacyjny bazy głównej, 16.11.2021

16.11.2021
Przez: Twórcy Fortnite
 
Wzywamy wszystkich dowódców,
 
Mamy sporo do omówienia w tym raporcie, więc nie zwlekajmy! Raport sytuacyjny bazy głównej – zaczynamy! 

Że dowódcy mogą teraz zdobywać doświadczenie do karnetu bojowego, grając w Ratowanie Świata! 

Oto jak to działa: za kończenie misji w Ratowaniu Świata będziecie otrzymywać pochwały, dzięki którym zgarniecie różne ilości PD odpowiednio do odznak zdobytych w danej misji. Większość PD będzie przyznawana za odznaki zdobywane po pomyślnym ukończeniu misji, ale PD można zgarniać na mnóstwo innych sposobów, w tym poprzez pozyskiwanie materiałów, tworzenie broni, pokonywanie pustaków czy eksplorowanie mapy. Pamiętajcie, żeby wykonywać dodatkowe cele misji!

Ta funkcja będzie dostępna od godz. 19:00 16 listopada 2021

Fortnite Save The World Winterfest Venture Season


Radosny powrót sezonu Wypraw Festiwalu Zimy w Ratowaniu Świata

Upiory Heksylwanii wkrótce znikną z gry, a dreszczyki strachu wkrótce zastąpią dreszcze z zimna, ponieważ 21 listopada o godz. 1:00 czasu polskiego powraca sezon Wypraw Festiwalu Zimy!

Wraz z powrotem Festiwalu Zimy powraca również modyfikator superbohaterski, który przyznaje poszczególnym klasom superbohaterskie korzyści wzmacniające ich styl gry.

Żołnierze, ten modyfikator idealnie nadaje się do ulepszenia trafień w głowę!  Obrażenia od trafień w głowę zostaną podwojone, a likwidowanie pustaków bronią dystansową skróci czas odnowienia waszych umiejętności. Najważniejsza jest celność!

Budowniczowie, w budowaniu najgorsze jest zużywanie zdobytych w pocie czoła materiałów. Cóż, ten problem nie będzie tak dotkliwy z modyfikatorem! Budowanie będzie wymagać mniejszej liczby materiałów, a do tego Przeładowanie Kinetyczne będzie mieć krótszy czas odnowienia i mocniejsze działanie!

Ninjowie, z tym modyfikatorem kluczowe będzie zachowanie rozsądnej równowagi między używaniem zdolności i broni białej. Skoncentrujcie się na likwidacjach z użyciem zdolności, by zwiększać obrażenia broni białej i prędkość ataku. Wykorzystujcie to, by zdobywać przewagę, ponieważ likwidacje z użyciem broni białej skracają również czas odnowienia waszych zdolności. Wykorzystujcie synergie w swoim stylu gry, by osiągnąć jak największą skuteczność. Podwoicie również statystyki Postawy Cienia, więc dopadnijcie ich i pokażcie kto tu rządzi. 

Rubieżnicy, czas pomachać pięściami (to do ciebie, Jess), ponieważ podczas tego sezonu Wypraw będzie można używać za darmo Uderzenia Burzącego. Wszyscy fani MISIA będą mogli skorzystać z darmowego Fragmentu, dostępnego co 50 sekund, oraz zwiększonych obrażeń zdolności. 

Z raportów terenowych wynika, że zimowe wiatry zwiększyły odporność pustaków na obrażenia od pułapek i broni, więc zacznijcie myśleć o stworzeniu oddziału, który będzie dysponować dużą siłą ognia! 
 

Fortnite Save The World Holiday Llama


Rozpakujcie świętolamę!

Ta lama kojarzy się co prawda z chłodnym klimatem, ale zawiera świątecznych bohaterów i bronie, które rozgrzeją bazę główną. Świętolama powróci 21 listopada o godz. 1:00 czasu polskiego.

 

Powracają wyzwania Mróznite, Mroźny Zenit zamraża sklep okolicznościowy, a Łupiorzech potrzebuje waszej pomocy w świątecznym wątku fabularnym, który zacznie się 21 listopada (godz. 1:00 czasu polskiego)

Fortnite Save The World Frostnite Challenges


Przetrwajcie straszliwy ziąb w Mróznite

Od godz. 1:00 21 listopada wyjdźcie na zewnątrz i zasilajcie spalacz zebranym Bluglutem. Po wyczerpaniu paliwa sytuacja bardzo szybko stanie się lodowata. Wraz ze zmniejszaniem się wytrzymałości spalacza, kurczy się też burzowa tarcza, więc lepiej go pilnujcie. 

Gruchotacze-Krampusy, zamieszkujące te chłodne obszary są niebezpieczne, ale cenne, bo wyrzucają bardzo potrzebny Bluglut. Sprawdzajcie dziennik zadań, w którym znajdziecie nagrody, takie jak ekrany ładowania lub pakiety muzyczne, i wypatrujcie wyzwań tygodnia w nadchodzących tygodniach.

Przetrwajcie, ile się da, mając tylko zwykłe zebrane łupy, schematy i umiejętności.
 

Fortnite Save The World Subzero Zenith Jpg


Mroźny Zenit

„Zmrożę im krew w żyłach” – Mroźny Zenit
 
 • Profit standardowy: Lodowy Strzał
  • Trafienia krytyczne ze snajperek powodują ból, zadający 21 pkt. bazowych obrażeń od wody na sekundę przez 3 s.
 • Profit dowódcy: Lodowy Strzał +
  • Trafienia krytyczne ze snajperek zamrażają wrogów na 1,6 s i powodują ból, zadający 21 pkt. bazowych obrażeń od wody na sekundę przez 3 s.
 • Odblokowuje profit drużynowy: Ogarnij Się
  • Skraca czas trwania efektów żywiołowych o 50%. Wymaga 2 bohaterów mających po 4 lub więcej gwiazdek.
 

Stw Holly Jolly Ransom


Świąteczne porwanie

Wreszcie nadchodzą święta! Choinka przygotowana i ubrana. Cieplutkie kakao kusi smakiem. Świąteczne cukierki słodkie i świeże, jak zawsze. A jednak… wydaje się, jak gdyby czegoś brakowało… Chwileczkę! Gdzie się podział najbardziej świąteczny bohater bazy głównej, Łupiorzech!? Co prawda śledztwa w sprawie zaginionego dziadka do orzechów nie było na liście świątecznych planów ekipy z bazy głównej, ale wyszło, jak wyszło! Kończąc ten wątek fabularny, otrzymacie świątecznego bohatera Żołnierza, Łupiorzecha.
 

Fortnite Save The World Crackshot Jpg


Łupiorzech

„A MOŻE TAK SIĘ POSPIESZCIE I MNIE URATUJCIE!?” – Łupiorzech
 
 • Profit standardowy: Złe Wieści
  • Wystrzelenie z broni dystansowej daje 1 kumulację świątecznego klimatu, do maks. 50 kumulacji. Każda kumulacja świątecznego klimatu zwiększa obrażenia broni dystansowych o 1%, lecz zmniejsza stabilność broni o 0,2%. Efekt znika po przeładowaniu lub zmianie broni.
 • Profit dowódcy: Złe Wieści +
  • Wystrzelenie z broni dystansowej daje 1 kumulację świątecznego klimatu, do maks. 50 kumulacji. Każda kumulacja świątecznego klimatu zwiększa obrażenia broni dystansowych o 2,9%, lecz zmniejsza stabilność broni o 0,7%. Efekt znika po przeładowaniu lub zmianie broni.
 

W pierwszym tygodniu wyzwań Mróznite robi się mroźnie, a Puma pokazuje pazury w sklepie okolicznościowym 28 listopada (godz. 1:00 czasu polskiego) 


Fortnite Save The World Frosty Turf Challenge Jpg
 

Pierwsze wyzwanie tygodnia w Mróznite: Mroźny grunt

Od 28 listopada, godz. 1:00, podejmijcie się wyzwania Mróznite: Mroźny grunt. Temperatura mocno poniżej zera sprawia, że będzie ślisko, a przeładowywanie pułapek będzie spowolnione.

Nie pozwólcie, by to wyzwanie zmroziło wam krew w żyłach, ponieważ za jego ukończenie otrzymacie budowniczego, który jest prawdziwym bohaterem, a nie zabawką – Sierżanta Czołga!
 

Fortnite Save The World Sgt Tank Gatling Jpg


Sierżant Czołg Ciężki

„Najlepszym atakiem jest obrona” – Sierżant Czołg
 
 • Profit standardowy: Sprężysta Osłona
  • Do 5 ataków zablokowanych przez Szał Budowania tworzy falę dźwiękową, zadającą 64 pkt. bazowych obrażeń wrogom w zasięgu 0,5 pola
 • Profit dowódcy: Sprężysta Osłona +
  • Do 8 ataków zablokowanych przez Szał Budowania tworzy falę dźwiękową, zadającą 128 pkt. bazowych obrażeń wrogom w zasięgu 0,5 pola
 

Fortnite Save The World Lynx Jpg


Puma

„Cały czas w powietrzu” – Puma
 
 • Profit standardowy: W powietrzu
  • Użycie Burzy Kunai umożliwia lewitację przez 4 s. Zwiększa obrażenia o 40% w trakcie lewitacji.
 • Profit dowódcy: W powietrzu +
  • Użycie Burzy Kunai umożliwia lewitację przez 4 s. Zwiększa obrażenia o 140% w trakcie lewitacji.
 • Odblokowuje profit drużynowy: Źródło bioenergii
  • Za każdego bohatera z co najmniej 3 gwiazdkami odzyskujesz osłonę w ilości 0,25% utraconej energii.
 

PL 17BR LarsPack Social Social


Pakiet Lars w Fortnite

„Zespół chyba jest znów w komplecie” – Lars

Główny gitarzysta legendarnej grupy rockowej Wätä Staløwa (i słynny badacz burzy) jest gotowy, by zagrać pustakom na nerwach! 

Pakiet Lars wprowadza nowego bohatera i strój, plecak Burzowy Brzdękacz Larsa, kilof Siekacz Śmigłowy Larsa, wyzwania Larsa i dostęp do Ratowania Świata. Dzięki tym wyjątkowym wyzwaniom w Ratowaniu Świata możecie zdobyć 1000 V-dolców i 1000 talonów rentgenowskich.

Elementów kosmetycznych z pakietu można używać w Battle Royale, Ratowaniu Świata i trybie kreatywnym. Nowa seria pakietów nie wpłynie na dotychczasowe nagrody dla Fundatorów za codzienne logowanie ani na zdobyte V-dolce, ponieważ otrzymują je wyłącznie Fundatorzy, którzy dołączyli na etapie wczesnego dostępu. Stroje te mogą pojawić się w przyszłości w sklepie.

Lars wkrótce zejdzie ze sceny, ale według naszych raportów jeden z bohaterów bazy głównej planuje zająć się czymś więcej niż ulepszaniem waszych gadżetów.

Wkrótce podamy wam więcej informacji na ten temat. A tymczasem, do zobaczenia na Festiwalu Zimy, dowódcy!