Bir konsol veya platform hesabını tam Epic Games hesabına neden yükseltmeliyim?

Tam Epic Games hesabına yükseltmek, tüm ilerlemelerini ve kayıtlı verilerini (ör. dolabındaki içerikler ve oynanış ilerlemesi) yeni bir platformda ve/veya birden fazla platformda oynarken kullanabilmeni sağlar. Örneğin, bir süre bir Konsolda oynadıktan sonra PC'de oynamak istersen, Konsol ilerlemeni PC'de kullanabilmek için Konsol hesabını yükseltmen gerekir. 

Bu makale, bir konsol veya platform hesabının tam Epic Games hesabına nasıl yükseltileceğini açıklayacak. Konsol hesabını bağlamak istediğin bir Epic Games hesabın varsa lütfen hesap bağlama talimatlarını uygula. 


Bir konsol veya platform hesabını tam Epic Games Hesabına yükseltme


NOT: Tarayıcında açılır pencereleri etkinleştirmen gerekebilir.

 1. www.epicgames.com adresine git, sağ üst köşeye bak ve çıkış yaptığından emin ol.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki GİRİŞ YAP'a tıkla.

 3. Şu anda oynadığın ve bir Epic Games Hesabına bağlamak istediğin konsolun veya platformun simgesine tıkla.
  • Hesabına giriş yapmak için konsolun veya platformun web sitesine yönlendirileceksin (örneğin PlayStation'ı seçersen, PlayStation hesap bilgilerinle giriş yapacağın bir PlayStation hesabına yönlendirilirsin).
 4. Başarıyla giriş yaptıktan sonra Epic Games web sitesine geri döneceksin ve aşağıda gösterilene benzer bir sayfa göreceksin:

  ÖNEMLİ: Yukarıda gösterilen sayfayı GÖRMÜYORSAN, bu hesapta herhangi bir Fortnite ilerlemen bulunmamaktadır. Lütfen Fortnite'ı oynamak için kullandığın hesabın platform veya konsol kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yaptığından emin ol.
 5. Gerekli tüm alanları doldur.
  ÖNEMLİ: Kullandığın e-posta, daha önce başka bir Epic Games Hesabına kaydedilmiş olmamalıdır ve sadece senin erişebildiğin bir geçerli e-posta olmalıdır.

 6. Hizmet şartlarını oku ve ardından şu kutuyu işaretle: Hizmet şartlarını okudum ve onaylıyorum.
 7. DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET'e tıkla.

Konsolun veya platformun artık tam işlevsel bir Epic Games Hesabına sahip. Başka konsollarda veya platformlarda oynamak ve ilerlemeni sürdürmek istiyorsan lütfen hesap bağlama talimatlarını uygula.