Podsumowanie State of Unreal: Unreal Engine 5.4, MetaHuman w UEFN i elementy LEGO® dla twórców Fortnite

Dzisiaj na corocznej konferencji Game Developers Conference w San Francisco poprowadziliśmy panel State of Unreal, na którym ogłosiliśmy debiut Unreal Engine 5.4, przedstawiliśmy ambitne gry twórców Unreal Engine i pokazaliśmy plan rozwoju twórczości w Fortnite na rok 2024.

Zaczęliśmy od prezentacji, podczas której widzów zaskoczyło pojawienie się nagradzanej scenarzystki i reżyserki Amy Hennig wraz z jej zespołem ze Skydance New Media, którzy ujawnili swoją nową przygodę Marvel 1943: Rise of Hydra. Ekipa Skydance pochwaliła się najnowszymi funkcjami z UE 5.4 i technologią MetaHuman podczas demonstracji renderowanego w czasie rzeczywistym klipu i narzędzi, pokazującej, jak przełożyli fantastyczną grę aktorską na imponujące animowane postacie, stanowiące oś narracji.

Konkrety z Unreal Engine 5.4

W prezentacji Skydance omówiliśmy technologie Nanite Tessellation i renderowania objętościowego, które pojawią się w już dostępnej Prezentacji 1 Unreal Engine 5.4

Unreal Engine 5.4 koncentruje się przede wszystkim na animacji, wprowadzając funkcję Motion Matching, czyli prostą i wydajną metodę animowania postaci w grze. Jeszcze w tym roku opublikujemy również bezpłatny projekt edukacyjny z ponad 500 animacjami AAA stworzonymi na podstawie wysokiej klasy technologii przechwytywania ruchu z zestawem danych przemieszczania się wykorzystanych we wspomnianej prezentacji. Poza tym, dzięki rozległym testom podczas tworzenia LEGO® Fortnite możecie teraz w pełni animować swoje gry przy użyciu Control Rig i Sekwencera bez przełączania się między aplikacjami.


Nowości w UEFN, w tym MetaHuman

Minął rok od premiery Unreal Editor dla Fortnite (UEFN) i Wsparcia Twórców 2.0 podczas GDC 2023. Od tego czasu twórcy opublikowali ponad 80 000 wysp UEFN, a firma Epic wypłaciła im ponad 320 mln USD w pierwszym roku wypłat za zaangażowanie fanów. 

Zaprezentowaliśmy i omówiliśmy przedpremierowo kilka nowych funkcji w planie rozwoju UEFN 2024 oraz ogłosiliśmy, że twórcy używający UEFN mogą teraz łatwo tworzyć i animować metaludzi jako postacie niezależne na swoich wyspach Fortnite przy użyciu narzędzi MetaHuman Creator oraz MetaHuman Animator.

 

Zapewniamy też większą dostępność marek Epic twórcom Fortnite. Aby budować wyspy Rocket Racing w Fortnite, mogą oni teraz używać nowych szablonów torów wyścigowych i urządzeń kreatywnych, w tym Generatora pojazdów Rocket Racing oraz dwóch zupełnie nowych szablonów do tworzenia własnych torów. Ponadto, w maju będziemy dodawać obiekty, animacje i fasolki z Fall Guys do UEFN, by twórcy mogli budować własne szalone tory przeszkód w Fortnite.

Pragniemy znaleźć więcej możliwości, dzięki którym twórcy będą mogli nie tylko używać marek Epic, ale też różnych marek licencjonowanych. Ogromnie cieszymy się, że LEGO Group jest pierwszym partnerem, który daje do dyspozycji twórcom Fortnite zasoby swojej marki.
 

Elementy i style LEGO trafiają do trybu kreatywnego Fortnite i UEFN

Od dziś wprowadzamy jeszcze więcej magii budowania LEGO do ekosystemu Fortnite, z elementami LEGO oraz innymi obiektami dostępnymi już w trybie kreatywnym Fortnite i UEFN. Wszyscy twórcy należący do Programu dla Twórców Wysp, którzy podpisali dodatkowe warunki, mogą budować własne wyspy LEGO, używając szablonów, rekwizytów, przedmiotów (w tym jednorazowych) i innych zasobów marki LEGO. Poza tym, gdy gracze trafią na nowe wyspy LEGO autorstwa twórców, ich postać pojawi się w stylu minifigurki LEGO odpowiedniego stroju Fortnite.

To najnowsze efekty długofalowej współpracy między Epic Games i LEGO Group, która zaczęła się w grudniu 2023 roku wraz z premierą przygody z elementami przetrwania i wytwarzania LEGO® Fortnite. Od tego czasu LEGO Group stworzyła w UEFN i opublikowała w Fortnite kilka wysp LEGO dla całych rodzin, by gracze mogli kontynuować swoją gamingową podróż przez świat LEGO. Dziś na scenie ogłosiliśmy trzy nowe wyspy LEGO.

 

Więcej wieści od twórców Unreal Engine

Nie tylko Skydance i The LEGO Group, ale również inne studia używające Unreal Engine pokazały, jak zmieniają metody dostarczania użytkownikom rozrywki. Zajrzyjcie na blog Unreal Engine, gdzie znajdziecie więcej informacji o prezentacjach State of Unreal Chrono Studio, Funcomu i należącego do Zyngi NaturalMotion.

Podzieliliśmy się również dalszymi szczegółami na temat planów wprowadzenia Epic Games Store na urządzenia z iOS i Androidem jeszcze w tym roku. Zwiększymy dzięki temu dostęp twórców do naszych (najwyższych w branży) udziałów w przychodach i uruchomimy wieloplatformowy sklep z fantastycznymi tytułami dla naszych graczy.