Epic Games Hesabımı Rocket League İçin Bir Platforma Nasıl Bağlarım?

Rocket League'de çapraz platform ilerleyişi bir Epic Games Hesabı ile mümkündür. Bu işlem için önce bir Epic Games Hesabı oluşturman veya mevcut hesabına giriş yapman gerekir.

Platformunu Epic Games Hesabına bağlamak için şu adımları takip et:

 1. Rocket League'i ilk defa başlat
 2. Epic Games Hesabına giriş yapmak için Giriş yap düğmesine bas
  Epic Games Hesabın yoksa ad, e-posta veya şifre gerekmeden bir Epic Games Hesabı oluşturmak için Oluştur düğmesine bas
 3. epicgames.com/activate adresine giderek verilen kodu gir
  Eğer Steam'deysen Epic Games Hesap Portalı'na giderek bir Epic Games Hesabına bağlanman gerekir

Platformları bağlayabilmen veya Rocket League oynayabilmen için doğum tarihinin Epic Games hesabına eklenmesi gerekmektedir. Doğum tarihini de yine Epic Games Hesap Portalı'ndan ekleyebilirsin.

Hesaba giriş yaptıktan sonra Birincil Platformunu seçmen istenir. Birincil Platformun, bağlı olan tüm platformların için ilerleyişinin (Rocket Pass İlerlemesi, Rekabetçi Derecesi, TP Seviyesi) kaynağı olarak alınır. Rocket Pass'de en çok ilerlemeye ve en yüksek Rekabetçi Derecen olan platformu seçtiğinden emin ol.

Krediler ve E-Spor Jetonları her platforma bağlı kalır ve aktarılamaz. Birincil Platformun seçildikten sonra bağlanan diğer tüm platformlarda Rekabetçi Derecen, Rocket Pass ilerlemen ve TP Seviyenle oynayabilirsin.

 1. Eğer kullandığın platform Birincil Platformun ise Evet 'i seç
 2. Eğer başka bir Birincil Platform seçmek istiyorsan Hayır, başka bir platformum var seçeneğini seç
  Epic Games Hesabın için birincil Rocket League platformu seçmek istiyorsanrocketleague.com/activate adresini ziyaret etmen gerekir
 3. Başarılı! Birincil Platformun onaylandı

Hesap bağlama sayfamızdan Epic Games Hesabına ek platformlar bağlayabilirsin. PlayStation, Xbox, Nintendo veya Steam hesabı giriş bilgilerini kullanarak platformları bağlayabilir ve ilerlemeni paylaşabilirsin.

Ayrıca bu platformlardan birini, hesap bağlama sayfasından Birincil Platformun olarak seçebilirsin. Daha önce Epic Games Hesabına bir platformu bağladıysan Rocket League için o platformu tekrar bağlaman gerekmez.

Olur da bir hata yaparsan veya daha sonra birincil platformunu değiştirmek istersen de hiç merak etme! Platformunun bağlantısını kaldırabilir ve başka bir platformu birincil olarak seçebilirsin.

Daha fazla bilgi için:

Bu makale sorunu çözdü mü?

Aradığını bulamıyor musun?

  BİZE ULAŞ