Epic Hesabını Nasıl Güvenli Hâle Getirebilirsin

Benzersiz Parolalar Kullan

Hesabını koruma yöntemi olarak benzersiz parolalar kullanmanı öneririz. Her hizmet için benzersiz bir parola kullanmak, herhangi bir hesabın gizliliği ihlal edilmiş parolası ile Epic hesabına erişim sağlanmasının önüne geçer.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı (2FA) Etkinleştir

 • İki Aşamalı Kimlik Doğrulama ile giriş yapabilmek için sahip olduğun bir cihaz üzerinden güvenlik kodu alman gerekir; böylece başka birisinin hesabına yetkisiz erişim elde etmesi çok daha zor hâle gelir. Şu anda e-posta, SMS ve uygulama tabanlı İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı destekliyoruz. Hemen koruma sağla.
 • Xbox, Nintendo, PlayStation, Facebook vb. gibi Epic hesabına bağlı tüm üçüncü parti hesaplarını da koruma altına aldığından emin ol. Bu hizmetler de İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı desteklemektedir. İki Aşamalı Kimlik Doğrulama, Epic hesabının güvenliğini artırır. Bu hesaplar üzerinde İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı etkinleştirme hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsin.

E-Posta Adresini Doğrula ve Güvenliğini Sağla

 • When you sign up or change your email address, use an email that you expect to have long-term access to. Losing access to your email could prevent you from accessing or recovering your Epic Games account in the future.
 • Henüz yapmadıysan, mutlaka Epic hesabına bağlı e-posta adresini doğrulamanı öneriyoruz. Bu, İki Aşamalı Kimlik Doğrulama ile hesabını korumana yardımcı olur ve hesabında şüpheli bir etkinlik gerçekleşmesi durumunda Oyuncu Desteği'nin sana yardımcı olmasını kolaylaştırır.
 • Secure your email address through your email service provider by using unique passwords and enabling 2FA.

Ek Güvenlik İçin Sosyal Medya Hesaplarını Bağla

Facebook ve Google aracılığıyla yapılan girişleri Epic hesap sistemimize entegre etme olanağı sunuyoruz. Bu, Google veya Facebook üzerinde aktif olarak oturum açtığın sürece farklı bir parola gerektirmeden Epic hesabına giriş yapmanı sağlar. Sosyal medya hesaplarının benzersiz bir parola ve İki Aşamalı Kimlik Doğrulama ile korunduğundan emin ol.

Bilgisayarını Güvende Tut

 • Paylaşılan sistemlere güvenme. Bir internet kafede, kütüphanede, okulda, hatta bir arkadaşının evinde olman fark etmez. Kendi bilgisayarını veya konsolunu kullanmıyorsan, kullandığın bilgisayarın hesap bilgilerini hatırlamasına izin verme.
 • Güncel bir antivirüs yazılımı kullan.

Hesap Satın Alma veya Başkalarıyla Paylaşma

 • Hesap satın almak, satmak veya paylaşmak yasaktır. Paylaşım sonucu uygulanan tüm işlemler veya hesabının engellenmesi, hesabı oluşturan kişi olarak senin sorumluluğundadır.
 • Hesap satın almak ve satmak hizmet şartlarımıza aykırıdır ve hesabın engellenmesine neden olur.

Şüpheli Tekliflere Güvenme

Ücretsiz oyun ya da V-Papel gibi Epic Games ürünleri için yabancı sitelerdeki şüpheli tekliflere güvenme. Giriş bilgilerini harici sitelerde paylaşma. Gerçek teklifler Epic Games Store'da, resmî Epic Games web sitesinde ya da sosyal medya kanallarında gösterilecektir.

Para karşılığında oyun içi hediye verme tekliflerini kabul etme. Dolandırıcılık kurbanı olmamak için kozmetik içeriklerini her zaman oyun içi mağazadan, doğru para birimiyle al.

Bu makale sorunu çözdü mü?

Aradığını bulamıyor musun?

  BİZE ULAŞ