Fortnite na Androida: FAQ

WAŻNE: Apple zablokowało ci dostęp do Fortnite na urządzeniach z systemem iOS. Dostęp do gry na urządzeniach z Androidem uzyskasz obecnie z poziomu aplikacji Epic Games, w sklepie Samsung Galaxy Store lub na epicgames.com. Fortnite nie jest w tej chwili dostępny w sklepie Google Play. Dowiedz się więcej.

Skąd mogę pobrać Fortnite w wersji na Androida?

Fortnite można pobrać skanując kod QR na tej stronie.

Jakie wymagania sprzętowe ma Fortnite na Androidzie?

Fortnite to wysokiej jakości gra, zgodna z urządzeniami z 64-bitowym systemem Android w wersji 8.0 lub nowszej, procesorem ARM64, minimum 4 GB pamięci i kartą graficzną: Adreno 530 lub lepszą, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 lub lepszą.

W jaki sposób sprawdzić dane techniczne urządzenia z systemem Android?

Ten poradnik pomoże ci ustalić dane techniczne urządzenia z systemem Android i sprawdzić, czy można na nim uruchomić Fortnite.

  1. Przejdź do Ustawień.
  2. Poszukaj opcji O telefonie (zwykle znajduje się ona na dole ekranu ustawień).

W większości urządzeń będzie widoczny wyłącznie numer modelu i wersja zainstalowanego na nim systemu Android, jednak w innych wyświetlą się szczegółowe dane techniczne.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć szczegółowych informacji pozwalających sprawdzić zgodność twojego urządzenia z Fortnite, możesz również wyszukać je na podstawie numeru modelu. Jeśli na przykład posiadasz telefon Galaxy S10, możesz otworzyć ulubioną wyszukiwarkę i wpisać w niej: „Jakie są dane techniczne Galaxy S10?”


Dlaczego moje urządzenie z Androidem nie obsługuje już Fortnite w sklepie Google Play?

Po premierze Fortnite w sklepie Google Play błąd konfiguracji umożliwił niektórym graczom pobranie gry na nieobsługiwane urządzenia, niespełniające minimalnych wymagań sprzętowych. Jeśli jest tak w twoim przypadku, Google zwróci ci wszelkie wydatki poniesione w Fortnite. Jeśli nie otrzymasz zwrotu, skontaktuj się z działem pomocy Google Play, klikając tutaj.


Dlaczego dobieranie graczy nie działa na moim urządzeniu z Androidem?

Zrootowane urządzenie

Jeśli dobieranie graczy na twoim urządzeniu nie działa i otrzymujesz wiadomość o tym, że twoje urządzenie jest zrootowane, ma odblokowany bootloader, działa na nim Android Debug Bridge lub test SafetyNet zakończył się niepowodzeniem, oznacza to, że twoje urządzenie spełnia co najmniej jedno z tych kryteriów. W takiej sytuacji granie w Fortnite na tym urządzeniu nie będzie możliwe.

Zgodnie z tym, co napisano w wiadomości, wszelkie próby obejścia tego zabezpieczenia mogą skutkować zablokowaniem konta. Rozumiemy rozczarowanie, ale dział pomocy Epic Games nie ma możliwości usunięcia tej wiadomości ani odblokowania twojego urządzenia.

Opcje programisty: debugowanie przez USB

Epic nie zezwala na to, by podczas gry w Fortnite na Androidzie włączone były opcje programisty. W przypadku większości urządzeń z Androidem można je wyłączyć w następujący sposób:

  1. Przejdź do menu Ustawienia.
  2. Przewiń do Opcji programisty.
  3. Wyłącz opcje programisty.

Co mam zrobić, jeśli nie mogę grać w Fortnite na moim urządzeniu?

Zdajemy sobie sprawę, że problemy z Fortnite na twoim urządzeniu mobilnym mogą być irytujące. Spróbuj ponownie zainstalować Fortnite (o ile nie zrobiono tego wcześniej) i sprawdź, czy to rozwiąże występujące u ciebie problemy.

Należy wiedzieć, że regularne aktualizacje Fortnite wprowadzają poprawki, które mogą rozwiązać występujące u ciebie problemy. Obserwuj stronę www.fortnite.com/news, na której znajdziesz najnowsze informacje na ten temat. Dalsze wsparcie uzyskasz, kontaktując się z pomocą techniczną dla swojego urządzenia mobilnego, dostępną tutaj.

Czy ten artykuł rozwiązał Twój problem?

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.