Rocket League Rekabetçi Turnuvaları

Rekabetçi Turnuvalar rekabet etmek için farklı bir yol sunar. Rekabetçi Turnuvalar, ödül kazanmak üzere seni benzer yetenek seviyesindeki ekiplerle eşleştiren bir Sıralama modudur. Oyuncular her hafta programlanan tüm Turnuvalara katılabilir. Katılabileceğin Turnuva sayısı kısıtlanmamıştır.

Turnuva Kredileri Rekabetçi Turnuvalarda oynayarak kazanılır. Bu Krediler özel Turnuva Öğeleri satın almak için kullanılır. Krediler satın alınamaz, kazanılması gerekir.

Rekabetçi Turnuvalar 32 takımın katıldığı, tek maçlı eleme usulü oynanan maçlardan oluşur. Takımlar yarı finaller ve finallere kadar her turda bir maç yapar; yarı finaller ve finallerde ise üç maçın ikisini kazanan turu geçer. Birinci turu kaybeden takımlar (veya Turnuvanın başlangıç saatinden sonra gelen takımlar) kazanma şansı elde etmek için İkinci Şans gruplarına katılabilir.

Rekabetçi Turnuvalar 2'ye 2, 3'e 3 ile destek grupları veya solo oyuncular için yapılır. Sıralaması karışık gruplar için yetenek seviyesi en yüksek olan oyuncu temel alınır. İki Platin II oyuncu bir Elmas I oyuncu ile grup oluşturursa söz konusu takım Elmas Turnuvaya katılır.

Daha fazla bilgi için Rocket League'deki Gruplara yönelik Derece Kısıtlamaları nedir? bölümüne bak

Turnuvalar tüm takımların maçlarını zamanında tamamlamasına bağlıdır, bu nedenle maçların kesin bir bitiş zamanı vardır. Maçlar toplamda 11 dakikayı aşamaz. Buna başlama vuruşu ve gol tekrarları dahildir. Maç berabere ise en fazla şut atan takım kazanır. Şut sayısı aynı ise kazanan takım para atışı ile belirlenir.

Herkes kaydolabilir! Eksik oyunculu takım ile, tam takım ile veya tek başına kaydolabilirsin. Kaydolduktan sonra Turnuvanın başlamasına yakın sürede bir bildirim alacaksın.

Başlamaya hazır mısın?

  1. Rocket League'i aç.
  2. Ana Menü'den Oyna seçeneğini seç.
  3. Turnuvalar'ı seç.
  4. Oyun Penceresi'ni seç.

Not: Steam Aile Paylaşımı erişimi Rekabetçi Turnuvalar oynamak için kullanılamaz.

Daha fazla bilgi için:

Bu makale sorunu çözdü mü?

Aradığını bulamıyor musun?

    BİZE ULAŞ