"Apple ile Giriş Yap" tamamen sonlandıktan sonra Epic Games hesabıma nasıl erişebilirim?

Apple, daha önce Epic Games hesapları için "Apple ile Giriş Yap" seçeneğini 11 Eylül 2020 itibarıyla sonlandıracağını duyurmuştu ancak bugün bu tarihi süresiz olarak erteledi. Yine de "Apple ile Giriş Yap" seçeneğinin kaldırılması ihtimaline karşı hesabını hazırlamanı öneririz.

E-posta Adresini Güncelle

Hesabına erişebilmek için Epic Games'te kayıtlı e-posta adresini güncellemelisin. Bunu yapmak için şu adımları izlemelisin:

  • Sahip olduğun Apple ID ile Epic Games'e giriş yaparak Genel Ayarlar sayfasını aç ve e-posta adresini güncel e-posta adresinle değiştir. Hesabında gördüğün mevcut e-posta adresi xxx@privaterelay.appleid.com gibi bir şey olabilir. E-postanı değiştirmeden önce bu verilen e-posta adresine gönderilen güvenlik kodu istenirse sakın kaygılanma; bu kodu normalde kullandığın e-posta adresinin gelen kutusunda bulacaksın. 

Epic Games hesabının e-posta adresini nasıl değiştireceğinle ilgili ayrıntılı talimatları burada bulabilirsin.

  • "Apple ile Giriş Yap" desteği kaldırılmadan önce e-posta adresini güncellemen mümkün olmadıysa ve artık "Apple ile Giriş Yap" seçeneğini göremiyorsan, hesabını bizim aracılığımızla kurtarman mümkün olabilir. Lütfen aşağıdan "Bize Ulaş"a tıklayarak bu konuyla ilgili aldığın e-postadaki doğrulama kodunu bize gönder. (Sana gönderdiğimiz e-posta adresinin başlığı şöyle olmalı: "ÖNEMLİ: Erişime devam edebilmeniz için Epic Games hesabınıza güncelleme gerekli.") Aldığın doğrulama kodu şöyle bir şey olmalı: ABC-123-DEF

Şifreni Güncelle

Daha önce "Apple ile Giriş Yap" seçeneğini kullanarak hesabına giriş yaptıysan, Epic Games hesabın için daha önce herhangi bir şifre belirlememiş olabilirsin. Bu yüzden bunu şimdi yapman gerekecek. 

  • Apple ID'nle Epic Games hesabında oturum aç ve Şifreni Değiştir sayfasından kendine yeni bir şifre al.
  • "Apple ile Giriş Yap" seçeneği kaldırılmadan önce şifreni güncelleyemediysen ama hesabına kayıtlı e-posta adresin doğruysa lütfen Epic Games'in Şifremi Unuttum sayfasındaki talimatları izleyerek şifreni değiştir. 

Bu makale sorunu çözdü mü?

Aradığını bulamadın mı?

Sana nasıl yardımcı olabileceğimizi bize belirt.