Nie ufajcie nikomu – przedstawiamy Fortnite: Oszuści

17.08.2021
Przez: Twórcy Fortnite
Będziecie pilnować bezpieczeństwa mostku… a może pójdziecie w ślady Jonesa i będziecie sabotować Urojony Reżim od środka? Wybierzcie swoją rolę w Fortnite: Oszuści.
 


Fortnite: Oszuści to tryb dla maksymalnie dziesięciu graczy – ośmiu agentów utrzymuje mostek, a dwóch oszustów próbuje go przejąć. Przekonajcie się, jak wygląda rozgrywka jednymi i drugimi.

Agenci 

Systemy zasilające mostek tworzą dobrze naoliwioną maszynę, a agenci Urojonego Reżimu muszą zadbać, by tak pozostało. Kończcie zadania takie jak kalibrowanie skrzyń i lam, naprawianie busa bojowego oraz dostarczanie raportów o burzy do analiz. Starajcie się szybko uporać z zadaniami i wypatrujcie wzbudzających podejrzenia oszustów lub zlikwidowanych sojuszników. Aby zdobyć zwycięstwo dla UR, musicie ukończyć wszystkie zadania lub przegłosować wszystkich oszustów. 

Współpracujcie, by wyeliminować wszystkich podszywających się za agentów i nie ufajcie nikomu – oszustem może być każdy. Jeśli znajdziecie fragment zlikwidowanego agenta, zgłoście to! Wszyscy zostaną przeteleportowani na mostek, gdzie możecie poinformować agentów o tym, kogo podejrzewacie o zdradę UR, i przegłosować podejrzanych.

Fortnite Impostors Mode

Oszuści

Cel oszustów jest prosty – przed zdemaskowaniem zlikwidować wystarczająco dużo agentów, by przejąć mostek. Macie w zanadrzu sporo narzędzi, dzięki którym będziecie mogli zrobić nieco zamieszania. 
  • Wyłącz zadania – chwilowe wstrzymanie postępów wszystkich zadań, dzięki któremu zyskacie cenny czas.
  • Teleportuj graczy – przeniesienie wszystkich agentów i oszustów w inne miejsca na mostku, by zatrzeć wasze ślady.
  • Skórkowa impreza – przez krótki czas wszyscy agenci i oszuści będą wyglądać jak Skórek, dzięki czemu ukryjecie się w tłumie!

Podobnie jak agenci, oszuści będą mieć listę zadań, które mogą wykonywać, by zdobyć zaufanie pozostałych. Bądźcie jednak ostrożni: każde ukończone zadanie przybliża agentów do ich celu. 

Fortnite Impostors Assignments

Kolejkowanie i komunikacja 

Gracze mogą ustawiać się w kolejce w grupie dowolnych rozmiarów, a wolne miejsca zostaną zapełnione. Aby gra była uczciwa i zapewniała dobrą zabawę, publiczny czat głosowy w Oszustach jest wyłączony; dostępny pozostaje jednak czat grupy. Komunikujcie się ze wszystkimi graczami, używając emotek i menu szybkiego czatu.

Chcecie zagrać tylko z grupą znajomych? Podczas ustawiania się w kolejce do Oszustów wybierzcie opcję gry prywatnej – we własnej grze może wziąć udział minimum czterech graczy z waszej ekipy, ale najlepszą rozrywkę zapewni granie w składzie 10 graczy. W grach z udziałem od czterech do siedmiu graczy będzie tylko jeden oszust, a w grach z co najmniej ośmioma graczami – dwóch oszustów. Możecie również zmienić ustawienia swojej ekipy, wybierając ikonę zębatki na liście znajomych w celu:
  • ograniczenia graczy dołączających do waszej ekipy wyłącznie do zaproszonych (Prywatna);
  • ograniczenia waszej ekipy do waszych znajomych oraz ich znajomych, którzy mogą dołączać bez zaproszenia (Tylko znajomi);
  • zezwolenia wszystkich graczom na dołączenie do waszej ekipy (Publiczna).


Przegłosowanie

Niekiedy trzeba będzie wymusić dyskusję, by sprawdzić co słychać u innych agentów i omówić próby infiltracji przez oszustów. Dyskusje można wywołać po znalezieniu zlikwidowanego agenta i zgłoszeniu go poprzez interakcję z panelem dyskusyjnym w głównym pomieszczeniu mostku. Podczas dyskusji agenci i oszuści mogą dzielić się ze sobą informacjami, używając emotek i zupełnie nowego menu szybkiego czatu, zadając pytania kontekstowe na temat czynności wykonywanych przez poszczególnych graczy oraz oskarżając kandydatów do wyrzucenia z gry. 

Na koniec każdej dyskusji agenci i oszuści będą głosować w celu wyrzucenia kogoś z mostku lub wstrzymywać się od głosu. Dokładnie rozważcie oskarżenia i sprzeciwy: jeśli przegłosowaną osobą okaże się agent, oszuści będą o krok bliżej do zlikwidowania wszystkich. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest wstrzymanie się od głosu. 

Mostek to centrum mocy Urojonego Reżimu. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a zagrożenie nigdy nie przemija – nie ufajcie nikomu. 

Fortnite Impostors The Bridge

Losy mostka są w waszych rękach.

Uwaga, gracze używający klawiatur AZERTY lub niestandardowych przypisań klawiszy będą musieć dołączyć do gry Fortnite – Oszuści, by dostosować ustawienia klawiszy do trybu.