Support-A-Creator 2.0 FAQ

İçerik Üreticileri, hazır olun! İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'ın son rötuşlarını yapıyoruz. Bilmeniz gereken her şey burada. 

Sıkça Sorulan Sorular


İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'a Nasıl Katılabilirim?

  • Yeni İçerik Üreticileri: Yeni İçerik Üreticileri 30 Kasım 2020'den itibaren, https://www.epicgames.com/affiliate adresini ziyaret ederek başvuru yapabilir. Daha önce İçerik Üreticilerini Destekleme programı için başvuru yapmış olup bu başvurusunun değerlendirmesi askıda olanlar veya başvurusu kabul edilmeyenler de bu tarihte tekrar başvuru yapmalıdır.
  • Mevcut İçerik Üreticileri: Mevcut İçerik Üreticilerini Destekleme üyelerinden, önümüzdeki aylarda İçerik Üreticilerini Destekleme hesaplarını aktarmaları istenecek. Bu İçerik Üreticileri, aktarma sürecinin başladığına dair portal üzerinden ve e-posta ile bildirim alacaklar. Ardından İçerik Üreticilerinden, yeni İçerik Üreticilerini Destekleme Anlaşmasını incelemeleri ve güncel sosyal medya hesaplarını, vergi ve ödeme bilgilerini sağlamaları istenecek. İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'a yükseltmek istemeyen İçerik Üreticileri için son bir ödeme (varsa) ve programdan çıkma işlemi uygulanacak.


İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0'daki Yenilikler Neler?

  • Daha net bir kazanç tablosu ve diğer Epic Games Store oyunlarının posterleriyle yenilenmiş bir pano.
  • Programın yaş sınırı artık Güney Kore hariç tüm uygun ülkelerde 13 olacak ve Güney Kore'de 14 olmaya devam edecek.
  • Program artık Belarus, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo (DRC), Liberya, Libya, Güney Sudan ve Yemen'deki İçerik Üreticilerinin kullanımına açık.
  • Yeni OAuth, yani bir İçerik Üreticisinin sosyal medya hesaplarını İçerik Üreticisi sayfasına kendi kendine bağlama yöntemini sunuyoruz.
  • İçerik Üreticilerine, İçerik Üreticisi Kodlarını aldıktan sonra 100 USD kazanmaları için bir yıl süre verilecek. Bunu yapamazlarsa İçerik Üreticisi Kodları devre dışı bırakılacak. Bu bir yıllık süre, İçerik Üreticisi her 100 USD kazandığında sıfırlanacak.
  • İlk kayıt sürecinden geçtikten ve aktif bir İçerik Üreticisi Kodu aldıktan sonra, İçerik Üreticisine ödeme kurulum işlemini tamamlaması için 60 gün verilecek. Tamamlamazlarsa İçerik Üreticilerini Destekleme ayrıcalıkları devre dışı bırakılacak.

İçerik Üreticilerini Destekleme 1.0'da bekleyen bir başvurum var, İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 programına nasıl katılabilirim?

  • Daha önce İçerik Üreticilerini Destekleme programı için başvuru yapmış olup bu başvurusunun değerlendirmesi askıda olanlar veya başvurusu kabul edilmeyenler 30 Kasım 2020'de İçerik Üreticilerini Destekleme 2.0 yeni başvuruları kabul etmeye başladığında tekrar başvuru yapabilecek. İçerik Üreticilerini Destekleme 1.0 zamanında yapılan önceki başvurular işleme alınmayacak ve yeni programa tekrardan başvuru yapılması gerekecek.

İçerik üreticisi kodları nasıl oluşturuluyor?

  • İçerik Üreticisi Kodun, Epic Görünen Adın kullanılarak oluşturulur. Alt çizgi veya kısa çizgi dışında özel karakterler varsa bunları çıkarıp son kısma rakamlar ekleyerek kodun yazılabilir ve eşsiz olduğundan emin oluruz.


Aradığını bulamadın mı?

Sana nasıl yardımcı olabileceğimizi bize belirt.