Fortnite Battle Royale v17.30 Güncellemesi: Kapmatik ve Bereketli Bataklık'ın Kaçırılışı

03.08.2021

Acı Gerçekler e-posta listesine gönderilmiştir:

Sıradan şeyler bile tehlikeli olabilir derler, uzaylılar da bu sözü fazla ciddiye aldı. Uçan dairelerin çekim ışınlarıyla çok fazla şey sağa sola fırlatıldı, şimdiyse "Kapmatik" denen yeni bir şey var. Çok kullanışlı bu uzaylı silahı hakkında bildiğimiz her şeyi ekte paylaşıyorum.

-Mari
 Kapmatik Dosyası

Fortnite Grab-itron

Bazen Gizemli Örgüt tarafından "cep UFO'su" ya da Uzaylılar tarafından "taşınabilir sıradan bir hava aracı" olarak adlandırılan bu silahı, önünüzde bulunan nesneleri çekmek için kullanabilirsiniz. (Burası önemli.) Uçan diskini kullanarak bir nesneyi çekip yanınıza getirin ve bir rakibe fırlatın. Vereceği hasarın ne kadar olacağı; büyüklüğüne, hangi malzemeden olduğuna ve fırlatma hızına bağlıdır. 

Kapmatik, sadece saldırı için değildir. Kendinize çektiğiniz bir nesne, artık hasar almaya dayanamayacak duruma gelene kadar önünüzden gelen hasarı engeller. Ayrıca: Kapmatik'i, size doğru gelen patlayıcıları yakalayıp geri fırlatmak için kullanmayı deneyin. Kapmatikler, Kaçırıcıların üzerindeki ve Ana Gemi'nin içindeki sandıklarda bulunabilir.
 Fortnite Battle Royale v17.30'deki diğer yenilikler:


Bereketli Bataklık Karıştı

The Abduction of Slurpy Swamp in Fortnite

En başından beri bunu planlamış olan uzaylılar en yeni taktiklerini harekete geçirdi: belirli bölgeleri kaçırmak. Ana Gemi'den gönderilen devasa bir çekim ışını, Bereketli Bataklık'ı çevreliyor ve bu sanayi bölgesini, zamansız düşüşüne doğru kaldırıyor. 

Bir bölgenin kaçırılması endişe yaratabilir ama buna yeni bir savaş stratejisi olarak da bakabilirsiniz. Bereketli Bataklık gibi devasa bir bölge çok ağır olduğu için çekim ışını onu kaldırırken parçalara ayırmak zorunda kalıyor. Düşük yerçekimli çekim ışınının içindeyken, platformdan platforma atlayarak rakiplerinizin etrafında çevik manevralar yapabilirsiniz. 

Bir bölgenin tamamını kaçırmak bir gecede yapılabilecek bir şey olmadığından dolayı kaçırılmanın ilerleyişine bakmak için hafta boyunca bölgeyi kontrol etmeye devam edin. 
 Yeni SSM: Takım Kapışması!

Fortnite Team Brawl LTM

Küçük bir fırtına çemberindeki yakın menzilli çatışmaları seviyor musunuz? Yeniden doğduğunuz gibi aksiyona geri dönmek mi istiyorsunuz? Yeni Takım Kapışması Sınırlı Süreli Modunda, takımınızla birlikte mücadele ederek diğer takımdan önce 60 rakip avlayın. Avlanırsanız, hava dalışı yapmak yerine yere düşerek yeniden doğacaksınız ve böylece kapışmaya anında devam edebileceksiniz.

Her yeniden doğuşunuzda yeni bir diziliminiz olacak. Maçlar tek bir bölgede gerçekleşir ve bölgenin oyuncu yapımı olmayan yapıları daha iyi bir koruma için ekstra güçlüdür. Rakip takım önde mi? Hemen pes etmeyin, rakip takım avlamada çok öndeyse size bir yardım eli uzatılır. Takımın tüm oyuncuları görüşünüzde işaretlenir ve duvarların arkasında görünür olurlar. Bu özellik, aradaki fark belirli bir miktar azaldığında sona erer.

Takım Kapışması, 5 Ağustos TSİ 16.00'da açılacak. Yüksek tempolu yeni mod için hazır olun!
 Denge Değişiklikleri

 • Gizemli Örgüt'ün araştırma ve geliştirme çalışmaları işe yaradı diyebiliriz. Işın Tüfeği ile nişan alırken artık daha fazla hasar veriyor.

 • Ağır Taarruz Tüfeği artık daha fazla hasar verirken atış hızı biraz düşürüldü. Ayrıca ilk bir kaç atış artık öncekinden daha da isabetli.
   Ciddi Hata Düzeltmeleri

 • Fortnite'ın "3D Kulaklık" seçeneğinin PlayStation 5'te stereo seslerin nereden geldiği anlaşılamayıp 2D olmasına sebep olan bir sorun giderildi. (Bu özellikle de yakın mesafedeki silah seslerini etkileyecektir.)

  • Lütfen unutmayın: Fortnite'taki "3D Kulaklık" seçeneğinin etkinleşmesi için PlayStation 5 sistem ayarlarınızdaki 3D ses seçeneği etkinleştirilmiş olmalıdır. (Ayarlar > Ses > Ses Çıkışı > 3D Sesi Etkinleştir).

 • Araç radyolarının açılmaya çalışıldığında bazen çalışmamasına neden olan bir sorun giderildi.

 • Kontrol eden oyuncunun nesne durumunda olmasından kaynaklanan, araçların garip sürüşleriyle ilgili bir sorun düzeltildi. Oyuncu, nesne durumundaysa artık araçlarla etkileşime geçemeyecek.
   Diğer

 • Lütfen Kapmatik'in rekabetçi oyun modlarında bulunmadığını unutmayın.