Fortnite Kreatif: Yeni Yıl, Yeni Oyunlar

17.12.2020
Yazar: Fortnite Ekibi

Merhaba İçerik Üreticileri!

2021 yılına, şimdiye kadarki en büyük çağrımız ile özel bir şekilde başlıyoruz! Sizden, Kreatif'te yepyeni türler oluşturacak oyunlar üretilmesine yardım etmenizi istiyoruz. Sevdiğiniz oyun modu üzerinde ciddi bir etki yaratmak ve bu modu merkezde uzun süre öne çıkanlar arasına sokmak için harika bir şansınız var.

Sizden; Sandbox RYO, Sosyal Simülasyon, Hayatta Kalma, Mesleki Simülasyon, Sosyal Çıkarım ve Tycoon oyunları yapmanızı istiyoruz. Kreatif'te bazı sınırların olduğunu ve bu oyunların mükemmel olamayabileceğinin farkındayız. Bizim en çok önem verdiğimiz şeyler; detaycılık, istikrar ve oyun mekaniklerine gösterilen özen olacak. Belirli bir türde standartlarımızı karşılayan hiçbir oyun bulamazsak, öne çıkanlar arasına bu standartları karşılayan bir oyun modu gelene kadar bu türde bir oyun çıkarmayacağız. Aşağıda her tür için detaylı birer açıklama verdik.

Oyunları bir üst seviyeye taşıyacak bir alet veya cihaz fikriniz mi var? Discord sunucumuza katılın ve bize bildirin!

Açık Dünya Aksiyon Tabanlı Macera

Oyunun ana hedefini tamamlamaları için oyunculara yüksek derecede yaratıcılık ve serbestlik sunan unsurlara sahip bir oyun. Daha fazla bilgi.

Sosyal Simülasyon

Sosyal simülasyon oyunları, birden fazla sanal kişi arasındaki sosyal etkileşimlere odaklanan bir simülasyon alt türüdür. Daha fazla bilgi.

Hayatta Kalma

Hayatta kalma oyunları oldukça agresif ve sürükleyici açık dünya oyunlarıdır. Oyuncu oyuna genellikle çok az donanımla başlar. Alet, silah, kalacak yer üreterek ve kaynak toplayarak uzun süre hayatta kalmaya çalışır. Daha fazla bilgi.

Mesleki Simülasyon

Mesleki simülasyonlar, göze oldukça sıradan gelen meslekleri sanal dünyaya taşıyan bir simülasyon oyunu alt türüdür. Daha fazla bilgi.

Sosyal Çıkarım

Sosyal çıkarım oyunları, insan davranışları üzerine düşünmeyi ve diğer oyuncuların amaçları ve davranışları hakkında tahminde bulunmayı gerektiren bir oyun türüdür. Daha fazla bilgi (İngilizce).

Tycoon

Ekonomi simülasyonu oyunları veya iş oyunları olarak da bilinen Tycoon oyunları, ekonomik süreçlerin yönetimine (genelde bir işletme) odaklı tek bir oturumdan oluşan oyunlardır. Daha fazla bilgi.

Oyununuzu Nasıl Gönderebilirsiniz

Oyun içi içeriklerin tümü 8 Ocak'a kadar resmi formumuz üzerinden bize gönderilmelidir. Adanızın incelemeye alınması için oyun türünü "Mevsime Özel Etkinlik" olarak seçmelisiniz. Lütfen adanıza kamera yerleştirmeyi unutmayın; böylece oyuncular oyuna girmeden önce adayı önden görebilir.

2021'i Bizim Yılımız Yapalım!