FORTNITE KREATİF ADANIZ İÇİN KEŞFET BAŞVURUSU

28.02.2022
Yazar: Fortnite Ekibi

Merhaba İçerik Üreticileri!

Fortnite'ın Keşfet bölümü, özel görseller ve fragman desteğiyle her zamankinden daha fazla topluluk üretimi içeriklerin öne çıkarmak için var. Keşfet bölümü, sıkı çalışmalarınızın ön plana çıkması ve Fortnite oyuncuları tarafından daha kolay keşfedilebilmesi için harika bir fırsat.

Fortnite Kreatif adası nasıl Keşfet'e düşürülür? Daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz!

Adanızı Keşfet'e Dahil Etmek

Adanızın Fortnite Keşfet bölümünde görünme şansı için, Fortnite Keşfet Gönderim Formu'nu doldurup başvurmanız gerek. Adanız incelemeye alınır. İnceleme aşamasını başarıyla geçerse Fortnite Keşfet bölümünde görünebilir. Başvuru yapmak, Keşfet bölümünde görünmeyi garantilemez.

Gönderdiğiniz ada sürümü onaylandıktan sonra adanızda güncellemeler yapabilirsiniz. Ancak yeni adayı Fortnite Keşfet Gönderim Formu aracılığıyla tekrar bize gönderene kadar, yeni sürümler Keşfet bölümünde bulunan adaya uygulanmaz. 

Not: Adalarının Keşfet bölümünde görünmesi için başvuru yapacakların, İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 hesabına sahip olmaları gerekir. İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 için sorularınız varsa Epic Games İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 sayfasından yanıt alabilirsiniz. 

Hangi adalar Keşfet bölümünde görünür?

Bir ada (veya mevcut bir adaya yapılan güncelleme) inceleme aşamasından geçtiğinde, Keşfet arayüzünde görünebilir. Keşfet bölümündeki içeriklerin görünmesi ve düzenlenmesi, öncelikle oyuncu katılımına göre ayarlanır. İçerik üreticilerini ve oyuncuları bir araya getirme sistemlerimizdeki otomasyon mantığını sürekli test edip geliştiriyoruz. 

Adam yeni, Keşfet bölümünde görünebilir mi?

Oyuncuları ve içerik üreticilerini en iyi şekilde bir araya getirebilmek için Fortnite'ın Keşfet bölümünde sürekli olarak ayarlamalar ve testler yapıyoruz. Şundan emin olabilirsiniz ki yeni içerik üreticilerinin ve yeri haritaların ilgi görebilmesini istiyoruz ve bunu gerçekleştirmek için sürekli yeni şeyler deniyoruz.

Kreatif Adası Gönderimi

Keşfet'e düşmesi için adanızı gönderirken Fortnite Keşfet Gönderim Formu'nu kullanın.

Keşfet Gönderim Formu'na giriş yaptığınızda adalarınızın bir listesini göreceksiniz:    

              Fortnite Creative Submission Form

 

 

Adalarınızdan birine tıklayın, bir görsel ve (isteğe bağlı) video fragman ekleyin ve incelemeye alınıp Keşfet'e düşmesi için adanızı gönderin.

Bir adayı gönderdiğinizde, o ada için bir başvuru durumu göreceksiniz. Aynı anda birden fazla harita için başvuru yapabilirsiniz.

Göndermeniz gereken şeyler

İçerik üreticilerinin, her ada için bir görsel ve (isteğe bağlı) bir fragman yüklemesi gerek. 

Bunu yaparken adanızın Fortnite Keşfet bölümünde nasıl görüneceğini düşünün. Dikkat çekici, yüksek kaliteli ve oyuncuların bir bakışta ne tür bir deneyimle karşılaşacaklarını anlamalarını sağladığını düşündüğünüz diğer içerik üreticilerinin (ve Epic'in) haritalarına göz atın. Benzer tasarım yöntemlerini ve planlamalarını kendi ada başlığınıza, açıklamanıza, görsel ve videonuza uygulayın.

KREATİF ADA BİLGİSİ

Adanız hakkında lütfen doğru bilgi sağlayın.

 

Fortnite Creative Island And Map Details

      Not: Bu bilgiler, adanız seçildiğinde önceden doldurulur.

KREATİF ADA GÖRSEL ÖZELLİKLERİ

Gönderimlerinizin bir parçası olarak bir önizleme resmi de sağlamanız gerekir. Lütfen deneyiminiz veya oyununuzu doğru şekilde temsil eden bir görsel yükleyin.

 

Island Image

Görsel İçin Teknik Gereksinimler:

 • En düşük 1920x1080 piksel
 • .jpg dosya türü kabul edilir

Görsel Kuralları

KREATİF ADA FRAGMAN ÖZELLİKLERİ

Fortnite Keşfet Arayüzü'nde, fragman desteği gelir gelmez, adanızın harika görünmesi için gönderiminize bir fragman ekleyebilirsiniz. 

 

Fortnite Creative Island And Map Trailer Video

 

Video İçin Teknik Gereksinimler:

 • Uzunluk: 15-30 saniye
 • Dosya Türü: MP4
 • Dosya Boyutu: 1 GB
 • Çözünürlük: 1920x1080
  • Tercihen UHD 3840x2160
 • Codec: H264 veya H265 
 • Ekran Oranı: 16:9
 • Bit Oranı: 20 mb/sn
  • 40 mb/sn UHD
 • Renk Modeli: YUV
 • Renk Örneklemesi: 4:2:0
 • Bit Derinliği: 8
 • Ses: Stereo, AAC, 192 kb/sn, 48 kHz
  • Tercihen sıkıştırılmamış

Video Kuralları:

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Gönderim formunun bir parçası olarak aşağıdaki "İletişim Bilgileri" alanlarını göreceksiniz:

Gönderimlerinizin inceleme durumuyla ilgili güncellemeleri size bildirmek için kullanacağımız e-posta adresi. Bu, Epic hesabınızdaki bilgilerden önceden doldurulur. İlgilenmenizi gerektirebilir.

Fortnite Creative Submission Contact Information

 

Ada İçin Yeni Sürümler Çıkarmak

Bir sürüm, Keşfet Arayüzü için gönderilip onaylandıktan sonra, oyuncuların Keşfet Arayüzü'nde bulacakları sürüm o sürüm olacaktır.

Adanızı güncellemek istiyorsanız, yeni sürüm için tekrar gönderim yapıp onaylanmasını beklemeniz gerekir. Bu, oyun geliştiricilerinin konsollar ya da mobil uygulama mağazaları için sertifikalandırma aşamasındaki sürece benzer bir süreçtir. 

Adalarına en iyi uyacak şekilde hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren düzenli bir güncelleme programı yürütmenizi öneririz. Kötüye kullanmalar ve diğer ciddi sorunlar için bir yükseltme süreci sunacağız. Fortnite Kreatif Discord sunucusunda bir Epic geliştirici ilişkileri uzmanıyla iletişime geçin.

Eşleştirme Ayarları

ÖNEMLİ: ÖZEL takımları DİNAMİK takım boyutuyla birleştirmek, adanın eşleştirmede çalışmasına engel olur.

Yardım Almak

Keşfet başvuru süreci hakkında sorularınız varsa SSS için Keşfet Discord Kanalı'nı ziyaret edebilirsiniz.