NRATOWANIE ŚWIATA | RAPORT SYTUACYJNY BAZY GŁÓWNEJ, 20.2.2020

20.02.2020
Przez: Twórcy Fortnite
Czołem, dowódcy!

„Rekruci! Nadciąga burza miłości!” – Major Oswald
 

Wątek fabularny Zakaz Tańca

Major Oswald nie pozwoli, by baza główna wpadła w ręce wroga – straszliwej Burzy Miłości. Operacja Złamane Serce rozpoczyna się punkt ósma. Pokonajcie najsłynniejszego wroga bazy głównej, by odblokować Farrah o Kamiennym Sercu.

StoneHeart.jpg

Farrah o Kamiennym Sercu

„Miłość pozostaw zawodowcom.” – Farrah o Kamiennym Sercu

 • Profit standardowy: Strzała Amora

  • Po trafieniu strzały rozpryskują się, zadając 20% obrażeń 3 pobliskim celom.

 • Profit dowódcy: Strzała Amora +

  • Po trafieniu strzały rozpryskują się, zadając 60% obrażeń 5 pobliskim celom.

09StW_Wargames_Social.jpg

Gry Wojenne

Szkolenia Majora Oswalda, Gry Wojenne, powracają z pełną mocą! Odwiedźcie swoje burzowe tarcze i przetestujcie je w wymagających, niszczycielskich symulacjach. Ukończcie zadania dnia i tygodnia, i zdobądźcie talony okolicznościowe, złoto, sztandary, materiały do ewolucji i profity.

DashingHawk.jpg

Dziarski Jastrząb

„Idź za głosem serca… do Jastrzębia.” – Dziarski Jastrząb

 • Profit standardowy: Absolutne Oszołomienie

  • Strzały z Lewej i Prawej mają 37,5% szansy na ogłuszenie celu na 2 s.

 • Profit dowódcy: Absolutne Oszołomienie +

  • Strzały z Lewej i Prawej mają 37,5% szansy na ogłuszenie celu na 2 s. Ponadto obrażenia Lewej i Prawej są zwiększone o 100%, jeśli trafiony cel jest ogłuszony.

W sklepie okolicznościowym od godz. 1:00 22 lutego do godz. 1:00 4 kwietnia
ValentineBow.jpg

Łuk Śpiew Miłości

Zaurocz pustaki tym nowym łukiem! Naciągnięcie łuku powyżej maksimum spowoduje wystrzelenie strzały, która ogłusza cel na 10 sekund. Trafienie celu z broni przerwie ten efekt. Efekt nie działa na bossów, ani na wrogów, którzy niedawno zostali zauroczeni.

W sklepie okolicznościowym od godz. 1:00 22 lutego do godz. 1:00 4 kwietnia
 

StW07_Social_LunarLlama.jpg

Księżycowa lama niedługo zniknie ze sklepu!

Potęga smoczych broni i bohaterów na Chiński Nowy Rok… w jednej małej lamie! Zgarnij ich, zanim lama zniknie ze sklepu wraz z nadejściem aktualizacji 12.10. Księżycowa lama i nowa lama kosztują 500 księżycowych talonów. Wykorzystajcie je lub zachowajcie na później – wybór należy do was! 

Uwaga: gracze, którzy doświadczyli problemów z wczesną konwersją zimowych lam otrzymali 2 takie lamy, a pozostałe śnieżynkowe talony zostały zmienione w księżycowe lamy.

StW07_Social_DownTierCrafting_Weaponsmith.jpg

OBÓZ GENERAŁA

„Dowódcy! Z burzy zaczynają wyłaniać się zupełnie nowe rodzaje wrogów. Spodziewam się, że w każdej z waszych misji będą pojawiać się najróżniejsze pustaki. Otrzymujemy również zgłoszenia, że pustaki pielęgniarskie zmierzają do Deskogrodu, Doliny Samowitości i Twine Peaks. Zachowajcie czujność! 

Gruchotacze — z nimi ciężko… bez nich znacznie lepiej! Wygląda na to, że nie szarżują, dopóki nie znajdą się nieco bliżej budowli. Spróbujcie obrócić to na naszą korzyść!

Nareszcie jakieś dobre wieści. Według raportów terenowych wysadzaczom kończy się propan, przez co ich ataki zadają mniej obrażeń naszym budowlom!

– Major Oswald
 

KĄCIK CLIP

Bronie

„Niektóre z naszych schematów wymagają konkretnego podkręcenia, czas więc odpalić kuźnię!

Wprowadziliśmy znaczne udoskonalenia do wielu broni dystansowych. Warto tu wspomnieć przede wszystkim strzelby, snajperki, łuki, granatniki i kilka starszych broni. Teraz powinny być o wiele potężniejsze.

Jeśli już mowa o łukach… Ponaciągałam ich cięciwy, by pociski śmigały jeszcze szybciej. Wprowadzam też kilka kolejnych usprawnień Łuku Bum Bum, Łuku Lampowego i Wyszukiwacza Vindertechu. 

Po przekalibrowaniu bazowa siła trafienia, obrażenia i prędkość pocisku Łuku Bum Bum będą mniejsze, jednak zwiększą się obrażenia zadawane po pełnym naładowaniu. Wykorzystajcie je dobrze!

Błyskawica Łuku Lampowego aktywuje się teraz po trafieniu, a nie po eliminacji, oraz ma większy zasięg. Tylko 2 cele? Żaden problem! Błyskawica będzie się teraz odbijać między nimi kilka razy, dopóki pozostaną w zasięgu.

Usprawniłam samonaprowadzane strzały Wyszukiwacza Vindertechu – są teraz celniejsze i bardziej niezawodne. Mogą również trafiać pustaki z o wiele większej odległości.

Dodatkowo wprowadzone zostały drobne zmiany następujących broni:

 • Broń szturmowa Retro-SF

 • Neonowy LKM

 • Neonowa broń szturmowa

 • Pistolet Retro-SF

 • Instrumencik Śmierci

 • Porażacz

Nie martwcie się – umożliwiłam zresetowanie zmian, jeśli drobne zmniejszenie siły trafienia nie jest w waszym stylu.

I ostatnia modyfikacja: jeśli chcecie rzucić się na pustaki z pełną mocą, gniazda profitów w broniach (np. prędkość przeładowania, rozmiar magazynka, trwałość, stabilność) można teraz wykorzystać do zwiększenia obrażeń!”
 

Pułapki

„Przejdźmy do tych kiepsko sprawdzających się pułapek. Zwiększyłam obrażenia zadawane przez niemal każdą z nich, z wyjątkiem pułapek gazowych i pułapek Salwa Burtowa… Były one bardzo potężne, a więc zostaną nieco osłabione. Oczywiście zmiany można zresetować również w ich przypadku!

Dokonałam sporego przełomu, jeśli chodzi o pułapki natury. Okazuje się, że po odpowiednim skierowaniu strumienia kondensatora można dodać im obrażenia od energii. Tak czy inaczej, jest to nowa opcja standardowa dla naszych pułapek natury.

Podkręciłam siłę wyrzutu opon ze spadającej pułapki sufitowej, żeby po uwolnieniu odbijały się nieco mocniej. Dzięki temu będą mogły wielokrotnie trafiać we wrogów. Macie za swoje, pustaki! 

W tej zmianie najbardziej podoba mi się większy zasięg sufitowych pól elektrycznych. To dość szokujące, o ile potężniejsze są dzięki nowemu zasięgowi. Umieszczenie kilku takich pułapek blisko siebie na pewno rozjaśni wasz dzień (albo noc). 

Na koniec pułapka przeciwlotnicza, której brakowało porządnego zasięgu. Zaradziłam temu, wprowadzając nowy profit zwiększający zasięg!”

– Clip

 

MEMO OD KIEROWNIKA

„No cóż dowódcy… Podczas ekstraspędu w lochu wilka-prywaciarza miałem trochę czasu na rozmyślanie… Co by było, gdyby ten interfejs pojawił się w innych misjach? Czas się przekonać! Pamiętajcie, by zmienić swoje ustawienia interfejsu w najbardziej optymalny sposób.

Pojawił się nowy sposób wykonywania masowego recyklingu w waszych ekwipunkach! Interfejs tej funkcji ma teraz nowy przycisk automatycznego recyklingu umożliwiający wybór klasy rzadkości i oznaczenie wszystkich irytujących schematów zalegających w ekwipunku o danej lub niższej klasie rzadkości. Czas na porządne wiosenne porządki!”

– Kierownik Riggs

StW06_Social_FrontEndImprovements.jpg

Poprawki błędów

 • Południowo-wschodni amplifikator w obronie wytrzymałościowej posterunku w Twine Peaks nigdy nie zostanie zaatakowany od północy, co pozwoli uniknąć pokrywania się serii generowanych wrogów.

 • Przy używaniu celownika neonowej snajperki widok nie jest już zniekształcony.

 • Po zrecyklingowaniu stanowisk obrońców materiały są przywracane w prawidłowy sposób.

 • Słabe punkty działają teraz prawidłowo po uderzeniu kilofem.

 • Przycisk „A” w kontrolerach Xbox działa prawidłowo po użyciu koła emotek pod koniec misji.

 • Jilly Szklankę można umieścić w księdze kolekcji bez ewoluowania.