Epic Hesabını Nasıl Güvenli Hâle Getirebilirsin

Benzersiz Parolalar Kullan

Hesabını koruma yöntemi olarak benzersiz parolalar kullanmanı öneririz. Her hizmet için benzersiz bir parola kullanmak, herhangi bir hesabın gizliliği ihlal edilmiş parolası ile Epic hesabına erişim sağlanmasının önüne geçer.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı (2FA) Etkinleştir

 • İki Aşamalı Kimlik Doğrulama ile giriş yapabilmek için sahip olduğun bir cihaz üzerinden güvenlik kodu alman gerekir; böylece başka birisinin hesabına yetkisiz erişim elde etmesi çok daha zor hâle gelir. Şu anda e-posta, SMS ve uygulama tabanlı İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı destekliyoruz. Hemen koruma sağla.
 • Xbox, Nintendo, PlayStation, Facebook vb. gibi Epic hesabına bağlı tüm üçüncü parti hesaplarını da koruma altına aldığından emin ol. Bu hizmetler de İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı desteklemektedir. İki Aşamalı Kimlik Doğrulama, Epic hesabının güvenliğini artırır. Bu hesaplar üzerinde İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı etkinleştirme hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsin.

E-posta Adresini Doğrula ve Güvenliğini Sağla

 • Giriş yaparken veya e-posta adresini değiştirirken uzun süre erişiminin olacağını düşündüğün bir e-posta adresi kullan. E-posta adresine erişimini kaybetmen durumunda Epic Games hesabına erişmen ya da hesabını kurtarman mümkün olmayabilir.
 • Henüz yapmadıysan, mutlaka Epic hesabına bağlı e-posta adresini doğrulamanı öneriyoruz. Bu, İki Aşamalı Kimlik Doğrulama ile hesabını korumana yardımcı olur ve hesabında şüpheli bir etkinlik gerçekleşmesi durumunda Oyuncu Desteği'nin sana yardımcı olmasını kolaylaştırır.
 • E-posta sağlayıcın aracılığıyla e-posta adresini güvence altına almak için benzersiz parolalar kullan ve İki Aşamalı Kimlik Doğrulama'yı etkinleştir.

Ek Güvenlik İçin Sosyal Medya Hesaplarını Bağla

Facebook ve Google aracılığıyla yapılan girişleri Epic hesap sistemimize entegre etme olanağı sunuyoruz. Bu, Google veya Facebook üzerinde aktif olarak oturum açtığın sürece farklı bir parola gerektirmeden Epic hesabına giriş yapmanı sağlar. Sosyal medya hesaplarının benzersiz bir parola ve İki Aşamalı Kimlik Doğrulama ile korunduğundan emin ol.

Bilgisayarını Güvende Tut

 • Paylaşılan sistemlere güvenme. Bir internet kafede, kütüphanede, okulda, hatta bir arkadaşının evinde olman fark etmez. Kendi bilgisayarını veya konsolunu kullanmıyorsan, kullandığın bilgisayarın hesap bilgilerini hatırlamasına izin verme.
 • Virüsten koruma yazılımı kullan ve bilgisayarını güncel tut.

Hesap Satın Alma veya Başkalarıyla Paylaşma

 • Hesap satın almak, satmak veya paylaşmak yasaktır. Paylaşım sonucu uygulanan tüm işlemler veya hesabının engellenmesi, hesabı oluşturan kişi olarak senin sorumluluğundadır.
 • Hesap satın almak ve satmak hizmet koşullarımıza aykırıdır ve hesabın engellenmesine neden olur.

Şüpheli Tekliflere Güvenme

Ücretsiz oyun ya da V-Papel gibi Epic Games ürünleri için yabancı sitelerdeki şüpheli tekliflere güvenme. Giriş bilgilerini diğer sitelere vermekten kaçın. Gerçek teklifler Epic Games Store'da, resmî Epic Games web sitesinde ya da sosyal medya kanallarında gösterilecektir.

Bu makale sorunu çözdü mü?

Aradığını bulamıyor musun?

  BİZE ULAŞ