DÜNYAYI KURTAR | ANA ÜS DURUM RAPORU - 20.02.2020

20.02.2020
Yazar: Fortnite Ekibi
Merhaba Komutanlar!

"Erler! Aşk fırtınası yaklaşıyor." - Binbaşı Oswald
 

Dans Etmek Yasak Görev Serisi

Binbaşı Oswald, Ana Üs sakinlerinin korkunç Aşk Fırtınası'nda helak olmasına göz yummayacak. Kırık Kalpler Operasyonu derhal başlıyor. Aşk Tanrıçası Farrah'ı açmak için Ana Üs'sün en tanınmış düşmanını yenin. 

StoneHeart.jpg

Aşk Tanrıçası Farrah

"Gönül işlerini uzmanına bırakın." - Aşk Tanrıçası Farrah

 • Standart Avantaj: Eros'un Oku

  • Ok isabet ettiğinde parçalanarak hasarın %20 kadarını yakındaki 3 hedefe verir.

 • Komutan Avantajı: Eros'un Oku +

  • Ok isabet ettiğinde parçalanarak hasarın %60 kadarını yakındaki 5 hedefe verir.

09StW_Wargames_Social.jpg

Savaş Oyunları

Binbaşı Oswald'ın Savaş Oyunları talimleri tüm gücüyle geri döndü! Fırtına Kalkanı üslerinize geri dönün ve savunmalarınızla en yıkıcı ve en zorlu simülasyonlara karşı dimdik durun. Hem günlük hem de haftalık görevi tamamlayarak Etkinlik Biletleri, Altın, Sancak, Geliştirme Malzemeleri ve Avantaj ödüllerini toplayın.

DashingHawk.jpg

Çarpıcı Hawk

"Çarpıcılığım kalp çarpıntısı yapabilir." - Çarpıcı Hawk

 • Standart Avantaj: Akıl Tutulması

  • Sağlı Sollu atışları %37,5 ihtimalle hedefi 2 saniyeliğine sersemletir.

 • Komutan Avantajı: Akıl Tutulması +

  • Sağlı Sollu atışları %37,5 ihtimalle hedefi 2 saniyeliğine sersemletir. Ek olarak, Sağlı Sollu, sersemlemiş hedeflere %100 daha fazla hasar verir.

22 Şubat TSİ 03.00 itibarıyla 4 Nisan TSİ 02.00'a kadar etkinlik mağazasından alınabilir.
ValentineBow.jpg

Kalpten Vuran Yay

Bu yeni yayla, suratsızları deli divane edin! Yay en sonuna kadar gerildiğinde düşmanları 10 saniyeliğine sersemleten bir ok atar. O süre zarfında düşman silah hasarı alırsa etki kaybolur. Boss'ları veya kısa süre önce Deli Divane olmuş düşmanları etkilemez.

22 Şubat TSİ 03.00 itibarıyla 4 Nisan TSİ 02.00'a kadar etkinlik mağazasından alınabilir.
 

StW07_Social_LunarLlama.jpg

Ay Laması Yakında Gidiyor!

Çin Yeni Yılı kahramanlarını ve güçlü Ejderha silahlarını... Minicik bir lamanın içine sığdırdık. v12.10 güncellemesinde bu Lama mağazayı yıkıp çıkmadan kapmayı unutmayın. Hem Ay Laması hem de yeni lamanın bedeli 500 Ay Bileti olacak. İster harcayın ister biriktirin, seçim sizin! 

Not: Bunlardan 2 tanesi, önceki Kış Laması değişiminden etkilenen oyunculara verildi ve kalan Kar Tanesi Biletleri, ilave Ay Lamalarına dönüştürüldü.

StW07_Social_DownTierCrafting_Weaponsmith.jpg

GENERAL'İN EĞİTİM KAMPI

"Fırtına yüzünden birkaç tane yeni düşman türü bize doğru geliyor, Komutanlar. Bundan sonra başladığınız her görevde karşınıza farklı suratsızların çıkacağına inanıyorum. Ayrıca, Hemşire Suratsızların Kalaslıevler, Tekinli Vadi ve Dikiz Tepeler'e doğru hareket ettiği raporunu aldık. Gözünüzü dört açın! 

Yıkıcılar, olsalar olmaz... Olmasalar aslında çok iyi olur. Görünüşe göre yapılarımıza iyice yaklaşmadıkça hücuma kalkmıyorlar. Bundan faydalanmak iyi olur!

Sonunda iyi bir haber aldık. Aldığımız raporlara göre Patlangaçlar tüplerini dolduracak gaz bulamamış, bu yüzden de patlamaları yapılarımıza eskisi kadar çok hasar vermiyor!

- Binbaşı Oswald
 

CLIP'İN KÖŞESİ

Silahlar

"Şemalarımızdan bazılarında ciddi ayarlamalar yapılması gerek, yani herkes atölyeye!

Birçok menzilli silahta ciddi güçlendirmeler yaptık. Özellikle de pompalı tüfekler, keskin nişancı tüfekleri, yaylar, bomba atarlar ve eski silahlarımızdan bazılarında. Bu silahlar artık çok daha güçlü.

Yaylardan söz etmişken... Yayların ipini iyice gerdim, o yüzden oklar eskisinden çok daha hızlı uçuyor. Patlayıcı Yay, Vakum Lambalı Yay ve Vindertech Yayı için de daha ince ayarlamalar yapıyorum. 

Patlayıcı Yay'ı tekrar elden geçirip taban çarpma şiddetini, hasarını ve ok hızını azalttım ama artık en sona kadar gerdiğinizde çok daha fazla hasar veriyor. Yani oklarınızı boşa harcamayın!

Vakum Lambalı Yay'ın elektriği artık avladığınızda değil, oku isabet ettirdiğinizde çarpıyor ve menzili daha da arttı. Sadece 2 hedef mi var? Hiç sorun değil! Artık elektrik, menzil içinde oldukları sürece iki hedef arasında birkaç kez zıplayabilecek.

Vindertech Yayı'nın güdümlü oklarında iyileştirmeler yaparak isabetliliklerini arttırdım ve hata oranını azalttım. Üstelik artık suratsızları çok daha uzaktan vurabilecekler.

Bunlara ek olarak, üzerinde ufak çaplı çarpma şiddeti değişiklikleri yaptığım silahlar var:

 • RetroBilimKurgu Taarruz Tüfeği 

 • Neon Seri Makineli Tüfek 

 • Neon Taarruz Tüfeği 

 • RetroBilimKurgu Tabanca

 • Minnak Ölüm Cihazı

 • Cızbız

Endişelenmeyin, çarpma şiddetindeki azalma hoşunuza gitmezse diye bunları sıfırlanabilir yaptım. 

Son olarak, silahlardaki işlevsellik avantajı yuvaları (örn. yeniden doldurma hızı, şarjör boyutu, dayanıklılık, dengelilik) o suratsızlardan sinirinizi çıkarmak istersiniz diye artık hasara dönüştürülebilir!"
 

Tuzaklar

"Şimdi de istediğimizi elde edemediğimiz tuzakları ele alalım. Gaz ve Borda Topu tuzakları dışında hemen hemen her tuzağın hasarını arttırdım... Bu ikisi zaten aşırı güçlü olduğundan hasarlarında ufak bir azalma olacak. Ayrıca her ikisi de sıfırlanabilir!

Doğa tuzaklarında da büyük bir ilerleme kaydettim. Kapasitör akısı doğru yönlendirildiğinde bunlara enerji hasarı eklenebileceğini fark ettim. Gelecekteki doğa tuzaklarımız için bu yeni bir standart seçenek olacak.

Tavan Lastik Tuzağı'nın lastiklerindeki yayların gücünü arttırdım; artık serbest kaldıklarında daha fazla sekiyorlar. Bu sayede birden fazla vurabilecekler. Şimdi bunun üstesinden gelin de görelim, suratsızlar! 

Bu değişiklikler arasında en sevdiğim ise Tavan Elektrik Alanı tuzaklarının artan menzili oldu. Bu yeni menzil ile birlikte kazandıkları güç gerçekten şok edici. Bir alana birkaç tanesini birden koymak gününüzü (veya gecenizi) aydınlatacak. 

Son olarak, Hava Savunma Tuzağı'nın menzilinin yetersiz olduğunu fark ettim. O yüzden menzilini arttıran yeni bir avantaj ekledim!"

- Clip

 

YÖNETİCİ'DEN GELİŞMELER

"Komutanlar... İş Kurdu Zindanı Sürüvaganza sırasında aklıma bir fikir geldi... Siz de bu Gösterge Paneli diğer görevlerde de olsa nasıl olur merak etmiyor musunuz? Hadi gelin, öğrenelim! Gösterge Paneli'nden en iyi performansı almak için doğru ayarları yapmayı unutmayın.

Çantanızda topluca geri dönüştürme yapmanın yeni bir yolunu bulduk! Topluca geri dönüştürme arayüzünde artık yeni bir Otomatik Geri Dönüştür butonu var. Bu butonla bir nadirlik seçip çantanızda boş boş duran o nadirlikteki ve altındaki bütün şemaları işaretleyebileceksiniz. Bahar temizliği böyle olur!"

- Yönetici Riggs

StW06_Social_FrontEndImprovements.jpg

Hata Düzeltmeleri

 • Dikiz Tepeler Karakolu Dayanıklılık Görevi'nde, güneydoğudaki güçlendiriciye artık kuzeyden saldırı gelmeyecek; böylece düşmanların üst üste doğması engellendi.

 • Yakınlaştırarak nişan alındığında Neon Keskin Nişancı Tüfeği'nin dürbünü bozuk gözüküyordu; bu hata giderildi.

 • Savunmacı Kareleri geri dönüştürüldüğünde üretim malzemeleri artık düzgün şekilde geri alınıyor.

 • Zayıf noktalar, kazmadan darbe aldığında artık doğru çalışıyor.

 • Xbox oyun kumandalarıyla görev sonunda ifade çarkını kullanırken "A" düğmesi artık doğru çalışıyor.

 • Semaver, geliştirilmeye gerek kalmadan Koleksiyon Kitabı'na eklenebilir.