Bir konsol veya platform hesabını tam Epic Games hesabına nasıl yükseltirim?

Eğer bir çocuksan ve ebeveynin hesabını oluşturmana yardımcı olmadıysa, hesap türün farklı özelliklere sahip bir Sınırlı Hesap olabilir. Sınırlı Hesabın olduğunu düşünüyor ve daha fazla bilgi almak istiyorsan bu sayfayı ziyaret et.

Hesabımı tam Epic Games hesabına yükseltmem gerektiğini nasıl anlarım?

Konsolunda Fortnite'ı ilk kez başlattığında hemen oynamaya başlama ya da tam Epic Games hesabı oluşturma seçenekleriyle karşılaşırsın. Bir hesap oluşturmadan hemen oynama seçeneğini tercih ettiysen, oynayabilmen için "isimsiz" bir Epic Games hesabı oluşturulur ama bu hesap, ilişkili e-posta adresi veya bir Epic Games görünen adı gibi bazı bilgilere sahip olmaz.

Oluşturulan Epic Games hesabın ile PlayStation, Microsoft veya Nintendo hesabının birbirinden farklı hesaplar olduğunu unutma.

"İsimsiz" bir Epic Games hesabına sahip olup olmadığını kontrol etmek için mevcut hesabından çıkış yap, www.epicgames.com/account/connections sayfasına giderek konsol platformunun simgesini seç ve giriş yap. Eğer burada yeni bir Epic Games hesabı oluşturman istenirse, "isimsiz" bir hesaba sahip olduğun anlamına gelir.


Bir konsol veya platform hesabını tam Epic Games hesabına neden yükseltmeliyim?

Tam Epic Games hesabına yükseltmek, tüm ilerlemelerini ve kayıtlı verilerini (ör. dolabındaki içerikler ve oynanış ilerlemesi) yeni bir platformda ve/veya birden fazla platformda oynarken kullanabilmeni sağlar. Örneğin, bir süre bir konsolda oynadıktan sonra PC'de oynamak istersen, Konsol ilerlemeni PC'de kullanabilmek için Konsol hesabını yükseltmen gerekir.

Tam Epic Games hesabına sahip olduğunda iki aşamalı kimlik doğrulamayı etkinleştirebilir, Epic Games hesabını diğer platformlara ve konsol hesaplarına bağlayabilir, V-Papel kartlarını kullanabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsin.

Bu makale, bir konsol veya platform hesabının tam Epic Games hesabına nasıl yükseltileceğini açıklayacak. Konsol hesabını bağlamak istediğin bir Epic Games hesabın varsa lütfen hesap bağlama talimatlarını uygula.


Bir konsol veya platform hesabını tam Epic Games Hesabına yükseltme

NOT: Tarayıcında açılır pencereleri etkinleştirmen gerekebilir.

 1. www.epicgames.com adresine git, sağ üst köşeye göz at ve çıkış yaptığından emin ol.
  sss.png
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki GİRİŞ YAP'a tıkla.
  __s__rk69zzASkwaSB5-DN53MpnVekm1x-TMW_M--iLghHwU__s__xXNdfxTYouBpYkFB_MINv1aCu5P2owFHGB9yxu2fAfw__s__1581097846285-3AA.png
 3. Şu anda oynadığın ve bir Epic Games Hesabına bağlamak istediğin konsolun veya platformun simgesine tıkla.
  • Hesabına giriş yapmak için konsolun veya platformun web sitesine yönlendirileceksin (örneğin PlayStation'ı seçersen, PlayStation hesap bilgilerinle giriş yapacağın bir PlayStation hesabına yönlendirilirsin).
   ÖNEMLİ: Eğer bir Nintendo Çocuk hesabında oynuyorsan, hesap oluşturulurken ebeveyn tarafından belirlenen Nintendo Giriş Kimliğini kullanarak o hesaba giriş yapmalısın. Eğer Nintendo hesabıyla ilişkili e-posta ve parolayı kullanırsan, bunun yerine ebeveyn hesabına erişirsin.
   sign in.jpg
 4. Başarıyla giriş yaptıktan sonra Epic Games web sitesine geri döneceksin ve aşağıda gösterilene benzer bir sayfa göreceksin:
  account2.png
  ÖNEMLİ: Yukarıda gösterilen sayfayı GÖRMÜYORSAN, bu hesapta herhangi bir Fortnite ilerlemen bulunmamaktadır. Lütfen Fortnite'ı oynamak için kullandığın hesabın platform veya konsol kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yaptığından emin ol.
 5. Gerekli tüm alanları doldur.
  ÖNEMLİ: Kullandığın e-posta, daha önce başka bir Epic Games Hesabına kaydedilmiş olmamalıdır ve sadece senin erişebildiğin bir geçerli e-posta olmalıdır. Bu adresin konsol hesabınla ilişkilendirdiğin e-posta adresiyle aynı olması gerekmez.
 6. Bir hesap oluşturmak için hizmet şartlarını oku ve ardından şu kutuyu işaretle: Hizmet şartlarını okudum ve onaylıyorum.
 7. DEVAM ET seçeneğine tıkla.
 8. Seçtiğin e-posta adresine bir kod gönderilecek. Kodu ilgili alana gir ve E-POSTA DOĞRULA seçeneğine tıkla.
  NOT: E-posta ile İki Aşamalı Kimlik Doğrulama, Epic Games hesabın için otomatik etkinleştirilecek.

Konsolun veya platformun artık tam işlevsel bir Epic Games Hesabına sahip. Başka konsollarda veya platformlarda oynamak ve ilerlemeni sürdürmek istiyorsan lütfen hesap bağlama talimatlarını uygula.

Bu makale sorunu çözdü mü?

Aradığını bulamıyor musun?

  BİZE ULAŞ