Fortnite İmkânsız Kaçış SSM: Vahşi Adadan Kaçış

18.05.2021
Yazar: Fortnite Ekibi

Adada uyandınız. Son Ekipli maçtan sonra diğer 15 kişiyle birlikte adadan ayrılmadığınızı fark ettiniz. Şimdi buradan kaçarak vahşi doğayla başa çıkabileceğinizi kanıtlamalısınız.

Peki bu sınırlı süreli "İmkânsız Kaçış" modunun ödülü ne olacak? Özgürlüğünüze kavuşmanızın yanında İmkânsız Mücadele yükleme ekranı ve Sağlam Şemsiye planörünü kazanacaksınız!


Kaçış Planı

Oyun modunun PvE veya PvP modunu oynamanıza bağlı olarak adada bir tane veya üç tane Choppa bulunacak. Fakat işler kaçmak için bu Choppa'lara binmekle bitmiyor. Tüm Choppa'ların tamir edilmesi gerekiyor ve tamir için dört tane özel parçaya ihtiyacınız olacak. Bu parçaları adanın herhangi bir yerinde bulabilirsiniz fakat dikkatli olun. Ada vahşi hayvanlar ve tehlikeli bekçilerle dolu ve güneş battığında yeni tehditler baş gösterecek. 

Choppa tamir edildiği anda, pilot olacak kişi yakıt bitmeden Choppa ile kaçış noktasına uçmak zorunda. Choppa'nın içinde kaçmayı başaran tüm oyuncular oyunu kazansa da kazanmak adına takımınıza kazık atmanızı tavsiye etmiyoruz...


Kaçı Yolunda Takım Çalışması

Tüm oyuncular birbirinden uzakta doğacak. Sizin gibi mahsur kalan kişilerle ekip olmak tamamen size kalmış. Bir oyuncuya yaklaştığınızda onunla ekip olma seçeneğiniz olacak ve karşılaştığınız kişiyle (etkinse) oyun içi sohbet üzerinden iletişim kurabileceksiniz. Bir elin nesi var, iki elin sesi var demişler. Gösterge Paneli'nden diğer oyuncuların hangi Choppa parçalarını taşıdığını takip etmeyi ihmal etmeyin. Her zamanki gibi bir ekipte en fazla dört kişi bulunabilecek.

Not: İmkânsız Kaçış'a bir grupla girerseniz, Sosyal ayarınızı "Grup" değil de "Oyun" şeklinde değiştirmediğiniz sürece yalnızca grubunuzdakilerle sohbet edebilirsiniz. Gruplar İmkânsız Kaçış'a yine de ayrı konumlarda başlar.

The Fortnite Island

Ada, artık kaçmanız gereken bir yer.

İş bölümü yapmak mantıklı olsa da, takım arkadaşlarınızdan ayrılmak istemeyeceksiniz. Barbar canavarlar düşünüldüğünde, bir başına dolaşmak hiç güvenli değil. Oynadığınız modun versiyonuna bağlı olarak karşınızda sizin gibi mahsur kalmış başka oyuncuları da bulabilirsiniz. "PvE" versiyonunda başka ekiplerdeki oyuncular birbirine zarar veremiyor fakat "PvP" versiyonunda ekipler birbiriyle çatışabilir. 

PvP'de bir tane Choppa varken, PvE modunda iki tane Choppa var. Bu nedenle diğer ekipleri geride bırakmak elzem.


Kaçış Sonrası Ganimetleri

Özgürlüğünüze kavuşmanın yanı sıra İmkânsız Kaçış oyun modundan bir yükleme ekranı ve şemsiye kazanacaksınız. PvE versiyonunda adadan kaçtığınızda İmkânsız Mücadele yükleme ekranına, PvP versiyonunda kaçtığınızdaysa Sağlam Şemsiye planörüne sahip olacaksınız!

Fortnite Impossible Odds Loading Screen

İmkânsız Mücadele Yükleme Ekranı
 

Fortnite Escapist Umbrella

Sağlam Şemsiye Planörü