Fortnite'ı Arkadaşlarınızla Oynayabilmeniz İçin 5 Tüyo

30.07.2020
Yazar: Fortnite Ekibi

Eğer Fortnite'ın keyfi arkadaşlarla çıkıyor diyorsanız, kimlerin çevrimiçi olduğunu kolayca görebilir, ayrıca kolaylıkla yeni arkadaşlar ekleyebilirsiniz. Nasıl arkadaş ekleyebileceğiniz, grup kurabileceğiniz hatta yeni arkadaşlar edinebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıya bir göz atın.

13BR Friends List Educational TR Social


1. Fortnite'ı farklı platformlarda mı oynuyorsunuz? Canınızı sıkmayın.

Eğer arkadaşlarınız da Fortnite oynuyorsa, hangi platform olursa olsun, kolayca beraber oynayabilirsiniz. Fortnite platformlar arası oynanışı destekliyor, yani arkadaşlarınızla konsol, PC, Mac veya mobil fark etmeksizin aynı gruba girebilirsiniz. Onlara bir grup daveti gönderin ve beraber oynamaya başlayın!


2. Epic arkadaşlarınızla aranız hiç açılmaz.

Arkadaşlarınızı Epic arkadaş listenize eklerseniz, ne zaman Fortnite oynadıklarını kolayca görebilirsiniz. "Epic Arkadaşları" Epic tarafından yapılan ve Epic Games başlatıcısındaki oyunlar dahil olmak üzere tüm Epic Games ekosistemindeki arkadaşlarınızdır. Epic Arkadaşınız sizi platform gözetmeden sever!

Eğer arkadaşınızın konsolu Epic hesabına bağlıysa ve ayarları izin veriyorsa, Arkadaş Ekle sekmesine gidip Epic kullanıcı adını aratmanız yeterli. Kendisine bir Epic Arkadaşlık isteği gönderin ve nereden oynarsanız oynayın eğlencenin tadını beraber çıkarın. 


3. Kolayca ekip kurun.

Epic veya konsol arkadaşlarınız Fortnite oynarken onları grubunuza davet etmek, oyun içi arkadaş listenize girip isimlerine tıklayıp "Gruba Davet Et" butonuna basmak kadar kolay. "Herkese Açık" veya "Sadece Arkadaşlar" olarak ayarladığınız grubunuz, herhangi bir davete gerek kalmadan arkadaşlarının Katılabileceğin Gruplar listelerinde görünür.

Partiye başlamak için maçın başlamasını beklemenize de gerek yok. Fortnite mobil uygulamasında yer alan Grup Merkezi özelliği ile herhangi bir platformdaki çevrimiçi arkadaşlarınızı görebilir, grup kurabilir ve maça başlamadan bile sesli sohbet edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Grup Merkezi SSS sayfamıza göz atabilirsin.


4. Ekibinize yeni üyeler mi lazım?

Diğer sosyal ortamlara ek olarak, dillere göre ayrılan resmi Fortnite Discord sunucularımız da Fortnite topluluğunun diğer üyeleriyle tanışmak için harika yerlerdir. Discord'un Hizmet Şartlarını mutlaka inceleyin ve insanlarla çevrimiçi sohbet ederken saygıyı elden bırakmayın.


5. Grubumuzu kurduk. Sırada ne var?

Grubunuzu kurduğunuza göre size bazı kurallardan bahsedelim. Grubu başlatan oyuncu "grup lideri" olur. Grup lideri, "Grup Üyeleri" listesinden istediği kişinin ismini seçerek "Terfi Ettir"e basarak onu grup liderliğine terfi ettirebilir. "Herkese Açık" ve "Sadece Arkadaşlar" seçeneklerine ek olarak grup liderleri, gruplarını yalnızca davet ile katılım sağlanabilecek şekilde "Özel" olarak ayarlayabilir. 

Bir grupta en fazla 16 oyuncu olabilir, böylece büyük grupları destekleyen Kreatif veya Kapışma Takımı gibi modların tadını hep beraber çıkarabilirsiniz. İsterseniz, gruptaki oyuncuları susturabilirsiniz. Böylece sesli sohbette onları duymazsınız. Ayrıca eğer grup lideriyseniz, diğer oyuncuları gruptan çıkarabilirsiniz. Grubunuzu ve sesli sohbet ayarlarınızı nasıl yönetebileceğiniz hakkında daha fazlasını öğrenin.