Epic Games İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 Üyelik Geçişi


30 Kasım 2020'den önce İçerik Üreticilerini Destekleme programına katılan tüm aktif İçerik Üreticileri, 26 Ocak 2021, yani bugünden itibaren İçerik Üreticilerini Destekleme Programı 2.0'a geçiş sürecine başlayabilir! Programda kalmak için bu süreci 26 Nisan 2021'e kadar tamamlamalısın. O tarihe kadar bu süreci tamamlamazsan programdan çıkarılacaksın.

İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'a Nasıl Geçilir?

İçerik Üreticilerinin süreci tamamlamak için şu adımları izlemesi gerekir:

 1. Sürece başlamak için yönlendirileceğin İçerik Üreticilerini Destekleme portalına giriş yap.
 2. Otomatik doğrulama için en az 1.000 takipçili sosyal medya kanallarının kimliğini doğrula. 
  1. İçerik Üreticilerini Destekleme 1.0'da bulunan ve sosyal medya hesaplarında 1.000'den az takipçiye sahip olan mevcut Fortnite Kreatif İçerik Üreticilerinin İçerik Üreticilerini Destekleme portalı ile geçiş yapmadan önce bu formu tamamlaması gerekiyor. Bu başvuranlar manuel olarak incelenecek. 
 3. Yeni İçerik Üreticisi Anlaşmasını kabul et.
 4. İçerik Üreticilerini Destekleme 1.0 ödemeyi alan kişi bilgilerin eksikse bu bilgileri tamamlamak için yönlendirileceksin. Yeni İçerik Üreticisi Anlaşmasını kabul ettikten sonraki 60 gün içinde bu bilgileri tamamlamazsan programdan çıkarılacaksın.

Not: İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'a geçiş yapmak İSTEMİYORSAN, nakit para veya V-Papel karşılığında son bir ödeme almayı (alacağın ödeme varsa) ve programdan çıkmayı kabul etme seçeneğine sahip olacaksın. 26 Nisan 2021'e kadar gönüllü çıkış işlemini tamamlamaz veya başka bir nedenle İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'a geçiş yapamazsan programdan çıkarılacaksın. Ayrıca:

 • Program hesabında kalan bir bakiye varsa ve daha önce ödemeyi alan kişi bilgilerini tamamladıysan, hakkında sahip olduğumuz dosyadaki ödemeyi alan kişi bilgilerini kullanarak son ödemeni işlemeyi deneyeceğiz. Ancak, ödemeyi alan kişi bilgilerinin güncel veya tutarlı olmaması nedeniyle denememizde başarısız olursak o bakiye için ödeme alma hakkını kaybedebilirsin.
 • Program hesabında kalan bir bakiye varsa fakat daha önce ödemeyi alan kişi bilgilerini tamamlamadıysan, o bakiye için ödeme alma hakkını kaybedebilirsin.

İçerik Üreticilerini Destekleme Sıkça Sorulan Sorular


İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 ile ilgili diğer yenilikleri nereden okuyabilirim?

Sosyal medya kanallarımı İçerik Üreticilerini Destekleme programıma nasıl bağlarım?

İçerik Üreticisi Kodum değişecek mi?

 • İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 geçiş işlemi mevcut İçerik Üreticisi Kodlarını değiştirmez.

Daha önce tamamlamış olsam bile ödemeyi alan kişi bilgilerini veya Hyperwallet doğrulamasını tekrar tamamlamam gerekiyor mu?

 • İşlemi daha önce başarıyla tamamlayan İçerik Üreticilerinin, ödemeyi alan kişi bilgilerini veya Hyperwallet doğrulamasını tekrar tamamlaması gerekmeyecek. Ancak herhangi bir bilginin eksik olması durumunda, bu bilgileri geçiş sürecinin başından itibaren 60 gün içinde tamamlaman istenecek.

İçerik Üreticilerini Destekleme programına 30 Kasım 2020'den sonra katıldıysam herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?

 • Hayır, İçerik Üreticilerini Destekleme programına 30 Kasım 2020'den sonra katılan herkes zaten İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'da yer aldığı için herhangi bir şey yapman gerekmeyecek. Durumundan emin değilsen İçerik Üreticilerini Destekleme portalına giriş yapabilirsin. Herhangi bir geçiş işlemi yapman gerekiyorsa oradan yönlendirileceksin.

Programdan çıkmayı seçersem ve V-Papel olarak son bir ödeme almayı kabul edersem ne kadar V-Papel alacağım?

 • Program hesabının toplam bakiyesi 0,01 USD ila 7,99 USD ise ve V-Papel olarak son bir ödeme almayı seçersen 1.000 V-Papel alırsın. Program hesaplarının toplam bakiyeleri 8,00 USD veya daha fazla olan İçerik Üreticileri, V-Papelin temel USD değerinin 2 katına eşit V-Papel ödemesi alacaklar. Örneğin, toplam bakiyesi 8,00 USD olan bir program hesabı 2.000 V-Papel ödeme almaya hak kazanır. Benzer şekilde, toplam bakiyesi 16,00 USD olan bir program hesabı 4.000 V-Papel ödeme almaya hak kazanır. Herhangi bir üst limit bulunmuyor, yani toplam bakiyesi 100,00 USD veya daha fazla olan program hesapları son ödemeyi V-Papel olarak almayı seçebilir.

Programdan ayrılmayı seçip V-Papel veya USD olarak son bir ödeme almayı kabul edersem, bu ödemeyi ne zaman alırım?

 • V-Papel ve USD ödemeleri, programdan çıkıp son bir ödeme almayı kabul ettiğin tarihi takip eden bir sonraki rutin ödeme döneminde işleme alınır. Aşağıdaki örnek tarihler arasında bu seçimi yapan Ortaklarımız için açıklamaya çalışırsak;
  • 26 - 31 Ocak 2021 ödemesi muhtemelen 15 Mart 2021 tarihinde yapılacak
  • 1 - 28 Şubat 2021 ödemesi muhtemelen 15 Nisan 2021 tarihinde yapılacak
  • 1 - 31 Mart 2021 ödemesi muhtemelen 15 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak
  • 1 - 26 Nisan 2021 ödemesi muhtemelen 15 Haziran 2021 tarihinde yapılacak

Dikkat: Yukarıdaki tarihler sadece tahminidir ve planlanmış veya garanti ödeme tarihlerini temsil etmezler.

Aradığını bulamadın mı?

Sana nasıl yardımcı olabileceğimizi bize belirt.