Program uruchamiający BattlEye zawiesza się na komunikacie „Uruchamianie usługi BattlEye…” (Starting BattlEye Service…)

Czasami program uruchamiający BattlEye zawiesza się na tym komunikacie, co uniemożliwia włączenie gry.

Ma to miejsce, jeśli coś w twoim systemie blokuje instalację/uruchomienie usługi BattlEye, która jest konieczna do gry na wspierających ją serwerach. Aby rozwiązać ten problem:

 1. Upewnij się, że wszelkiego rodzaju środki bezpieczeństwa twojego systemu (programy antywirusowe i tym podobne) w żaden sposób nie blokują usługi BattlEye. Możliwe, że konieczne będzie dodanie jej na listę wyjątków w tego typu programach.
  1. Sprawdź, czy zarówno BEService.exe/BEService_x64.exe w katalogu BattlEye danej gry, jak i cały katalog usługi BattlEye (zazwyczaj jest nim C:\Program Files (x86)\Common Files\BattlEye) nie są blokowane przez oprogramowanie chroniące system.
 2. Jeśli dodanie BattlEye na listę wyjątków nie rozwiązuje problemu lub nie korzystasz z żadnych programów tego typu, powodem problemu mogą być zezwolenia katalogu usługi BattlEye lub zawartych w nim plików. Aby to rozwiązać:
  1. Usuń katalog usługi BattlEye (zazwyczaj jest nim C:\Program Files (x86)\Common Files\BattlEye).
  2. Spróbuj ponownie uruchomić grę.
 3. Jeśli wciąż widzisz ten sam błąd po dodaniu BattlEye na listę wyjątków w aplikacjach chroniących system, odinstalowaniu usługi BattlEye i ponownym włączeniu gry, ręcznie zmień ustawienia programu uruchamiającego BattlEye w katalogu gry, by zawsze uruchamiać go jako administrator (co zazwyczaj dzieje się automatycznie). Aby to zrobić:
  1. Znajdź plik wykonywalny programu uruchamiającego BattlEye w plikach programów (zazwyczaj plik ten kończy się na _BE).
  2. Naciśnij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny programu uruchamiającego BattlEye.
  3. Wybierz Właściwości.
  4. Przejdź do zakładki Zgodność.
  5. Zaznacz pole obok opcji Uruchom ten program jako administrator.
  6. Naciśnij OK, by zapisać zmiany.
 4. Jeśli to też nie rozwiąże problemu, pewne nieznane oprogramowanie uruchomione na twoim systemie może blokować w jakiś sposób BattlEye lub niektóre pliki systemu operacyjnego mogą być uszkodzone. Sugerujemy skontaktowanie się z producentem urządzenia lub innym komputerowym wsparciem technicznym, by zbadać przyczynę problemu i go rozwiązać.

Czy ten artykuł rozwiązał Twój problem?

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI