Haziran 2021'in Fortnite Konsept Kapışması Kazananlarımızla Röportaj: Ladiale ve Alta!

22.12.2021
Yazar: Fortnite Ekibi

Haziran ayının Konsept Kapışması'nda topluluğumuza en coşkulu, buz gibi ve eğlenceli tasarımlarını oyun içi kıyafetlere dönüştüreceğimizi duyurmuştuk. Sonuçlara gelirsek... Topluluk üyeleri Ladiale (@lbdart_) ve Alta (@AltaCalls) aklımızı başımızdan aldı! Onların tasarımlarından ilham aldığımız Kar Prensesi ve Soğuk Ata kıyafetleri 24 Aralık TSİ 03.00'te içerik mağazasında olacak. 

Fortnite Nalia and Frigid Foregoer Outfits

Soldan sağa: Kar Prensesi kıyafeti Ladiale'in tasarımından, Soğuk Ata kıyafeti ise Alta'nın tasarımından esinlenildi.


Ladiale ve Alta'ya bu tasarımları için nereden ilham aldıkları, sanatsal geçmişleri ve Konsept Kapışması'nı kazanmanın nasıl bir his olduğu gibi birçok soru sorduk:

Tasarımınız için nereden ilham aldınız? 

Ladiale: Peçeli baykuşlardan esinlendim... Üzerlerinde bir sürü önyargı ve kötü yakıştırmalar var ama bence muhteşem hayvanlar. Tasarımı bu hayvandan esinlenerek yaptım, aklımda biraz da kırmızı başlıklı kız vardı. 

Alta: Donmuş bir iskelet olması fikri, aklıma Fortnite'taki iskelet kıyafetlerini çok sevdiğim için geldi. Birden kafamda bir ampul yanıverdi ve iki fikri bir araya getirdim!


Konsept Kapışması'nı kazanmak ve tasarımınızı Fortnite'ta görmek nasıl bir his?

Ladiale: Hâlâ inanamadığım bir şey. O kadar inanılmaz ki sanki birden birisi çıkıp bir yanlışlık olduğunu söyleyecek gibi geliyor. Ancak minnettarım. Hiç beklediğim bir şey değildi ama beni üretmeye devam etmeye teşvik ediyor.

Alta: Açıkçası benim için bir hayalin gerçeğe dönüşmesi. Boş zamanlarımda karakterler oluşturmayı ve onlara çeşit çeşit hikâyeler ve tasarımlar uydurmayı her zaman sevdim. Yarışmayı gördüğümde kesin katılacağımı biliyordum. Bu toplulukta ne kadar çok yetenek olduğunu bildiğimden çok zor olacağını tahmin ediyordum ve yanılmamışım. Yarışmadan çıkan [tasarımlar] gerçekten harikaydı! Sonunda Fortnite'ta fikirlerimden ve kendi karakterlerimden birini görmek, tarifi olmayan bir duygu. 


Kıyafet tasarımları yapmaya/sanatçılığa ilk ne zaman başladınız?

Ladiale: Kar Prensesi, Fortnite için ilk kıyafet tasarımımdı. Bu topluluk için bir şey ilk defa üretiyordum. Aslında aynı anda hem çok fazla şüphem hem de yüksek beklentilerim vardı. Ancak uzun yıllardır karakter tasarımcısı ve sanatçısıyım. Hiç profesyonel değilim ama 2016 yılından beri kendi kendini eğiten bir sanatçıyım. Her zaman kendi hikâyelerimi yaratmak isterdim. Bu yüzden bir sanatçı olmanın gerekli olduğunu düşündüm.

Alta: Hayatım boyunca sanatla uğraştım ama 3D sanata 2017 yılının başında geçtim! Aklıma gelen fikirleri gerçekleştirmek için her zaman bir hobi olarak bu işle uğraştım. Fortnite kıyafet tasarımı yapmaya, ilk defa 2020 yılında bir arkadaşım bana Kaos Ajanı kıyafetinden esinlenen bir kıyafet fikri sunduğunda başladım. 


Fortnite hakkında en sevdiğiniz şey nedir?

Ladiale: En sevdiğim şey, diğer oyuncularla deneyimler oluşturma ve paylaşma deneyimi, sanatsal yönü, canlı renkleri ve bol çeşitli tasarımlar ve eşyalar.

Alta: Bu oyun hakkında sevdiğim çok şey olduğu için bunu söylemek gerçekten zor, ama bir şey seçmem gerekirse hikâye diyebilirim. Bana çok özel ve eşsiz geliyor. Tüm bu farklı etkinlikleri görmeyi ve bunlara arkadaşlarımla tepki vermeyi seviyorum.


Sizce tasarımınızın hangi parçası sizi en çok temsil ediyor?

Ladiale: Zor bir soru ama ben maske ve manto diyebilirim. Geçmişte avatarlarımda da hep aynı tarz mantolar bulunurdu.

Alta: Bu [tasarım] fikrinin hepsinin bir kovboyun etrafında şekillendiğini söylemeliyim. Vahşi batı filmleri ve programlarını her zaman çok sevmişimdir. Bu tema içerisinde tasarlanan karakterlere de hep bayılmışımdır.


Tasarımınızı üç kısa kelimeyle tanımlamak isteseniz bunlar ne olurdu?

Ladiale: Fantastik, canlı ve teşvik edici

Alta: İntikamcı, soğuk ve zalim


Kendiniz hakkında eğlenceli bir bilgi verin!

Ladiale: Başta yarışmaya katılmayacaktım ama bir arkadaşım bir hediye karşılığında katılmam için bana meydan okudu! Tabii erkek arkadaşımın desteği de tüm bunlar için anahtar rol oynadı.

Alta: Rogue benzeri oyunlara bayılırım! Son zamanlarda en sevdiğim tür oldu!
 Kar Prensesi ve Soğuk Ata, Kış Festivali 2021 etkinliğinin bir parçası olarak Fortnite'a geliyor. Daha fazla bilgiyi Kış Festivali blog yazımızda bulabilirsiniz!