Bağlantı sorunlarına yol açabilecek birkaç şey var, ancak birçoğu sorun giderme sayesinde çözülebilir. 

Bazı yaygın sorunları çözmek için aşağıdaki adımları dene. Her adımdan sonra bağlantı sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol et.

 1. Tüm sistemlerin çalıştığından emin olmak için Epic Games Sunucu Durumu sayfasını kontrol et. Yaşadığın sorun bir kesintiyle veya sistem genelinde yaşanan bir sorunla ilgiliyse, kesinti veya sorun giderilene kadar Epic Games Başlatıcısı'na veya Fortnite'a bağlanamazsın. 
 2. Tüm sunucular çevrimiçiyse, kolay bir ilk adım olarak yönlendiricini ve modemini yeniden başlatabilirsin. Modemini tekrar prize takmadan önce en az 30 saniye fişten çekili tut.
 3. Ardından, Epic Games Başlatıcısı'nı engelleyebilecek tüm arka plan uygulamalarını devre dışı bırak.
 4. Proxy sunucusunu kontrol et.
  • Eğer bir proxy sunucusu kullanıyorsan, devre dışı bırakmayı dene
  • Kurumsal veya akademik ağ üzerinden bağlanıyorsan, internete bağlanmak için bir proxy sunucusu kullanıyor olabilirsin. Epic Games Başlatıcısı'na bağlanmak için bir proxy sunucusunu nasıl kullanmak gerektiğini buradan öğrenebilirsin.
 5. Eğer bir güvenlik duvarı kullanıyorsan, şu bağlantı noktalarının engelini kaldır: 80, 433, 443, 3478, 3479, 5060, 5062, 5222, 6250 ve 12000-65000.
 6. İndirme hızlarını geliştirmek veya bağlantı sorunlarını çözmek için Epic Games Başlatıcısı'nın Engine.ini dosyasındaki ayarları değiştir.
  1. Başlat'a tıkla.
  2. %localappdata% yaz ve Enter'a bas.
  3. EpicGamesLauncher klasörünü aç.
  4. Saved klasörünü aç.
  5. Config klasörünü aç.
  6. Windows klasörünü aç.
  7. Engine.ini dosyasını aç ve içine şu satırları ekle:
   [HTTP]
   HttpTimeout=10
   HttpConnectionTimeout=10 HttpReceiveTimeout=10
   HttpSendTimeout=10
   [Portal.BuildPatch]
   ChunkDownloads=3 ChunkRetries=20
   RetryTime=0.5
  8. Dosyayı kaydet ve Epic Games Başlatıcısı'nı tekrar aç.
 7. Aşağıdaki bağlantıları ziyaret ederek DNS Sunucunu değiştir:
 8. Sadece Fortnite için: Eğer Eşleştirme bölgendeki ping değerini 9.999ms olarak görüyorsan, Otomatik ayarını yerine sana en yakın olan bölgeyi seçtiğinden emin ol. Bu ayar sayesinde artık başarıyla eşleşebilirsin.
 9. Şirketler, kolejler veya üniversitelerde sınırlı ağ kullanıyor olabilirsin. Bu tür ağlardan birindeysen ve Epic Games Başlatıcısı'nı kullanırken veya oyunlarımızı oynarken sorun yaşıyorsan, BT departmanından şu etki alanlarını beyaz listeye eklemesini veya etkinleştirmesini istemeni öneriririz:

Tüm bu adımları denediysen ve hâlâ bağlantı sorunları yaşıyorsan bir destek bileti açmak için Bize Ulaş'a tıkla.