Kreatif Ada Yayınlamaya Nasıl Erişim Kazanılır?

03.09.2021
Yazar: Fortnite Ekibi

Selam!

Fortnite Kreatif adanızı dünyayla nasıl paylaşacağınızı öğrenmek istemiş miydiniz? Aşağıda İçerik Üreticilerini Destekleme programına nasıl katılacağınız ve Fortnite Kreatif'te yaptığınız adaları nasıl yayınlayacağınızla ilgili bir rehber bulacaksınız.

Biliyor muydunuz?

İçerik üreticileri, İçerik Üreticilerini Destekleme programı aracılığıyla hem adalarını dünyayla paylaşma hem de oluşturduklarından para kazanma fırsatına sahipler! 

Öncelikle İçerik Üreticilerini Destekleme programı için tüm uygunluk gerekliliklerini karşılıyor olmalısınız. Bu gereklilikler şunları içerir:

 • En az 13 yaşında veya Güney Kore'de yaşıyorsanız en az 14 yaşında olmalısınız.

 • İçerik Üreticisi Sözleşmesi'ni kabul edebilecek durumda olmalısınız.

 • İçerik Üreticileri Davranış Kuralları'na uyabilecek durumda olmalısınız.

 • Şu anda Hyperwallet olarak belirlenmiş ödeme platformumuzu kullanarak ödeme alabiliyor olmalısınız. 

Ayrıca, daha önce İçerik Üreticisi Sözleşmesi'ni ihlal eden ve programdan çıkarılan İçerik Üreticileri, yeniden başvuruda bulunamaz veya programa dahil edilemez. Program, Çin'deki kişilere ya da geçerli yasalar tarafından kısıtlanmış veya yasaklanmış ülkelerde veya ABD yasaları tarafından izin verilmeyen herhangi bir ülkede yaşayan kişilere açık değildir. Yukarıda belirtilenlerin geçerliliğine ek olarak, şu ülkelerdeki kişiler şimdilik katılamaz: Kırım bölgesi, Küba, Eritre, Gine-Bissau, İran, Irak, Lübnan, Myanmar (Burma), Kuzey Kore, Somali, Sudan, Suriye ve Zimbabve.

1000 takipçili bir sosyal medya hesabınız varsa aşağıdaki adımları takip edin:

Yukarıda belirtilen uygunluk gerekliliklerini karşılıyorsanız, başvuru sürecini başlatmak için İçerik Üreticilerini Destekleme internet sitesine gidebilirsiniz.
 

Join The Fortnite Support A Creator Program


Kreatif Adalarınızı Yayınlama

ADIMLAR

Adanızı yayınlamaya hazır olduğunuzda şu adımları izleyin.

 1. MENÜ'yü açın.

Open Menu Click Start Game

Klavye kullanıyorsanız MENÜ'yü açmak için Esc tuşuna basabilirsiniz.

 1. Sağdaki MENÜ panelinden BENİM ADAM'ı seçin.

Click My Island Button

 1. AÇIKLAMA sekmesini seçin.

Select Description Tab

 1. Şu alanları doldurun:
 • Oyun Adı
 • 1., 2. ve 3. Açıklama.

Enter Island Description

Oyuncuların ilgisini adanıza çekecek kısa bir açıklama girmenizi öneririz.

 1. ETİKETLERİ DÜZENLE'ye tıklayın.

Edit Tags Button

 1. Mevcut etiketlerden birini seçin ve TAMAM'a tıklayın.

Select Tags For Island

Oyuncuların adanızı fark etme şansını arttırmak için en az bir etiket seçin.

 1. Projeniz için bir görsel belirleyin. Bu görsel, adanın oyunculara ne sunduğunu güzel şekilde göstermelidir.

Set Photo For Island

Bu deneysel özellik yalnızca İÇERİK ÜRETİCİLERİNİ DESTEKLEME programının parçası olan kullanıcılara açıktır.

 1. Ada açıklamasını düzenledikten sonra UYGULA'ya tıklayın.

Edit Tags Button

Adanın açıklama öğelerinin tamamını yeniden düzenlemek için HEPSİNİ TEMİZLE'yi seçin.

 1. Adanın açıklama öğelerini doğruladıktan sonra ARAÇLAR sekmesini seçin ve YAYINLA'ya tıklayın.

Click Publish Button

 1. Adanın başlığını ve açıklamasını gözden geçirin ve hazır olduğunda YAYINLA'ya tıklayın.

Verify Island Title And Description

Diğer oyuncuların verilen kodu kullanarak adanın oynanabilir bir kopyasına erişmesine izin vermeden önce, Epic Games adanızı gözden geçirecektir.

Kreatif Belgeleri internet sitesinde daha fazla rehber bulabilirsiniz.

KREATİF ADA SIKÇA SORULAN SORULAR

İçerik Üreticilerini Destekleme Programı Nedir?

İçerik Üreticilerini Destekleme, içerik üreticilerinin Fortnite Kreatif'te yaptıkları oyun ve deneyimleri diğer oyuncularla özel bir kod aracılığıyla paylaşarak para kazanabileceği bir programdır. Para kazanma süreciyle ilgili daha fazla ayrıntı için lütfen aşağıya göz atın veya İçerik Üreticilerini Destekleme internet sitesini ziyaret edin.

İçerik Üreticilerini Destekleme kodu nedir?

Bir içerik üreticisinin özel İçerik Üreticilerini Destekleme kodu, hesabını oluştururken seçtiği kullanıcı adından oluşturulur. İleride kodu değiştirmek isterseniz Oyuncu Destek'e bu konuda bir istek gönderebilirsiniz. 

Nasıl çalışır?

Oyuncular, alışveriş işlemleri sırasında (Fortnite içinde veya Epic Games Store'da ödeme esnasındayken) bir İçerik Üreticilerini Destekleme kodu girdiğinde, bu alışverişlerin belli bir oranı seçilen içerik üreticisine gider. 

Fortnite için bir örnek: Bir içerik üreticisinin oyun içi destekçileri oyun içinde 50.000 V-Papel harcarsa, o içerik üreticisi 25 $ kazanır. Epic Games Store için bir örnek: Bir içerik üreticisinin destekçileri 100 $ değerinde oyun satın alırsa, söz konusu içerik üreticisi 5 $ kazanır (Epic tarafından finanse edilen temel oran üzerinden).

Ancak lütfen unutmayın: İçerik üreticisi, birbirini izleyen 12 aylık bir süre içinde 100 $ veya daha fazla kazanmadıkça, bu program kapsamında bir içerik üreticisine herhangi bir ödeme yapılmaz. Bu, bir içerik üreticisinin art arda 12 aylık bir süre içinde 100 $ tutarındaki ücret sınırını karşılamaması durumunda, bu 12 aylık süre içinde destekçiler tarafından yapılan tüm atfedilen alışverişlerin ve/veya kodla alımların sıfırlanacağı anlamına gelir.

Fortnite Kreatif içindeki bir oyundan hoşlanan bir oyuncunun, desteklemek istediği içerik üreticisi olarak o oyunu yapan içerik üreticisini hızlı bir şekilde seçmesi çok kolaydır. Daha fazla detay için lütfen İçerik Üreticilerini Destekleme internet sitesini ziyaret edin.

Enter The Support A Creator Code For Fortnite

Adamı yayınlamak için İçerik Üreticilerini Destekleme programına katılmam gerekir mi? 

Evet. Şu anda sadece İçerik Üreticilerini Destekleme programımızın bir parçası olan içerik üreticileri ada yayınlayabilir. Bu, içerik oluştururken izlemeniz gereken topluluk kurallarına ek olarak, başkaek kurallar da bulunduğu anlamına geliyor.  

Neden ulusal bir kimlik numarasına, sosyal güvenlik numarasına veya vergi numarasına ihtiyacınız var ve hesabınız nasıl ödeme alacak?

Kimlik doğrulamak ve geçerli vergi bildirme yükümlülüklerine uymak için başvuru sahibinin ulusal kimlik numarasına, sosyal güvenlik numarasına veya vergi numarasına ihtiyacımız var.   Vergi numaranızı göndererek, kimlik bilgilerinizi kontrol etmek ve programa uygulanan yasalara uymak için kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Yetişkin hesap sahibi, İçerik Üreticilerini Destekleme kodundan kazanç sağlayabilmek için bir Hyperwallet hesabı oluşturması için e-posta alacak. 

Hyperwallet'ın ne olduğunu bilmiyor musunuz? İşte süreci ayrıntılı olarak açıklayan bir video:

Hyperwallet SSS'sine buradan ulaşabilirsiniz.