Sinyal Kumandası Yöneticisi Cihazları

Oyuncularına, adandaki cihazlara sinyaller göndererek bir şeyler gerçekleştirme yeteneğini ver!

Sinyal Kumandası, oyuncuların taşıyabileceği ve diğer cihazlara sinyal göndermek için kullanabileceği bir cihazdır. Sinyal Kumandası Yöneticisi'ni kullanarak bu sinyallerin ne şekilde ve nereye gönderileceklerini ayarlayabilirsin. Bu, oyunculara oyun içinde ellerinde tuttukları eşyalarla sinyal gönderme yeteneği verir.

Örneğin, bir oyuncu Sinyal Kumandası'nı etkinleştirerek, bir kanala kendini üs bölgesine geri ışınlayan bir sinyal gönderebilir.

Cihazı Bulup Yerleştirmek

Büyütmek için görsele tıkla.

 1. İnşa modunda Tab tuşuna basarak Kreatif Çantası ekranını aç.

 2. CİHAZLAR sekmesine tıkla. Cihazı seçmek için ekranı kaydırabilir, Arama kutusunda cihaz adını aratabilir ya da sol taraftaki Kategoriler panelini kullanabilirsin.

 3. Hemen yerleştirmek için ŞİMDİ YERLEŞTİR'e tıkla ya da daha sonra kullanmak için cihazı KISAYOL ÇUBUĞUNA yerleştir.

 4. İnşa modunda Esc tuşuna basarak adana dönebilirsin. Cihazın konumunu ayarlamak için telefonunu kullan ve yerleştirmek için tıkla. Cihazı telefonundan ayırmak için Esc tuşuna bas.

 5. Telefonunu cihaza tut. Özelleştir penceresi hemen açılmazsa açılana kadar yaklaş. Sonra E tuşuna bas ve Özelleştir panelini aç.

Sinyal Kumandası'nı Bulup Yerleştirmek

Sinyal Kumandası'yla bir Sinyal Kumandası Yöneticisi kullanman gerekir. Sinyal Kumandası bir silah gibi görünmese de Kreatif Çantası'ndaki Silahlar sekmesinde bulunur.

Büyütmek için görsele tıkla.

 1. İnşa modunda KREATİF çantası ekranını açmak için Tab tuşuna bas.

 2. SİLAHLAR sekmesine tıkla. Sinyal Kumandası'nı bulmak için aşağı inebilirsin ya da Arama kutusunu da kullanabilirsin.

 3. KUŞAN'a tıklayarak Sinyal Kumandası'nı oyuncu Ekipman çubuğuna yerleştir.

 4. İnşa modunda Esc ya da Tab tuşuna basarak adana dönebilirsin.

 5. Sinyal Kumandası Yöneticisi cihazına git. Tab tuşuna basarak KREATİF Çantası'nı aç ama bu sefer üst gezinti çubuğundan Oyna butonuna tıklayarak OYUN çantasını görüntüle.

 6. Sinyal Kumandası'nı Ekipman çubuğunun dışına sürükleyerek Sinyal Kumandası Yöneticisi'ne bırak. Bu, Sinyal Kumandası'nı cihaza kaydeder. Aşağıdaki görseldeki gibi görünmeli.


  Sinyal Kumandası Yöneticisi'ne Kaydedilmiş Sinyal Kumandası

Sinyal Kumandası, Sınıf Tasarlayıcı ya da Eşya Verici Cihazı kullanarak oyunculara Sinyal Kumandası vermelisin. Bu Sinyal Kumandası iki kanalda sinyal "ateşleyebilir": Birincil ve ikincil.

Cihaz Adını Özelleştirme

Bir adada bir cihazın birden fazla kopyasını kullanıyorsan, bu cihazları nasıl kullanılacaklarına göre yeniden adlandırman yararlı olabilir. Örneğin adanda birden fazla Yaratık Yerleştirici varsa, her birini yaratık türüne göre adlandırabilirsin ve aynı aracın birden fazla kopyasına sahipsen de her bir Araç Çıkma Yeri'ni aracın rengine veya başka bir özelliğe göre adlandırabilirsin.

 1. ÖZELLEŞTİR panelini aç ve panelin sol alt köşesindeki Ayarlar (çark) simgesine tıkla.

 2. YENİDEN ADLANDIR'a tıkla ve cihaz adını yaz. 60 karaktere kadar yazabilirsin.

 3. KAYDET'e tıkla.

  Cihaz adını özelleştir

Kaydettiğinde, ÖZELLEŞTİR panelinde üst tarafta yeni isim görünecek. Ayrıca inşa modundayken telefonunu cihaza tuttuğunda yeni isim görünecek.

Cihaz Seçenekleri

Sinyal Kumandası Yöneticisi'ndeki seçenekleri özelleştirdiğinde, bu değerler Sinyal Kumandası'nın nasıl çalışacağını etkiler.

Şu seçenekler yardımıyla Sinyal Kumandası Yöneticisi'ni özelleştirebilirsin:

Kalın olarak yazılan değerler varsayılan değerlerdir.

Temel Ayarlar

Seçenek

Değer

Açıklama

Bekleme Süresi

3 saniye, Bir Süre Seç

Sinyal Kumandası etkinleştikten sonraki bekleme süresini belirler.

Tüm Seçenekler (Ek)

Seçenek

Değer

Açıklama

Oyun Başlangıcında Etkin

Evet, Hayır

Cihazın oyun başlangıcında etkin olup olmayacağını belirler.

Kanallar

Bir cihazın başka bir cihazla "konuşması" gerektiğinde, bunu belirli bir kanal üzerinden bir sinyal aktararak yapar. Alıcı cihazın, aynı kanaldaki sinyali alacak şekilde ayarlanması gerekir.

Bir kanal, numara ile tanımlanır ve kanal numaraları, kanalı kullanan seçeneklerde cihaz için özelleştirilir. Çoğu cihaz, cihazı sinyalle tetikleyen oyuncunun kimliğini de iletir.

Bu cihazın sahip olduğu alıcılar, bir kanal üzerinden sinyal aldığında birçok farklı işlevde bulunabilir. Ayrıca bu cihaz belirli şartların yerine getirildiği durumlarda da sinyal aktarabilir.

Alıcılar

Alıcılar, bir kanalı dinler ve bir cihazın (kendileri dahil) o kanal üzerinden gönderdiği sinyali duyduklarında bir eylem gerçekleştirirler.

Seçenek

Değer

Açıklama

Şuradan Alındığında Etkinleştir:

Kanal Yok, Bir Kanal Seç

Seçilen kanaldan sinyal alınca cihazı etkinleştirir.

Şuradan Alındığında Devre Dışı Bırak:

Kanal Yok, Bir Kanal Seç

Seçilen kanaldan sinyal alınca cihazı devre dışı bırakır.

Aktarıcılar

Aktarıcılar tetiklendiğinde seçili kanala bir sinyal gönderir.

Seçenek

Değer

Açıklama

Birincil Etkinleştirmede Şuraya Aktar:

Kanal Yok, Bir Kanal Seç

Oyuncu, Sinyal Kumandası'nın birincil işlevini etkinleştirdiğinde, Sinyal Kumandası Yöneticisi Cihazı seçilen kanala bir sinyal aktarır.

İkincil Etkinleştirmede Şuraya Aktar:

Kanal Yok, Bir Kanal Seç

Oyuncu, Sinyal Kumandası'nın ikincil işlevini etkinleştirdiğinde, Sinyal Kumandası Yöneticisi Cihazı seçilen kanala bir sinyal aktarır.