Fortnite Performans Modu PC'de FPS'i Artırıyor

14.12.2020
Yazar: Fortnite Ekibi

Daha az indirilecek dosya. Daha iyi performans. Eski bilgisayarlarda Fortnite oynayan oyuncular için artık yeni bir seçenek var.

15 Aralık'tan itibaren Fortnite'ın minimum gereksinimlerini karşılayan tüm bilgisayarlar için oyuna yeni bir performans modu ekliyoruz. Şu anda alfa aşamasında olan Performans Modu, oyun için ayarlar menüsünden seçilebilecek. Görsel kaliteyi azaltarak işlemci ve ekran kartının yükünü azaltan bu mod sayesinde ciddi performans artışı sağlayacak. Bu mod, düşük ölçeklenebilirlik ayarına veya daha zayıf donanıma sahip oyuncuların oyunu daha önce hiç olmadığı kadar sorunsuz ve daha FPS'le çalıştırmasına olanak sağlayacak.

Settings

Gelişmiş Grafik'te Performans Modu

Performans modu çoğu oyuncu için tercihe bağlı olacak ve yalnızca Battle Royale ve Kreatif modlarında desteklenecek şekilde oyuna gelecek. Eski donanıma sahip oyuncular, oyuna girdiklerinde onlara performans modunu tavisye eden bir istem alacaklar. Performans modu, oyun içi menüden seçildikten sonra oyun yeniden başlatılarak istenildiği zaman açılabilecek veya kapatılabilecek.

Not: Performans modu açıkken Dünyayı Kurtar'a erişilemez.

Daha Az Disk Alanı Kullanın 

Performans Modu'nun gelmesiyle birlikte oyuncular, Epic Games başlatıcısı kurulum seçenekleri sayfasına giderek yüksek çözünürlüklü kaplamaları kullanmamayı seçebilecekler.

Yüksek çözünürlüklü kaplamaları kullanmayı durdurmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

1. Epic Games başlatıcısını açın.

2. Kütüphane'ye tıklayın.

3. Fortnite'ı bulun ve yanındaki üç noktaya tıklayın.

Launch

4. Ayarlar'a tıklayın.
Options

5. Yüksek Kalite Kaplamaları Kullan'ın yanındaki kutucuğu seçin.      

Installation

Bu, ağırlığı yaklaşık 14 GB olan yüksek çözünürlüklü kaplamaları kaldıracak ve oyunun son ağırlığı, seçilen isteğe bağlı içeriklere göre 17 GB'a kadar inecek. Düşük ölçeklenebilirlik ayarlarıyla veya düşük çözünürlükle oyunu çalıştıran oyuncular için bu seçenek ufak bir miktar kalite kaybı karşılığında fazlaca disk alanı kurtarabilir!

Tavsiye Edilen Donanım

Performans modu, bu modu kullanmayı seçen bütün oyuncular için performans artışı sağlasa da, daha da iyi bir deneyim sunabilecek donanım gereksinimleri de var. Eski makineler için, oyun SSD'den çalıştırıldığında veya en az 6 GB bellek olduğunda oyun mevcut belleği daha iyi kullanabilecek ve genel olarak takılmalar azalacaktır. Harici ekran kartı gerekli olmasa da sistem üzerindeki yükü dengeleyecek ve daha sorunsuz bir deneyim sağlayacaktır.

Oyundan Ne Beklemeli

Performans modu, kare sayısını artırmak için oyun görsel kalitesinin azaltılmasıyla ortaya çıktı ve Fortnite sistem gereksinimlerini karşılayan her oyuncunun oyuna dalıp, iyi bir deneyim yaşaması için harika bir yöntem. Yüksek çözünürlüklü kaplamaları kaldırma seçeneğinin yanı sıra oyuncular artık hiç olmadığı kadar hızlı oyuna girebilir ve oyunun tadını olması gerektiği gibi çıkarmaya devam edebilir.

Aşağıda, mevcut düşük ölçeklenebilirlik ayarlarıyla dizüstü bilgisayarların 720p çözünürlükte standart bir Ekipli maçında gördükleri FPS değerleriyle, aynı maçın Performans modunda gösterdiği FPS değerlerinin karşılaştırmasını bulabilirsiniz.

1. Donanım Örneği:

2. Donanım Örneği:

İşlemci: Intel i5-8265U - 1.60GHz

İşlemci: AMD A10-5745M APU - 2.1GHz

Bellek: 8 GB RAM

Bellek: 6 GB RAM

Ekran Kartı: Intel UHD Graphics 620

Ekran Kartı: AMD Radeon(TM) HD 8610G

Önceki FPS: 24 FPS

Önceki FPS: 18 FPS

Sonraki FPS: 61 FPS

Sonraki FPS: 45 FPS

 

Skyline

2. Bölüm: 5. Sezon'da 720p çözünürlükte yüksek çözünürlüklü kaplamalar olmadan performans modu!

2. Bölüm: 5. Sezon'u Performans Modu'nda Keşfedin