Fortnite Yeni Nesil Konsollara Yelken Açıyor

13.05.2020
Yazar: Fortnite Ekibi

Bomba gibi bir haberle karşınızdayız: Fortnite'ı yeni nesil konsollar çıktığı anda onlarda da oynayabileceksiniz! Fortnite, sevdiğiniz ve bildiğiniz haliyle kalmaya devam edecek ama aynı zamanda yepyeni konsolların özelliklerinden de tam gaz faydalanacak.

Daha detaylı bilgileri önümüzdeki aylarda, konsolların çıkış tarihi yaklaştıkça sizinle paylaşacağız. Ondan önce, aklınıza takılabileceğini düşündüğümüz bazı soruları siz sormadan yanıtlamak istiyoruz.


Bu tamamen yeni bir Fortnite mı?

Hayır, bu Fortnite'ın yeni bir sürümü değil. Yalnızca, yeni nesil konsolların barındırdığı yeni donanımlar ve özelliklerden faydalanmak için daha iyi hale getirilmiş bir Fortnite olacak.


Fortnite, yeni nesil konsolların sahip olduğu donanımlardan nasıl faydalanacak?

Şu anda ayrıntıları paylaşamıyoruz fakat kısaca daha güçlü donanımların, performansı ve görselliği geliştirmemize olanak sağladığını söyleyebiliriz. Yeni nesil konsollara çıkaracağımız Fortnite sürümü Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş olacak. 2021'in ortalarında ise Fortnite'ı Unreal Engine 5'e taşıyacağız.

Unreal Engine 5 ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz sitemize göz atabilirsiniz. 


Fortnite hesabım, ilerlemem ve satın aldığım eşyalarım da taşınacak mı? 

Hesabınızın, ilerlemenizin ve eşyalarınızın taşınabilmesi için farklı nesil konsollar ve platformlar arasında geçişi desteklemeyi planlıyoruz.


Fortnite yeni nesil konsollarda platformlar arası oynamayı destekleyecek mi? 

Platformlar arası oynamayı, mevcut ve yeni nesil konsollar da dahil olmak üzere tüm platformlarda destekleme niyetindeyiz.


Fortnite mevcut oyun platformlarını desteklemeye devam edecek mi?

Evet, var olan platformların desteği ile yeni nesil konsolların desteğini bir arada yürütmeyi planlıyoruz.