Keşfet Ekranını Keşfetme

Fortnite Kreatif'te KEŞFET ekranını kullanmayı öğren.

KEŞFET ekranı, Fortnite'ı çalıştırdığında oyun ile etkileşim kurabileceğin birçok yol sunar:

  • KEŞFET: Kreatif'te yapılan yeni deneyimleri, Battle Royale modlarını ve Dünyayı Kurtar'ı keşfet.

  • KÜTÜPHANEM: Yakınlarda Oynanan sekmesinden daha önce girdiğin oyunları ve merkezleri ziyaret edebilir, Favorilerim sekmesinden en sevdiğin oyunların ve merkezlerin bir listesini görebilirsin.

  • OLUŞTUR: Tek başına veya arkadaşlarınla dünyanı inşa et, oyunlar ve başka deneyimler yarat.

  • ADA KODU: Keşfetmek istediğin belirli bir deneyimin kodunu gir.

Bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam et.

Fortnite Lobisinde Başlamak

Fortnite'ta ilk oturum açtığında doğrudan Fortnite Lobi ekranına gideceksin.

Ekranın sağ tarafında, aşağıdaki görseldeki gibi bir kutu bulunur. DEĞİŞTİR'e basarak KEŞFET ekranını görüntüleyebilirsin. Burada bulabileceklerin hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam et.

Değiştir ve Oyna Butonları

Keşfet Ekranı

Büyütmek için görsele tıkla.

Keşfet ekranı KEŞFET sekmesinde açılır. Bu ekranda alt kısımda değişen listeler halinde çeşitli kategoriler bulunur. Her kategoride Kreatif'te yapılan, ayrıca Kreatif, Battle Royale ve Dünyayı Kurtar gibi Fortnite oyun modlarındaki farklı deneyimleri gösteren kareler vardır. Battle Royale için takım boyutuna bağlı olarak Tekli, Çiftli ve diğer çeşitlerde kareler bulabilirsin.

En üste yakın iki kategori genelde En Popüler ve Öne Çıkanlar olur. Bunun ardından Patron, Kutu Savaşı ve Ölüm Koşusu gibi popüler oyun türlerini içeren kategoriler gelir. Ürkütücü veya Moda gibi temaların ardından adlandırılan kategoriler ve 2v2, 4v4 veya 8v8 gibi rekabetçi oyunlarda takım boyutlarını belirten kategoriler de bulunmaktadır.

Oynamak istediğin oyun veya oyun deneyiminin karesine tıkla. Bu seni Fortnite Lobisine geri götürecek. Seçimini OYNA tuşunun üzerindeki kutuda görebilirsin. OYNA!'ya tıklayarak oynamaya başla.

Oyun başlamadan önce bir oyun öncesi lobisinde bekleyebilirsin. Bu bölge genelde içerik üreticilerinin okuman için oyun talimatlarını ve kurallarını eklediği yerdir, böylece içerik üreticisinin oyununu nasıl oynayacağını anlarsın. Bütün bilgileri okuduktan ve oyuna başlamaya hazır olduktan sonra ya lobide süreölçerin geri sayımını bitirmesini bekleyebilirsin ya da oyunu elle başlatabilirsin. Oyunu elle başlatmak için Esc tuşuna basıp yan menüyü açabilir, Menü (çark) simgesine tıkladıktan sonra sarı Oyunu Başlat düğmesine tıklayarak oynamaya başlayabilirsin.

Oyunu Başlat tuşu

Kütüphanem

Büyütmek için görsele tıkla.

Favoriler listeni ve yakınlarda oynadığın oyunların listesini görmek için Keşfet ekranının üst kısmındaki KÜTÜPHANEM sekmesine tıklayabilirsin. FAVORİLERİM sekmesi, Kütüphanem ekranından açılır.

Favorilerim

FAVORİLERİM listesi, favorilerine eklediğin oyunların karelerini gösterir. Fareni karelerden birinin üzerine getirdiğinde Favori Butonu (kalp) ve Daha Fazla (üç nokta) simgelerini görebilirsin. Bir oyunu Favoriler listenden kaldırmak istiyorsan, Favori Butonu (kalp) simgesine tıkla. Favoriler listendeki bir oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için Daha Fazla (üç nokta) simgesine tıkla. Bu ekran, o oyun hakkında daha fazla bilgi sunar.

Favori Butonu ve Daha Fazla Simgeleri

Favoriler listenden bir şeyler oynamak için oyunun karesine tıkla. Böylece Fortnite Lobisine dönersin. Ancak OYNA tuşunun üstündeki kutu artık Favoriler listenden tıkladığın oyunun adını gösterir.

Seçilen Oyunun Lobide Görünmesi

Bir oyunu Favoriler listene eklemek çok kolay! Keşfet ekranında oyunun karesinin sol üst köşesindeki Favori Butonu (kalp) simgesine tıklaman yeterli.

Yakınlarda Oynanan

Büyütmek için görsele tıkla.

YAKINLARDA OYNANAN listesinde ziyaret ettiğin ada ve merkezleri görebilirsin. Favorilerim listesi gibi, bu listede de bir ada veya merkeze tıklayarak Fortnite Lobisine dönerek oyunu başlatabilirsin. Bu ada ve merkezlerden istediklerinin karesindeki Favori Butonu (kalp) simgesine tıklayarak Favorilerim listesine ekleyebilirsin.

Oluştur Sekmesi

Büyütmek için görsele tıkla.

Keşfet ekranından Kreatif'e dönmenin iki yolu vardır.

  • Keşfet ekranının üst kısmındaki OLUŞTUR sekmesine tıkladıktan sonra OLUŞTUR tuşuna tıkla.

  • EN POPÜLER kategorisinde KREATİF karesini bul ve tıkla. Fortnite Lobisine dönünce OYNA tuşunun üstündeki kutucukta Kreatif'i göreceksin.

Esc tuşuna basarsan seni Fortnite Lobisine geri döndürecektir ve seçtiğin son oyun veya deneyim OYNA'ya tıkladığında gideceğin yer olacaktır.

Ada Kodu Sekmesi

Büyütmek için görsele tıkla.

KEŞFET ekranının üst kısmında ADA KODU'na tıkladığında, Ada Kodu ekranı karşına belirli bir ada kodu girebileceğin bir kutu çıkarır. Kodu girdiğinde Enter tuşuna bas. Karşına çıkan ekran ada hakkında bilgiler gösterir. Oynamaya başlamak için OYNA tuşuna bas.

Büyütmek için görsele tıkla.